میدان مادر

  • 6 سال پیش
  • ۶ ديدگاه

میدان تازه تاسیس که به نام زیبای مادر مزین است به اتمام رسید. اما متاسفانه همانطور که پیش بینی میشد از حد اقل خلاقیت در طراحی آن سود برده شده است.

با وجود هنرمندان و  گرافیست های برجسته شهر انزلی، این یک انتظار بجاست، که شهر انزلی که صاحب اولین شهرداری در ایران است و زمانی صاحب یکی از زیبا ترین میادین ایران بوده، آنطور که شایسته و درخور مردمان خوب این شهر است، در طراحی میادین جدید شهر نیز اصالت و هنر به دست فراموشی سپرده نشود.

انزلی کلاب به شهرداری و شورای شهر انزلی پیشنهاد میکند، با اعلام نیاز این نهادها آماده است تا با کمک سایر دوستداران، هنرمندان و اهالی بندر انزلی طرح هایی شایسته این شهر زیبا ارائه کند.

امروزه اکثر میدانها با استفاده از هنر طراحی مفهومی با خلق آثاری ماندگار نه تنها موجب زیبا تر شدن شهر ها میشوند بلکه موجب بخاطر سپرده شدن بیشتر میادین خواهند شد و مسئولین شهری و شورای شهر از این طریق ضمن حمایت از هنرمندان شهرمان میتوانند به زیباسازی شهرمان کمک کنند.

گذاشتن مجسمه هایی از بزرگانی نظیر: ابراهیم مرادی، سیروس قایقران، غفور جهانی، پهلوان عزیز وکیل منفرد، عزیز نبوی و بسیاری دیگر از مشاهیر شهرمان در میدان انزلی حداقل کاریست که میتواند در راستای زنده کردن تاریخ و زنده نگاه داشتن یاد بزرگان این شهر صورت پذیرد.

تصویر زیر مربوط به میدان مادر تهران است که توسط یکی از اساتید دانشگاه تهران طراحی گردیده :

لازم به ذکر است میدان مادر انزلی: در انتهای خیابان ناصر خسرو و ورودی خیابان پاسداران انزلی واقع شده است.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

mojshekan

۷ شهریور ۱۳۹۱

از میدان عباس آباد تا این میدان پسرفت قابل توجهی داشتن
از این به بعد وقتی میدان میزنی دست و دلم بیش از پیش می لرزد!!!

پاسخ

Anzali Free Zone

shahin-anzaliclub

۷ شهریور ۱۳۹۱

وقتی اهالی شهر نسبت به عملکرد مسئولین بی تفاوت باشن نمیشه انتظار بیشتری داشت. اما انزلی کلاب پر قدرت به راهش ادامه خواهد داد. همونطور که فعالیتهای مسئولین گزارش میشه ضعف ها و مشکلات هم باید مطرح بشه.

پاسخ

۷ شهریور ۱۳۹۱

با سلام و تشکر از حساسیت خوب شما ، به نظرم یه تماس با شهرداری و اینکه آیا طرحی برای این میدان دارند یا خیر موضوع حل میشد . تا اونجایی که من اطلاع دارم یه مجسمه زیبا طراحی وسفارش داده شده که متاسفانه به روز افتتاح نرسید اما خیلی زود بجای اون گلدون این مجسمه زیبا نصب میشه ضمنا فقط انتقاد کردن کار مناسبی نیست و میشه با ارائه راهکار وپیشنهاد مشکلی رو حل کرد نه اینکه با این انتقادهای غیر حرفه ای روحیه همین کارا رو هم از افراد سلب کنیم به امید پیشرفت انزلی

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ شهریور ۱۲ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۵۶:

درسته فقط انتقاد کردن کار مناسبی نیست،اما چون پیشینه ی خوبی نداشتن تو میدان زدن این مطلب مطرح شد،حالا شما بگو غیرحرفه ای…
اما در مورد ارائه راهکار و پیشنهاد که شما فرمودین! جوونایی هستن تو شهر که پیگیرن،طرحهای خوبی ارائه میدن حتی هزینه رو تقبل میکنن،اما خب این طرحها همه سفارشیه،و اجازه ی هیچ پیشنهاد و انتقادی داده نمیشه! صرفا جهت اطلاع!

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۱۲ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۳۷:

سلام مهدی جان ممنون از شما. امیدواریم که همینطور باشه، چون میادین شهر گردشپذیر انزلی میتواند بیانگر روح هنر مند و هنردوست اهالی شهرمان باشد. انتقاد سر لوحه کار این سایت نیست و همانطور که در شعار سایت ملاحضه می فرمائید انزلی کلاب: تریبون همه اهالی بندر انزلیست و ما بیشتر از انتقاد دنبال انتشار اقدامات مثبت مسئولین هستیم و از ان استقبال خواهیم کرد.

mory-best پاسخ در تاريخ شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۱ ۱۴:۴۷:

مهدی عزیز منظورشما رو از انتقاد متوجه نمی شم . اون بخشش که شما میگی انتقاده فقط خبره و توضیح واضحات . حتی انتقاد هم نیست . واضحه که میدان باید طرح و ایده داشته باشه . و اگر گفته بشه این میدان طرح نداره انتقاد نیست . مثل ماشینی که چرخ نداشته باشه .اگر کسی بگه چرا چرخ نداره که انتقاد نیست. خب معلومه ماشین باید چرخ داشته باشه .
همچنین این خبر به همراه راهکار و پیشنهاد کار شده که به قول شما صرفا انتقادی نشه . انشالله با طراحی یک سازه یا اثر هنر زیبا باز هم خبررسانی میشه . دست همه زحمتکشان شهرداری رو که در فکر زیباسازی شهرزیبای انزلی هستن میفشاریم.
بندر انزلی در میان شهرهای ایران زیباترین میدان ها رو داره . میدان هایی به زیبایی میدان مالا یا میدان غو واقعا کمه.