مطمئنا ساخت مدرسه توسط خیرین به بهسازی فضاهای آموزشی نیازمند نوسازی و بهسازی شهرستان کمک شایانی خواهد کرد. مرحوم سید حسن هادیان متولد ۱۳۰۳ بندرانزلی بود و  مدرسه هادیان را به یادبود پدرش سید اسماعیل هادیان و پدر زنش علی سلیقه دار ساخته و نامگذاری کرد. هادیان دارای هشت فرزند است و از خیرین مدرسه ساز بندر انزلی بحساب می آید.ادامه مطلب…  

رییس اداره آموزش و پرورش بندرانزلی ضمن بزرگداشت زنده یاد هادیان گفت : این مدرسه پنج کلاسه توسط مرحوم سید حسن هادیان به یاد سید اسماعیل هادیان با ۲۵۰ متر مربع زیربنا و ۱۱۵ میلیون تومان هزینه ساخته شد.

‘ اسماعیل بشارتی ‘ با اشاره به این که شهرستان بندرانزلی دارای حدود ۲۰ هزار دانش آموز است، خاطرنشان کرد: ساخت مدرسه توسط خیرین به بهسازی فضاهای آموزشی نیازمند نوسازی و بهسازی شهرستان کمک شایانی نموده است .

‘ میر محمود هادیان ‘ فرزند ارشد زنده یاد هادیان که خود ساخت یک فضای آموزشی دیگر در بندرانزلی را در برنامه دارد در مصاحبه با ایرنا گفت : نیکوکار بودن فقط به مال و پول نیاز ندارد بلکه قلب بزرگ هم می خواهد .
وی با بیان این که جامعه بدون خیرین از لحاظ انسانی پیشرفت نمی کند ، خاطرنشان کرد: این کار پدرم درسی بود برای ما که راه و کار ایشان را ادامه دهیم .
هادیان افزود: پدرم معتقد بود چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است و از این رو تصمیم گرفت در زادگاهش این مرکز آموزشی را بسازد تا فرزندان این مرز و بوم از فضا و امکانات تحصیلی مناسبی برخوردار باشند.
وی یاداور شد: پدرم می گفت با این کار به جوانان امکان آن را می دهی که افراد بهتری برای جامعه باشند.
پس از این آیین مسئولان اداره اموزش و پرورش شهرستان و خانواده مرحوم بر مزار زنده یاد هادیان در امامزاده صالح غازیان حاضر شده و به قرائت فاتحه پرداختند.

خداوند رحمتش کند .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *