وقتی مسئولین شهرستان یکدل باشند

  • 6 سال پیش
  • بدون ديدگاه

انزلی کلاب: با مروری نسبت به اخبار چند سال گذشته در ارتباط با سایر مسئولین شهری، درگیری ها و اختلافات بین نهادها، سازمانها و مسئولین شهرمان به وضوح قابل رویت بود، که بدون شک متضرران اصلی این عدم همدلی اهالی خوب بندر انزلی بوده اند.

اما سال جاری نوید بخش روزهایی بهتر را برای شهر قهرمان بندر انزلی میدهد. شهری که متاسفانه سالها با وجود پتانسیل های بلقوه خود چه از نظر نیروی تحصیل کرده و نیروی کار و چه از نظر اقتصادی با در اختیار داشتن سازمانهایی نظیر : بنادر و کشتیرانی، شیلات، منطقه آزاد،  و شهرک صنعتی حسن رود و گلشن و … آنطور که باید و شاید نتوانسته بود به آنچه که استحقاقش را دارد برسد.

اما عملکرد مسئولین شهرستان در سال جاری، با افزایش قابل توجه اعتبارات شهرستان انزلی میتواند خیز جدیدی باشد تا بار دیگر این شهر زیبای ساحلی به قطب اقتصادی ایران تبدیل شود و چرخ دنده های اقتصاد کشور را با سرعتی بیشتر به حرکت در آورد. در این ارتباط نظر شما عزیزان را به سخنان فرماندار بندر انزلی جلب مینماییم: 

‘ سعادتمند داوودی ‘ به مناسبت هفته دولت پیش از خطبه های نماز جمعه اظهار کرد : میزان این اعتبار سال گذشته ۵ / ۴ میلیارد تومان بود که امسال افزایش قابل ملاحظه ای یافته است .

وی افزود: آنچه در ادارات شهرستان به دنبال آن بودیم؛ ایجاد وحدت و همدلی است که خوشبختانه به وجود آمده و در سایه این همدلی کارهای بزرگی به اجرا رسیده که یکی از این امور افزایش اعتبارات عمرانی از ۱۸ میلیارد تومان سال گذشته به ۳۰ میلیارد تومان بود که ثمر و نتیجه آن آبادانی بیشتر شهر است .

فرماندار انزلی همچنین با اشاره به اهمیت پل جدید انزلی در روان سازی ترافیک گفت : آزادسازی حریم پل با اعتباری بالغ بر ۵ / ۳ میلیارد تومان به کمک شورای شهر و شهرداری در حال انجام است .

وی خاطرنشان کرد : پارک جنگلی که مناسب گذراندن اوقات فراغت مردم و هموطنان گردشگر است، با اختصاص ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در دست اجرا می باشد.

داوودی ادامه داد: اعتبار خوبی هم در نظر گرفته شده تا یک میدان میوه و تره بار که جایش در این شهر خالی بود، اختصاص یابد .

فرماندار انزلی در ادامه گفت : جاده کنارگذر نیز به سرعت در حال اجرا است و در بازدید معاون وزیر راه دستور بهره برداری آن تا پایان شهریور داده شده که فقط برای احداث پل آن ۱۶ هزار تن میلگرد نیاز است .

داوودی در خصوص روستاهای انزلی گفت : روستاهای شهرستان از نعمت گاز برخوردارند و انشاء الله تا پایان امسال در بحث آب شرب بهداشتی نیز اقدامات خوبی انجام خواهد شد .

وی یاداور شد: در بحث آسفالت روستایی نیز کارهای خوبی در روستاها صورت گرفته و در تامین بهداشت در روستاها به حد نهایی خود نزدیک هستیم .

فرماندار انزلی ادامه داد: در بحث برق یکی از مشکلات ما افت ولتاژ بود که از سال گذشته تاکنون با استقرار تقویت کننده های شبکه، در حال رفع این معضل هستیم .

وی تصریح کرد: در کارهای بزرگ ملی توسعه بندر از شاخص ترین امور است که از هفت میلیون تن به ۱۷ میلیون تن و با احداث بندر در منطقه آزاد تا سالیان سال در کشور بندری به وسعت بندرانزلی احداث نخواهد شد.

به گفته داوودی؛ در بحث منطقه آزاد کارهای شاخصی انجام گرفته و این منطقه تنها منطقه آزاد شمال کشور است.

وی یاداور شد: آبان امسال همایشی برای توسعه اقتصاد و بازرگانی در گیلان برگزار می شود که از سرمایه گذاران داخلی و خارجی دعوت به عمل آمده و برای این امر ۱۰۰ طرح آماده شده که ۲۲ طرح مختص انزلی است.

منبع: ایرنا

انزلی کلاب: یکی از اهداف تاسیس سایت انزلی کلاب، بالا بردن سطح آگاهی اهالی بندر انزلی در ارتباط با حقوق شهروندی شان است که این مساله میتواند فصلی تازه را در تاریخ بندر انزلی رقم بزند. فعالیت و مشارکت پویای اهالی شهرستان بندر انزلی در مسائل پیرامون شهرستان، نقشی تاثیر گذار در عملکرد بهتر مسئولین خواهد داشت.

گسترش مشارکت و نظارت مردم به عملکرد مسئولین و منتخبین خود، به پویایی بیشتر جامعه و رفع مشکلات و کاستی های شهرستان کمک خواهد کرد، انزلی کلاب با همه توان به مسیر خود ادامه خواهد داد و در این راه دست تک تک همراهان و هم کلابی هایش را به گرمی میفشارد.

مجددا متذکر میشویم این تریبون فارغ از همه جناح ها و دسته های سیاسی، با هدف رشد و ارتقاء سطح فرهنگی و اجتماعی جامعه پذیرای مطالب و مقالات سایر شهروندان هم شهریان و همه مسئولین شهرستان خواهد بود.

اصلاح فرد، اصلاح جامعه است

با ما همراه شوید…

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *