نشست تخصصی بررسی فرصتهای سرمایه گذاری استان در اولین همایش بین المللی سرمایه گذاری گیلان با حضور مدیر عامل منطقه آزاد انزلی و اعضاء کارگروه های مرتبط، در این منطقه برگزار شد

ایلنا – انزلی: نشست تخصصی بررسی فرصتهای سرمایه گذاری استان در اولین همایش بین المللی سرمایه گذاری گیلان با حضور مدیر عامل منطقه آزاد انزلی و اعضاء کارگروه های مرتبط، در این منطقه برگزار شد.

به گزارش ایلنا از انزلی، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی عصر چهارشنبه در این نشست با بیان اینکه با تمام توان در این همایش حضور خواهیم یافت، اظهار داشت: منطقه آزاد انزلی یک حلقه جداگانه از زنجیره اقتصادی ایران و گیلان نیست بلکه در کنار سایر نهادهای گیلان حلقه تکمیل کننده فرآیند توسعه اقتصادی استان است که خود را نسبت به پیشرفت همه جانبه استان متعهد می داند.

سعید رحیمی برگزاری همایش برای معرفی فرصتهای سرمایه گذاری استان به سرمایه گذاران خارجی را بسیار مفید ارزیابی و خاطر نشان کرد: مهمترین کارکرد و مزیت برگزاری چنین همایشی امکان معرفی دقیق و امکان سنجی شده اولویتهای سرمایه گذاری بخشهای مختلف استان در یک محدوده زمانی مشخص به سرمایه گذاران تخصصی در هر بخش است.

وی متذکر شد: با عنایت به عزم جدی همه نهادهای مسئول گیلان در این امر، امید به تحقق اهداف عالیه برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری استان بسیار زیاد است.

حسین گاووسی مدیرکل امور اقتصادی استانداری گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی حلقه مفقوده ظرفیت های توسعه استان بوده است، اذعان کرد: نبود مسیر راه آهن در صنعت حمل و نقل گیلان و عدم معرفی فرصت های سرمایه گذاری در سطح بین المللی دو حلقه مفقوده باقی مانده تحقق ظرفیت های توسعه ای استان است که با برگزاری این همایش گام بلندی در این مسیر برداشته می شود.

وی با تصریح بر اینکه خواستار تداوم همکاریها با منطقه آزاد انزلی به خصوص در سطح بدنه کارشناسی هستیم، ابراز داشت: سرمایه گذار در مکانی حضور می یابد که فاقد بوروکراسی اداری باشد، امنیت سرمایه و محصول او تضمین شود و از همه مهمتر با او باگشاده رویی برخورد شده و برای موفقیتش از سوی نهاد دولتی وقت صرف شود.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی گیلان هم در این نشست مسائل قانونی فی مابین در خصوص نحوه خدمات دهی بهتر به سرمایه گذاران قابل حل دانست و اظهار داشت: می توان با مذاکره در جهت برطرف کردن آن حرکت کرد.

منصور ملائی پور، اظهار کرد: با عنایت به لزوم گسترش و تعمیق ارتباطات تجاری-اقتصادی با بخشهای خصوصی و دولتی کشورهای حاشیه دریای خزر می توان از ظرفیتهای متعدد قانونی موجود در منطقه آزاد انزلی به منظور توسعه روابط با سرمایه گذاران خارجی فعال در این کشورها بهره برد.

وی تصریح کرد: در خصوص هر یک از ۱۰۰ فرصت سرمایه گذاری عرضه شده در نخستین همایش بین المللی سرمایه گذاری گیلان کار کارشناسی و امکان سنجی از سوی دستگاههای ذی ربط صورت گرفته است.

به گفته این مسئول، استقبال اولیه سرمایه گذاران نسبت به فرصتهای سرمایه گذاری ارائه شده از سوی منطقه آزاد انزلی حاکی از پتانسیلهای بین المللی آن است و باید برای توانمندسازی مضاعف آن به عنوان تنها منطقه آزاد ایران در شمال کشور از تمامی ظرفیتهای استان گیلان و استانهای هم جوار بهره برد.

در این نشست مدیران، معاونین و نمایندگان ادارات ونهادهای حاضر در نخستین همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری استان گیلان و معاونین و مدیران منطقه آزاد انزلی حضور داشتند که به بیان دیدگاهها و سئوالات خود در خصوص قابلیتهای قانونی و ظرفیتهای سرمایه گذاری این منطقه پرداختند.

هم چنین در این نشست ۲۰ فرصت سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی عرضه شده در این همایش مورد بررسی قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *