IMG5344

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، جشن پیوند آسمانی هم زمان با سالروز پیوند مبارک امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) با حضور معاون مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان گیلان و امام جمعه بندرانزلی و جمعی از مسئولان شهرستان با هدف حمایت از ازدواج آسان در سینما هلال احمر شهرستان انزلی برگزار شد و ۱۱ نو عروس و داماد با کمک سازمان کمیته امداد و خیرین راهی خانه بخت شدند.

معاون مدیر کل سازمان کمیته امداد امام خمینی استان گیلان در جشن پیوند آسمانی شهرستان انزلی با گرامی داشت هفته دفاع مقدس و اول ذی الحجه سالروز ازدواج خاطر نشان کرد: به همین مناسبت در این چند روز برنامه های خوبی با همین موضوع برنامه ریزی شده است.

عسکر اکبری اقدامات انجام شده در انزلی را جدید و خوب ارزیابی کرد و افزود: کارهای انجام شده در شهر انزلی تماما در راستای اهداف پیشبینی شده ی سازمان بوده و ان شا الله خواهد بود و تا به امروز تصمیمات گرفته شده آگاهانه بوده است.

IMG5371

وی در ادامه به آماری اجمالی در خصوص فعالیت های سازمان کمیته امداد امام خمینی استان گیلان اشاره نمود و تصریح کرد: کمیته امداد استان گیلان ۱۲۰ هزار خانوار را تحت پوشش خود دارد که غریب به ۲۱۵ هزار نفر هستند. ۶۲ هزار و ۸۰۰ خانواده جزء طرح سالمندان شهید رجایی اند.

معاون مدیر کل سازمان کمیته امداد امام خمینی استان گیلان همچنین اضافه کرد: ۵ هزار و ۴۰۰ یتیم در استان گیلان تحت پوشش کمیته امداد هستند که با کمک ۲۵ هزار حامی به آنان رسیدگی می‌کنیم و این در حالی است که در سال های گذشته ما برای هر کودک یک حامی نیز نداشتیم اما امروزه هر یتیم ۵ الی ۷ حامی دارد.

عسکر اکبری در خصوص حامیان ایتام نیز تصریح کرد: از ۲۵ هزار حامی سازمان کمیته امداد استان گیلان ۱۷ هزار نفر بومی اند و ۸ هزار حامی دیگر کشوری، در استان های دیگر و حتی خارج از کشور زندگی می‌کنند.

وی در ادامه تعداد جوانان در موقعیت ازدواج در این سازمان را ۱۶ هزار تن دانست و اذعان داشت: ما سالیانه به طور میانگین توانسته ایم موقعیت ۴ هزار و ۵۰۰ مورد ازدواج را فراهم کنیم.

اکبری در پایان به طرح محسنین نیز اشاره نمود و در توضیح این اقدام خیرخواهانه اظهار داشت: این طرح برای کودکانی است که پدرانشان در شرایط فعلی در باب اقتصادی ناتوان اند و با کمک خیرین و حامیان آنان را تحت پوشش قرار می‌دهیم.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بندر انزلی در آیین برگزاری این جشن خجسته با اشاره به کمک هزینه بلاعوض به این ۱۱ نوعروس خاطرنشان کرد: به هریک از این نوعروسان مبلغ ۲ میلیون تومان کمک هزینه بلاعوض تهیه جهیزیه پرداخت شده که ۱ میلیون تومان آن از سوی کمیته امداد و ۱ میلیون تومان آن از محل کمک های خیرین است.

IMG5366

حسن کاوش همچنین اضافه کرد: درسال جاری پیش از این نیز به ۱۹ نوعروس، هریک به مبلغ ۲ میلیون تومان و به ۵ تازه داماد نیز مبلغ ۵۰۰ هزارتومن بلاعوض بعنوان کمک هزینه ازدواج پرداخت شده است.

وی در ادامه به اهداف جشن پیوند آسمانی اشاره نمود و تاکید کرد: ما با برگزاری این مراسم سعی کردیم شعار حمایت از ازدواج آسان را عملیاتی کرده و آن را اجرایی کنیم.

در ادامه نیز امام جمعه انزلی سخنانی را در باب ازدواج آسان برای جوانان غیور انزلی ایراد نمود که در گزارشی جداگانه به آن می‌پردازیم.

گفتنی است عقد این دو جوان نیز توسط امام جمعه انزلی؛ سید عبدالجواد شمس الدین قرائت شد و نو عروس و داماد به نکاح هم در آمدند.

IMG5363

IMG5349

خبرنگار : علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

narima

narima

۶ مهر ۱۳۹۳

مبارکه ایشاا… خوشبخت بشن………

پاسخ

a.n.z

a.n.z

۶ مهر ۱۳۹۳

تبریک میگم ولی ایکاش اسم سازمانهایی که به امر ازدواج این جوانان کمک کردند اورده نمیشد و در خفا این کمکها انجام میشد چون ممکنه اینکار باعث شرمندگی و سرخوردگی عروس یا داماد بشه ، بازم از اینکه کمک کردند به ازدواج این عزیزان ممنونیم

پاسخ

patriotism

patriotism پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۳۸:

ای کاش