رئیس هیات بوکس شهرستان بندرانزلی گفت: ما از هفته‌ها قبل در حال برنامه‌ریزی و تدارک هرچه بهتر جهت برگزاری مسابقه فینال بوکس ایران بودیم و از برگزاری این مسابقه اهدافی را دنبال می‌کردیم که متاسفانه میسر نشد.

کاظم منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، در مورد عدم برگزاری مسابقه فینال بوکس لیگ ایران بین تیم‌های پیوند سابکو رباط کریم و جهان فولاد غرب کرمانشاه اظهار کرد: ما از هفته‌ها قبل در حال برنامه‌ریزی و تدارک هرچه بهتر جهت برگزاری مسابقه فینال بوکس ایران بودیم و از برگزاری این مسابقه اهدافی را دنبال می‌کردیم.

وی ادامه داد: هدف ما این بود که با دعوت از استاندار گیلان و رئیس فدراسیون بوکس و معاونین و مسئولین شهری و استانی با جمع‌آوری هدایای نقدی و غیرنقدی جهت کمک به زلزله‌زدگان آذربایجان را فراهم کنیم که میسر نشد. همچنین تقدیر و تشکر از بنیانگذار بوکس نوین در استان گیلان و مازندران مهندس ایرج در طلوعی که از دبی به اینجا عزیمت کرده بود از دیگر اهداف ما برای برگزاری این مسابقات بود که میسر نشد.

منصوری افزود: همچنین قصد داشتیم با برگزاری این مسابقه در این شهر و با حضور بوکسورهای ملی‌پوش و قهرمانان آسیا از جمله علی مظاهری، روزبهانی و امین قاسمی بهترین کلاس آموزشی و تجربی برای بوکسورهای انزلی و گیلانی در سنین مختلف برگزار کنیم که متاسفانه با عدم حضور تیم کرمانشاه محقق نشد.

وی تصریح کرد: در این راستا جلسه‌ای با حضور مسئولین هیئت بوکس درخصوص عدم حضور تیم کرمانشاه تشکیل شد. ما تمامی امکانات لازم از جمله سالن برگزاری، تبلیغات و تدارکات قابل توجه را انجام داده بودیم ولی عدم حضور تیم کرمانشاه باعث شد که تمامی تلاشهای‌مان پایمال شود البته ما مراتب اعتراضمان را به فدراسیون بوکس اعلام کرده‌ایم.

چرا فینال برگذار نشد:

تکرار حاشیه های سال گذشته در لیگ بوکس ایران

به گزارش ایرنا، تیم پیوند ساپکو در دیدار نهایی پنجمین دوره رقابت های لیگ بوکس کشور که قرار بود، ساعت ۱۸ روز شنبه (۴ شهریور) در شهرستان بندر انزلی برگزار شود، به دلیل عدم حضور تیم فولاد غرب از سوی سازمان لیگ به عنوان قهرمان معرفی شد.

بوکسورهای تیم فولاد غرب که برای حضور در این رقابت ها با اتومبیل شخصی از کرمانشاه راهی این مسابقات شده بودند، در جاده کنگاور دچار حادثه رانندگی شده و از رسیدن به این رقابت ها بازماندند.

مسوولان تیم فولاد غرب در خصوص عدم حضور خود در این رقابت ها می گویند، به دلیل این حادثه از مسوولان فدراسیون بوکس درخواست به تعویق انداختن دیدار فینال را داشتند اما مسوولان فدراسیون بوکس با این در خواست مخالفت کردند.

تیم پیوند ساپکو تا کنون ۲ بار با تیم فولاد غرب روبه رو شده است که دیدار اول را در کرمانشاه با نتیجه هشت بر ۲ به این تیم واگذار کرده و دیدار دوم را نیز با نتیجه پنج بر پنج در خانه خود به پایان رسانده است.

‘رضا مهدی پور’ مربی تیم فولاد غرب کرمانشاه در خصوص این رقابت ها می گوید: مسوولان فدراسیون بوکس وقوع حادثه برای بوکسورهای ما را کذب می دانند در حالی که عثمان کریمی و محمد مهدی پور بوکسورهای اوزان ۴۹ و ۵۶ کیلوگرم تیم فولاد غرب در این دیدار به شدت آسیب دیده و در بیمارستان شهدای کرمانشاه بستری شدند که در نهایت دکتر برای آنها یک ماه استراحت تجویز کرده است.

وی تصریح می کند: به شدت درگیر این حادثه شدیم به نحوی که توانایی حضور در رقابت های فینال را از دست دادیم.

‘همایون اردلان’ دبیر فدراسیون این حادثه را بهانه تراشی می داند و می گوید: زمانی که مسوولان تیم فولادغرب کرمانشاه تیم خود را ضعیف تر از حریف دیدند با بهانه تراشی قصد تعویق مسابقه را داشتند.

دبیر فدراسیون بوکس اعلام می کند: فدراسیون و میزبان تا روز قبل از مسابقه، ۱۵ میلیون تومان هزینه کرده و بسیاری از علاقه مندان واهالی بوکس برای تماشای این دیدار به انزلی آمده بودند که تیم فولادغرب با غیبت در دیدار نهایی به همه توهین کرد.

اما مهدی پور در خصوص ضعف تیمش چنین می گوید: ما در هر وزن از چند بوکسور مطرح بهره می‌بریم و همان طور که ثابت کردیم توانایی غلبه بر ساپکو را داریم از این رو دلیل برای دروغ گفتن باقی نمی ماند.

‘غلامحسین دلشاد’ رییس سازمان لیگ بوکس ایران به تعویق انداختن دیدار فینال لیگ بوکس را درخواستی غیر منطقی می‌داند و می گوید: ما میهمان‌های بسیاری از جمله شهردار و فرماندار انزلی را برای تماشای دیدار نهایی لیگ بوکس دعوت کرده بودیم که عدم حضور تیم فولاد غرب توهین به آنها بود.

وی ادامه می دهد: از چند ماه قبل قرار برگزاری دیدار نهایی در بندرانزلی را با توافق هر دو تیم گذاشتیم از این رو تیم فولاد نمی توانید برگزاری آن را به تعویق بی اندازد.

این صحبت های دلشاد در حالی است که دیدار فینال سومین دوره رقابت های لیگ بوکس کشور بین تیم های فولاد ماهان اصفهان و مازنداران شب قبل از مسابقه یک هفته به عقب انداخته شد.

‘علی استیکی’ مربی تیم فولاد ماهان اصفهان در خصوص دیدار دو سال قبل تیم خود با تیم مازنداران می گوید: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و به دستور جناب دلشاد رییس سازمان لیگ بوکسور های خود را برای وزن کشی و دیدار نهایی به سالن شهید شیرودی تهران آوردیم اما صبح مسابقه متوجه شدیم که به دلیل آماده نبودن تیم مازندارن دیدار نهایی به یک هفته بعد موکول شده است.

وی بیان می کند: همین یک هفته تعویق و برگزاری اردوی بدون امکانات در تهران باعث شد تا تیم ما در فینال توانایی خود را به نمایش نگذارد و به ناحق نتیجه را واگذار کند.

‘سید جاسم دانشفر’ رییس قبلی هیئت بوکس استان چهارمحال‌و‌بختیاری و سرپرست تیم گاز گچساران که تیم او نیز سال گذشته در فینال رقابت‌ها حاضر نشد، می گوید: سال گذشته در دیدار فینال مقابل پیوند ساپکو بارها حق ما را پایمال کردند از این رو تصمیم گرفتیم دیدار فینال را ترک کنیم.

وی اظهار می‌دارد: در حالی که طبق قانون فدراسیون دیدار نهایی لیگ باید در شهری بی طرف برگزار می شد، مسوولان سازمان لیگ با هزار بهانه تراشی میزبانی را به تیم پیوند ساپکو دادند از طرف دیگر قبل از بازی با تقلب در وزن کشی و حذف بوکسورهای ما به دنبال قهرمانی تیم پیوند ساپکو بودند.

دانشفر می گوید: تیم گاز گچساران می توانست باعث ارتقا بوکس استان چهارمحل‌وبختیاری و کمک به بوکس کشور شود که متاسفانه به دلیل بی مهری‌های فدراسیون کنارگیری کرد.

با نگاهی به تاریخچه لیگ بوکس ایران در طول پنچ دوره برگزاری خواهیم دید که در هر دوره این رقابت ها اسپانسرهای قدرتمند همچون دانشگاه آزاد، فولاد ماهان و گاز گچساران از حضور در این رقابت ها اظهار پشیمانی کرده و کنار رفته‌اند.

مسولان تیم فولاد غرب کرمانشاه نیز پس از به وجود آمدن حاشیه در دیدار فینال پنجمین دوره لیگ از حضور در دور بعدی این رقابت ها انصراف دادند.

با این حال رییس سازمان لیگ حمایت از اسپانسرها را یکی از ویژگی های رقابت‌های لیگ بوکس می‌داند می گوید: ما در این پنج دوره خیلی به اسپانسر ها کمک کردیم که همین قضیه مهمترین مشکل ما بود، اما برای سال های بعد قطعا شرایط را سخت تر خواهیم کرد.

با تمام این اوصاف حضور اسپانسر ها یکی از مهمترین عوامل رشد و توسعه بوکس در ایران محسوب می شود که امید واریم در سال های آینده شاهد این گونه حاشیه سازی ها و انصراف اسپانسر ها از حضور در لیگ نباشبم.

پنجمین دوره رقابت های لیگ بوکس کشور با حضور پنج تیم برگزار شد که تیم زنجان در اواسط این رقابت ها به دلیل نداشتن هزینه صفر برای مسابقات از ادامه لیگ انصراف داد.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *