81995429-70578578[1]

دختران عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان غازیان انزلی، در هفته درختکاری به یاد سروهای شهید دیارشان نهالی در خاک نشاندند.
۲۸ نفر از اعضای این مرکز با دستان کوچکشان چاله هایی کندند و حین خواندن شعر درخت کاری، نهال های سبز نارنج را در خاک کاشتند.
دخترکان این شهر ساحلی که فرهنگ پایداری با خونشان عجین شده ، آرزو کردند که گیلان همواره مانند شهیدان این دیار سربلند و سبز بماند.
این برنامه در راستای برگزاری اولین کنگره هشت هزار شهید استان گیلان و تقارن آن با هفته درختکاری و حفظ منابع طبیعی انجام شد.
مربیان در این برنامه با اشاره به دلاوری های شهیدان و اهداف آنان، به معرفی نمونه هایی از شهدای بزرگوار شهر انزلی همچون شهید جعفری نیا که مدرسه مقابل این مرکز به نام پرافتخار اوست، پرداختند.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره دو غازیان انزلی سال ۱۳۸۱ با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کتاب خوانی و همچنین غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان این شهرستان گشایش یافت.
این کانون هم اکنون با بهره مندی از مربیان مجرب و علاقه مند و ۱۰ هزار جلد کتاب دارای یک هزار و ۷۴۰ عضو است. اعضای این مرکز فرهنگی در طول سال در کلاس های فرهنگی مانند قصه گویی ، نمایش خلاق ، تحقیق ، کاردستی و کلاس های ادبی شامل برگزاری کارگاه شعر و داستان ، آموزش شعر و داستان و طرح ادبی و کلاس های هنری شامل نقاشی ، سفالگری و خوشنویسی شرکت می کنند./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *