photo_2015-12-14_21-50-41

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، صبح امروز (یکشنبه ۱۵ آذر) دو خانواده در بندرانزلی بی خانمان شدند!

این خانواده ها با کمک مردم سرپناهی در زمینی بنا کرده بودند که بعد از سالها شخصی غیر بومی ادعای مالکیت آن زمین را نموده و با حکم قضایی خانه های این دو خانواده را تخلیه نمود.

فرماندار بندرانزلی در این رابطه به خبرنگار انزلی کلاب گفت: یک خانواده به مدرسه منتقل شدند و تا مشخص شدن وضعیت آنها، فرزندانشان تحت نظارت و حمایت اداره بهزیستی خواهند بود.

صفر نژاد با بیان اینکه شخصا این مشکل را پیگیری خواهم نمود، خاطرنشان کرد: سردترین روزهای چند ماه اخیر را تجربه می کنیم و شرایط سختی برای این شهروندان به وجود آمده است که تلاش می کنیم با کمک خیرین این مشکل را هرچه سریعتر برطرف نماییم.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

امیر

۱۵ آذر ۱۳۹۴

حادثه ای که در بیمارستانی در اصفهان رخ داد و امروز در همه جای ایران رسانه ای شد و به تعلیق پزشک و پرستارِ عامل واقعه انجامید، در مقابل فاجعه ای که در سکوت و انفعال تاسف بار و خجالت آور جمعیِ مسئولان این شهر رخ داد و به آوارگی و در به دری زنی بی پناه و فرزندان معلول ش در فصل کشنده ی سرما انجامید، به واقع چیز اهمیت داری نیست!
ظهر امروز (۱شنبه/ ۱۵ آذرماه ۱۳۹۴) در شرایطی که انزلی سردترین روزهای پاییزی اش را می گذراند، مالکانِ جدید باغ موسوم به داداشی، با در دست داشتن حکم قضایی و در معیت جناب وکیل (…) و ریاست کلانتریِ … و مامورانِ تحت امر، دراجرای حکم تخلیه ی خانه ی محقّرِ خانواده ی “د” (متشکل از زن و دو فرزند پسرِ ۱۹و ۱۷ ساله ی معلولش) در منطقه ی میان پشته/ خیابان رودکی انزلی، علی رغم مقاومتِ ملتمسانه ی اهالیِ بی پناه خانه، اقدام به اخراج مادر و فرزندان معلولش و تخلیه ی خانه نمودند.
قابل به ذکر است هم اکنون این خانواده، با درایت برخی مسئولان! در یکی از کلاس های بی امکاناتِ مدرسه ی سماک انزلی اسکان یافته اند!
از تلخی های کشنده ی این داستان، نه فقط وضعیت غم انگیز روحی و جسمی “مجید” و “سعیدِ” ۱۹ و ۱۷ ساله است که توان حرکت ندارند و حالا در سخت ترین شرایط فیزیکی به سر می برند، بلکه تحقق گام به گام فاجعه است در شرایطی که اکثریت مسئولانِ موثر وتصمیم گیرنده و تصمیم ساز شهر از روند پرونده مطلع بوده اند…
.
پی نو.شت:
حالا که با سعید و مجید حرف می زدم، فکر می کردم سخت دلی و نامهربانیِ آدم تا کجا می تواند باشد که از این چشم ها شرم ش نیاید…

پاسخ

م

۱۵ آذر ۱۳۹۴

مشابه این حادثه برای من و خانواده ام چند سال قبل در یکی از روستاهای انزلی رخ داد و در روز سال تحویل مجبور شدیم از خانه ای که خودمان ساختیم به جای دیگری نقل مکان کنیم .
درسته الان مستاجر هستیم ولی زندگی خوبی داریم .
امیدوارم مشکلات این بندگان خدا هم حل بشه .

پاسخ

a.n.z

a.n.z

۱۵ آذر ۱۳۹۴

:no: :-( :reallyangry:

پاسخ

حامد

۱۵ آذر ۱۳۹۴

قوانین مالکیت در ایران مصوب قبل از انقلاب و در زمان انقلاب سفید بوده که نواقصی دارد و راه را برای زمین خواران که در ان روزگار نبودن و الان دیده می شوند را باز گذاشته. امیدوارم قوانین اصلاح شوند.

پاسخ

guilak

گیلک

۱۵ آذر ۱۳۹۴

سلام بر دوستان و همراهانی که از این رویداد آزرده خاطر شده اند.حقیقتا از نیت خیر و صفای باطنی که از شما عزیزان سراغ دارم انتظار دیگری هم نیست .بقول فرمایش حامد عزیز نقص و خلا قانونی وجود دارد و باید اصلاح شود.لابد همینطور است.بنده در این بحث وارد نمی شوم.اما این روزها اتفاقاتی در کشور می افتد که به نظر بنده هشداری است برای حواس جمعی ما.هشداری است مبنی بر اینکه در حال سقوط در قهقرای بی اخلاقی هستیم.چه بسا سقوط کرده ایم و خود غافلیم.بنده رای صادر نمیکنم که مالک حق داشته یا نه.گیرم مقام محترم قضایی ایشان را محق دانسته اند .آیا دیانت ما و اخلاق و انسانیت چنین اجازه ای می دهد تا یک زن و دو فرزند معلولش را اینچنین بی پناه و در این فصل سرما آواره کنیم؟!!! آیا آنها با عجز و لابه کمک و مساعدت و احیانا مهلت نخواستند؟ مسلمان نبودند؟ اگر مسلمان هم نبودند باز هم تفاوتی ندارد انسان که بودند.آیا لازم نبود همراه خیل نمایندگان ارگانهای مختلف که برای نظارت در اجرای صحیح حکم آمده بودند نماینده محترم سازمانهای حمایتی مثلا کمیته امداد و بهزیستی هم قدم رنجه می کردند و فکری برای این بندگان وامانده خدا می شد؟ اصلا باید از قبل مکانی را برای آنها آماده کرده باشند تا دچار چنین وضعیتی نشوند.ما که دست نیازمندان و مستضعفان را در اقصا نقاط دنیا می گیریم چگونه است که از حمایت چنین نیازمندانی در شهر و دیار خودمان عاجزیم؟ مگر نمی گوییم اگر مسلمانی از ما درخواست کمک کرد و از او دستگیری نکنیم مسلمان نیستیم؟وقتی این مادر بیچاره دو جوان معلول حرکتی دارد چگونه در یک کلاس مدرسه زندگی کند؟ جالب اینکه در فصول برف و سرما در کشور ما از وحوش و پرندگان حمایت و پشتیبانی می شود بعد … .

پاسخ