شاید برای علاقمندان به فوتبال این سوال به وجود آید که چرا بندرانزلی با داشتن امکانات لازم از جمله ساحل پهناور و همچنین استعدادهای فراوانی که در این شهر حضور دارند، نتوانسته در فوتبال ساحلی موفقیتی کسب کند؟ در ادامه مسائل مربوط به فوتبال ساحلی بندر انزلی را مورد بررسی قرار داده ایم. ادامه مطلب…

همانطور که می دانید بندرانزلی یک شهر کاملا” ساحلی می باشد و همین امر می تواند این شهر را به قطب اول فوتبال ساحلی کشور تبدیل کند، اتفاقی که چند سال پیش با حضور تیم لسمان مروارید خزر در لیگ برتر استارت خورده است و صعود تیم قوی سپید انزلی به لیگ برتر نیز می تواند مکمل آن باشد.

تیم لسمان مروارید خزر که تقریبا” نیمی از بازیکنان آن را جوانان خوش غیرت انزلیچی تشکیل داده اند، فصل گذشته به یک ابر قدرت در فوتبال ساحلی کشور تبدیل شد، به طوری که تیمهای مقابل با شنیدن نام این تیم لرزه بر اندامشان می افتاد و این تیم در نیم فصل اول موفق شد نتایج درخشانی را کسب کرده و توجه همگان را به خود جلب کند، اما مشکلات مالی در نیم فصل دوم آنها را از رسیدن به جام باز داشت.

تیم قوی سپید انزلی نیز با همت فرید بلوک باشی و برادرش و همچنین جوانان زحمت کش بشمن اولین حضور خود در لیگ برتر را تجربه می کند تا شاید با درخشش این تیم و همچنین تیم لسمان که همسایه دیوار به دیوار انزلیچیهاست، موفق شوند انزلی را به قدرت برتر فوتبال ساحلی ایران تبدیل کنند.

شش سال حضور فرید بلوک باشی در تیم ملی، همچنین حضور موثر مسعود غلامی و دعوت محمد نیک، مهران ملکی، اسماعیل وقاری، امین دانایی و احسان حسین نژاد از تیم لسمان به اردوهای تیم ملی گواه پتانسیل بالای فوتبال ساحلی  بندر انزلی می باشد.

نتیجه گیری می کنیم که با توجه به هزینه های کمی که فوتبال ساحلی نسبت به فوتبال چمن دارد با اندکی توجه می توان افتخارات زیادی برای شهر عزیزمان کسب کنیم.

امیدواریم مسئولین محترم ورزشی برنا مه ریزی مناسبی برای فوتبال ساحلی انزلی داشته باشند.

 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *