photo_2016-02-12_16-23-56

 

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب دریادار دوم افشین رضایی حداد در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته بندرانزلی با اشاره به راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن اظهار کرد: پس از گذشت ٣٨ سال از انقلاب مردم ایران ثابت کردند که با توسل به ائمه در راه آرمان های جمهوری اسلامی ثابت قدم هستند و راهپیمایی امسال بهتر و باشکوه تر از سال پیش بوده است .
وی در مورد دلایل انجام رزمایش عنوان کرد: رزمایش برای نیروهای نظامی انجام می شود که در زمان صلح تمرین کنند و به آمادگی و هماهنگی لازم برسند تا در هنگام رزم بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند و متوجه ضعف های موجود می شویم و در صدد برطرف کردن آن بر می آییم.
فرمانده ناوگان شمال با اشاره به اینکه به طور کلی رزمایش ها به ۳ گروه تخصصی ، مشترک و مرکب تقسیم می شوند تصریح کرد: به طور مثال رزمایشی که در سال ۹۴ در دریای خزر انجام دادیم از نوع تخصصی بود و همچنین نوع مشترک بمانند رزمایش ولایت که در جنوب صورت گرفت که تمامی نیروهای ارتش و انتظامی و نظامی دیگر با همیاری یکدیگر در داخل کشور انجام می دهند.
وی در مورد رزمایش مرکب خاطرنشان کرد: رزمایشی که بین ما و کشورهای دیگر انجام می شود مرکب نام دارد که پیش از انقلاب آن را انجام ندادیم زیرا توان آن را نداشتیم ولی به برکت انقلاب در سال٩٣ و مجدداً در سال ٩۴ با درخواست روسیه این رزمایش ها را انجام دادیم.
رضایی حداد افزود: به برکت انقلاب و جمهوری اسلامی، شناورهای خود را در داخل کشور و توسط نیروها و دانشمندان داخلی ساختیم تا از مرز و بوم کشورمان دفاع کنیم.
وی با بیان اینکه هدف رزمایش ها فقط ارتقاء امکانات نظامی نیست گفت: یک رزمنده هم باید تمرین داشته باشد و کسب تجربه کند که یکی از راه های آن انتقال تجربه از باتجربه ها به جوان تر ها است .
فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی اظهار کرد: مردم با دیدن رزمایش ها احساس غرور می کنند و بیگانگان نیز ما را مورد بررسی قرار می دهند و نگران می شوند که جمهوری اسلامی چگونه با وجود تحریم ها به این دست آورد ها رسیده است که البته ما از این نگرانی ها خشنود خواهیم شد.
وی از آزمایش اژدرها و موشک های جدید در رزمایش جنوب خبر داد و تصریح کرد : این رزمایش دریایی که در منطقه سوم در جاسک انجام شد باعث برکاتی برای آن منطقه چون ساخت زیرساخت هایی برای آن منطقه خواهد شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *