روز خوب، باخت بد…

  • 6 سال پیش
  • ۴ ديدگاه

عصر امروز تیم فوتبال ملوان بندر انزلی در ورزشگاه آزادی تهران با تک گل محسن یوسفی نتیجه را به استقلال تهران واگذار کرد، ملوانان برتری محسوسی در این دیدار نسبت به حریف داشتند و با بد شانسی، بی دقتی و درخشش رحمتی تمام فرصتها را از دست دادند، در ادامه به تحلیل این بازی پرداخته ایم. ادامه مطلب…

این بازی با برتری تیم ملوان آغاز شد و بچه های بندر توپ و میدان را در دست داشتند و با پاسهای کوتاه اعتماد به نفس خود را به رخ تهرانیها می کشیدند اما رفته رفته ورق برگشت و تیم استقلال سوار بر بازی شد، در این دقایق قدم زدن محسن مسلمان در میانه میدان واقعا” عجیب بود و به نوعی یکی از دلایل ضعف ملوان بود ضعفی که در دقیقه ۱۷ کار دست ملوان داد و محسن یوسفی بدون هیچ مزاحمتی توپ را به تور دروازه ملوان چسباند، در لحظه گل همه چیز عجیب بود، از رها کردن محسن یوسفی توسط دفاع و تکل نزدن سعید سالارزاده روی توپ گرفته تا ایستادن علی حسنی صفت روی خط دروازه که از همه عجیب تر بود و اینگونه دروازه ملوان  باز شد.

در دقیقه ۱۹ ضربه کرنر فریدون زندی مقصدی به جز یک قدمی دروازه و مقابل پاهای ساموئل پیدا نکرد و این بازیکن بدون هیچ مزاحمتی توپ را به بیرون زد.

در دقیقه ۲۲ پاس رو به عقب نزهتی در شرایطی ایده آل مقابل رافخایی قرار گرفت که این بازیکن با بی دقتی تمام توپ را به بیرون زد.

در دقیقه ۲۶ پویا نزهتی در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک توی سر توپ زیبا مدافع مستقیم خود را جا گذاشت و با یک ضربه پای چپ رحمتی را به واکنش واداشت ودر ریباند نیز مهاجمان ملوان ضعیف عمل کردند، در این دقایق ملوان تیم برتر میدان بود و در پشت محوطه جریمه با پاسکاریهای مداوم موقعیتهای نصفه و نیمه ای به دست می آورد.

در دقیقه ۲۸ شریفات کوتاه قامت ضربه ای را روی سر علیرضا رمضانی زد که از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۸ بازی پویا نزهتی با یک دریبل زیبا علی حمودی مدافع ملی پوش! استقلال را از بازی محو کرد و این بازیکن مجبور به خطا شد تا داور این دیدار از کارت زرد خود برای جریمه این بازیکن استفاده کند.

در دقایق پایانی نیمه اول سانتر زیبای سید جلال رافخایی روی سر یوسف زاده فرود آمد و این بازیکن موفق به گلزنی نشد.

ملوان نیمه دوم را نیز خیلی خوب شروع کرد و میدان دار بازی بود اما این استقلالیها بودند که در دقیقه ۵۵ با شوت فریدون زندی  دروازه ملوان را تهدید کردند و حسنی صفت با واکنش مناسب توپ را به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۵۷ محسن مسلمان ضربه ای را روانه دروازه رحمتی کرد که با بد شانسی از روی تیرک دروازه با فاصله اندک به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۹ محسن مسلمان که متفاوت با نیمه اول ظاهر شده بود در یک حرکت تک به تک با بی دقتی ضربه ای زد که به بدن رحمتی اصابت کرد.

در دقیقه ۶۰ ضربه زیبای مهران جعفری را رحمتی به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۶۱ در حالی که بازیکنان ملوان سراپا حمله بودند در یک ضد حمله میلاد میداودی بعد از جا گذاشتن حسنی صفت توپ را به تیر دروازه ملوان زد.

در دقیقه ۶۵  بابک پور غلامی که بازی بسیار خوبی از خود نشان داده بود سانتر زیبا یی را روی دروازه ارسال کرد که ضربه سر جلال رافخایی با اختلاف کم به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۷ پویا نزهتی در حالی که می توانست به سمت دروازه برود  و خطر ساز شود خود را به زمین انداخت تا داور پنالتی بگیرد که هرگز این اتفاق نیفتاد.

در دقیقه ۷۱ ضربه پویا نزهتی روی پاس زیبای رافخایی باز هم راهی به دروازه نیافت.

در دقیقه ۷۵ پویا نزهتی پاس زیبایی را برای رافخایی مهیا کرد که با بی دقتی رافخایی و البته واکنش خوب رحمتی به کرنر رفت.

در دقیقه ۷۸ علی حمودی به راحتی از کمند رمضانی گریخت و در یک موقعیت خوب و پاس رو به بیرون برهانی را صاحب توپ کرد و ضربه این بازیکن را بابک پور غلامی از روی خط دروازه بیرون کشید تا به تنهایی یک گل را خریده باشد.

در دقیقه ۸۰ ضربه ایستگاهی زیبای رمضانی با فاصله چند میلی متر از کنار دروازه به بیرون رفت. ملوان در این دقایق کم خطر ظاهر شد و به نوعی استقلالیها نبض بازی را در دست گرفتند.

در دقیقه ۸۹ عزیز معبودی سانتر ارسالی روی دروازه را با بی دقتی تمام به بیرون زد تا ثابت کند آقای پور غلامی در تعویض آخر خود موفق نبوده است.

از نکات قابل توجه این دیدار باز هم بازی بسیار خوب بازیکن آینده دار ملوان احمد آهی بود که همانند یک بازیکن با تجربه، بدون اشتباه ظاهر شد، همچنین باید اشاره کرد به نقطه قدرت ملوان در طول فصل که در دو بازی اخیر به نقطه ضعف ملوان تبدیل شده است چرا که علیرضا رمضانی در این فشار لیگ برتر تنها مدافع چپ ملوان بوده است و کادر فنی با توجه به اندام این بازیکن باید فکری به حال سمت چپ بکند تا ضمن به خطر نیفتادن سلامتی این بازیکن نقاط ضعف تیم نیز پوشیده شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

پویا قربانی نژاد

۹ فروردین ۱۳۹۱

ملوان خوب بازی کرد، بابک پور غلامی خیلی خوب بود. گل مفتی خوردیم و خیلی دوست دارم بدونم چرا حسنی صفت تو صحنه گل از دروازه خروج نکرد.
ولی این بازی نوید یک ملوان هماهنگ رو می داد تا شاید مثل اواخر فصل قبل بتونیم از دیدن فوتبال لذت ببریم.

پاسخ

سعید

۹ فروردین ۱۳۹۱

اگه جلوی سپاهان همینجوری بازی کنیم حتما میبریم آخه اونا رحمتی ندارن.
ایران ملوان

پاسخ

HESAM-4030

۹ فروردین ۱۳۹۱

در کل ما شانس نداشتیم،وقتی محاجم ما نمیتونه تک به تک گل بزنه چه توقع داریم که ببریم

پاسخ

majid-d

۹ فروردین ۱۳۹۱

ازدیروز هرجا که بحث این بازیه
فقط یک کلمه از دهنم در میااااد
فقط میگم”حیف…”

پاسخ