فرید بلوک باشی: انزلی این پتانسیل را دارد که در فوتبال ساحلی قدرت برتر باشد.

برای دیدن پوستر در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

بدون شک فرید بلوک باشی یکی از برترین شخصیتهای ورزشی بندر انزلی در دهه اخیر بوده است و افتخارات زیادی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است، از این رو گفتگویی داشتیم با این بازیکن تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان که در ادامه توجه شما را به مطالعه آن جلب می کنیم.                                                                                             ادامه مطلب…

انزلی کلاب: آقای بلوکباشی از خودتان و شروع فوتبالتان بگوئید.

متولد هجدهم خرداد ماه هزار و سیصد وشصت و دو از بندر انزلی و روستای بشمن هستم، فوتبال را از تیم استقلال انزلی زیر نظر آقای نادر عزت الهی و فریدون موقری شروع کردم، بعد از آن به تیم امید ملوان رفتم و در آنجا از ناحیه کتف به مدت یک سال مصدوم شدم، بعد از دوران مصدومیت به تیم خانه قهرمانان رفتم و از آنجا طی هماهنگی که آقای عزت الهی انجام دادند به تیم فوتبال ساحلی منطقه آزاد رفتم و در مسابقاتی که در مروارید خزر زیباکنار برگزار شد شرکت داشتم، در این مسابقات بود که آقای محسن نصرعبدالهی  ما را انتخاب کردند و ۴۰ نفر به اردوی فوتبال ساحلی دعوت شدیم و در نهایت از سال ۸۵به عضویت دائم تیم ملی در آمدم و تا به امروز نیز در خدمت تیم ملی هستم.

در این سالها در تیمهای عمران سازان اصفهان ،نفت تهران و ویژن تهران بازی کردم و هم اکنون نیز تیم قوی سپید را تشکیل داده ایم و در خدمت این تیم هستم.

انزلی کلاب: از تیم قوی سپید بگوئید.

این تیم از جوانان با استعداد بندر انزلی و روستای بشمن تشکیل شده است و در گام نخست موفق شدیم از مرحله اول گروهی مقتدرانه صعود کنیم و احتمالا” مرحله دوم در رودسر انجام خواهد شد و با موفقیت در این مرحله بندر انزلی صاحب یک تیم لیگ برتری در فوتبال ساحلی خواهد شد. بازیکنان ما پتانسیل بالایی دارند و ما می توانیم به قطب اول فوتبال ساحلی تبدیل شویم.

انزلی کلاب: برای آینده این تیم چه برنامه هایی دارید؟

ما می خواهیم با این تیم به بالاترین سطح فوتبال ساحلی برسیم و لازمه این مهم برنامه ریزی و آینده نگری است، از این رو سعی کردیم در زمینه استعداد یابی فعالیتهای مثبتی داشته باشیم و همچنین در زمینه مدیریتی  برنامه هایی داشته ایم. البته حمایت مسئولین لازمه موفقیت این تیم است و در جلسه ای که با فرماندار محترم داشتیم ایشان قول همکاریهای لازم را به ما داده اند.

انزلی کلاب: در مورد آقای گل شدن در آسیا بگوئید.

بعد از اینکه در تست اول تیم ملی خط خوردم به انزلی برگشتم و بعد از مدت کوتاهی متوجه شدم یک مربی برزیلی هدایت تیم ملی را بر عهده گرفته است و تصمیم گرفتم دوباره برای تست بروم، اطرافیان می گفتند تو که خط خورده ای پس تست دوباره بیهوده است اما مربی برزیلی با دیدن بازی من مرا به عنوان یار اصلی جذب کرد و در همان سال ۱۳۸۶ توانستم جواب اعتماد او را بدهم و آقای گل آسیا شوم. در همان زمان یک مدیر فوتبالی از آلمان با من مذاکره کرد و از من خواست برای ثبت قرار داد در لیگ اول آلمان یعنی بوندس لیگا وارد فوتبال چمنی شوم، اما متاسفانه در آن زمان با مشکل پاسپورت دائم مواجه بودم و هر چه تلاش کردم مشکلم حل نشد و این موقعیت عالی را از دست دادم.

انزلی کلاب: بعد از آقای گلی آسیا از شما چگونه تقدیر شد؟

تقدیری که از من شد این بود که تربیت بدنی وقت بنری را که دوستانم برای من نصب کرده بودند را از در آورد و گفت این کارها باید با هماهنگی ما انجام شود همچنین مسئولین آن زمان در بین بازی استقلال و ملوان به من یک ربع سکه هدیه دادند که در آن زمان به اندازه یک پلو کباب ارزش داشت، البته من انتظاری هم از کسی ندارم اما در شهرهای دیگر برای ما بیشتر ارزش قائل می شوند تا شهر خودمان، البته نا گفته نماند در این سالها مردم شهر برایم سنگ تمام گذاشتند و همیشه باعث دلگرمی من شده اند.

انزلی کلاب: یک مصاحبه جنجالی در برنامه نود داشتید که باعث تغییراتی در سیستم مدیریتی فوتبال ساحلی شد، در این مورد صحبتی دارید؟

بعد از آن مصاحبه هر کس مرا می دید جویای وضعیت تیم ملی بود و فکر می کنم تاثیر زیادی در روند فوتبال ساحلی داشت، به هر حال ما انزلیچی ها عادت داریم حرفهایمان را رک و راست بگوئیم و البته این خصلت اکثر اوقات ما را متضرر می کند.

انزلی کلاب: نظرتان در مورد بازی حساس ملوان و مس و وضعیت تیم ملوان چیست؟

ملوان شناسنامه این شهر است و شرایط بد این تیم همه ما را آزار می دهد، اما با توجه به خبرهایی که مبنی بر سفید پوش شدن هواداران ملوان در بازی با مس به گوش می رسد، پیش بینی می کنم ملوان این بازی را ۳-۰ خواهد برد، چرا که حضور پر شور هواداران تاثیر بسیار زیادی در این بازی دارد و از هواداران می خواهم به استادیوم بروند و ملوان را مورد حمایت خود قرار دهند.

انزلی کلاب: فرید بلوک باشی و صحبت پایانی…

از همین جا تشکر می کنم از همسرم که با توجه به شرایط سختی که برای یک ملی پوش وجود دارد و اردوهای مداوم تیم ملی، همه این شرایط را تحمل کردند و مشوق من بودند، و همچنین تشکر می کنم از پدر و مادرم و برادر بزرگترم آقای فرنوش بلوک باشی که فوتبالم را مدیون ایشان هستم، در آخر هم از مردم شهرم بابت حمایتهایشان تشکر می کنم و به آنها وعده می دهم منتظر خبرهای خوب از تیم قوی سپید باشند.

برای سایت انزلی کلاب هم آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم این روند بسیار خوب را ادامه دهد تا بندر انزلی در دنیای مجازی با خلاء مواجه نشود.

علاقمندان به فوتبال ساحلی می توانند اخبار مربوط به تیم فوتبال قوی سپید را از این سایت دنبال کنند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

yAshA S

۳۱ فروردین ۱۳۹۱

زنده باداقای گل اسیا

پاسخ

سجاد محبوب

۳۱ فروردین ۱۳۹۱

فرید بلوکباشی افتخاره این شهره، باید به افرادی مثل اون توجه بیشتری بشه.
آقا فرید برای تو و تیمت آرزوی موفقیت داریم

پاسخ

Anzali Free Zone

شاهین

۳۱ فروردین ۱۳۹۱

مرسی قهرمان . پاینده باشی …

پاسخ

p0oya

۳۱ فروردین ۱۳۹۱

انشاالله موفق باشی آقا فرید، ما دوستت داریم داداش.

پاسخ

mojtaba

۳۱ فروردین ۱۳۹۱

bayad tu futbale saheli ham jozve khuba va hata behtarina bashiiiim

ilove you farid

پاسخ

mili japoni

۳۱ فروردین ۱۳۹۱

مرسی داداش مهرشاد

پاسخ

۳۱ فروردین ۱۳۹۱

متاسفم از اینکه همچین آدمهای پیشرو و قهرمان و محبوبی اگه مصرف تبلیغاتی نداشته باشند برای اشتغال از ناتوانترین غریبه های شهر هم عقب میمانند همانند ۹۰% قهرمانان این شهر.

پاسخ