81383862-6072377

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گیلان از صید ۳۶۷ تن ماهیان استخوانی در سه هزار بار تور ریزی صیادان استان از ابتدای فصل صید تاکنون خبر داد.

اکبر ایلدرم عصر چهارشنبه در مصاحبه با ایرنا در انزلی گفت : این میزان صید که توسط سه هزار و ۸۶۶ صیاد عضو تعاونی های صید پره گیلان صورت گرفته، نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۹ درصد افزایش نشان می دهد.

وی اظهار کرد : از این مقدار صید ۳۱۰ تن گونه کفال ، ۴۷ تن ماهی سفید و ۱۰ تن سایر گونه ها نظیر کپور ، سوف ، سیم و غیره بوده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گیلان ارزش اقتصادی این میزان ماهی صید شده و یا به عبارتی درآمد ناخالص صیادان پره گیلان طی یک ماه فصل صید را ۶۵ میلیارد ریال عنوان کرد.

به گفته ایلدرم ؛ مناسب بودن شرایط آب و هوایی برای مهاجرت کفال ماهیان به سواحل جنوبی خزر ، اندازه درشت و استاندارد و ظاهر کاملا سالم کفال ماهیان در افزایش صید موثر بوده است .

وی اضافه کرد :افزایش صید در تمام جایگاه های پره نبوده و در برخی نقاط بیشتر و بعضی مناطق کمتر بوده است .

صید ماهیان استخوانی در گیلان رسما از بیستم مهرماه آغاز می شود . تنها معدودی از جایگاه های صید در غرب استان به دلیل شرایط آب و هوایی و سرد شدن سریعتر هوا در این مناطق مجاز به آغاز صید از ابتدای مهر هستند.

از این رو ۲۰ آبان پایان نخستین ماه صید ماهیان استخوانی توسط صیادان گیلانی خزر است . مهلت صید ماهیان استخوانی معمولا بیستم فروردین ماه سال بعد به پایان می رسد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *