80757181-4613970

مددکار اجتماعی زندان بندرانزلی گفت : ۲۲ زندانی جرایم غیرعمد شامل تصادف، مهریه،چک و نفقه در انتظار کمک برای آزادی هستند.

ˈ قوام عشقی ˈ روز چهارشنبه در مصاحبه با ایرنا ، کل مبلغ مورد نیاز برای آزادی این زندانیان را چهار میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال اعلام کرد.

وی میانگین سنی این زندانیان را ۲۵ تا ۴۰ سال عنوان و خاطرنشان کرد : زندانیان مزبور بر اساس تحقیقات کافی مستحق کمک شناخته شده اند.

وی یاداور شد: پارسال ۶۶ زندانی جرایم غیرعمد انزلی با کمک خیرین و سایر کمک ها از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشتند.

مددکار اجتماعی زندان بندرانزلی تصریح کرد: سال ۹۰ و ۹۱ دولت و ستاد دیه کمکهای خوبی برای آزادی زندانیان انجام دادند .

وی ، مبلغ کل محکومیت ۶۶ زندانی آزاد شده در سال گذشته را ۳۰ میلیارد و ۷۸ میلیون ریال عنوان کرد.

به گفته عشقی؛ از این مبلغ بالغ بر ۱۹۷ میلیون و ۳۲۴ هزار ریال توسط خیرین در جشن گلریزان ستاد دیه انزلی و چهار میلیارد و ۶۰ میلیون ریال از محل مساعدت بلاعوض ستاد دیه مرکز و استان برای آزادی زندانیان پرداخت شد.

عشقی اضافه کرد : بالغ بر ۲۰ میلیارد و ۲۹۵ میلیون ریال گذشت شاکی ها ، بالغ بر دو میلیارد و ۹۲۳ میلیون ریال اعسار پذیرفته شده از دادگاه و بالغ بر ۵۸۲ میلیون و ۷۸۱ هزار ریال نقدینگی خانواده زندانیان تامین شد.

وی افزود: همچنین ۴۴۱ میلیون و ۵۰۰ ریال از طریق وام بانک های عامل ، بالغ بر یک میلیارد و ۵۷۸ میلیون ریال از محل صندوق تامین خسارت های بدنی پارسال برای آزادی زندانیان تامین شده بود.

این مددکار اجتماعی زندان انزلی با اشاره به تبعات بسیار منفی زندان برای خانواده های زندانیان و اجتماع ابراز امیدواری کرد : با کمک نیکوکاران شهرستان و دیگر بخش ها این ۲۲ زندانی جرایم غیرعمد زندان انزلی نیز هرچه زودتر نزد خانواده هایشان بازگردند.

هم اکنون ۳۵۰ زندانی در زندان انزلی در حبس بسر می برند که از مجموع این تعداد ۲۲ نفر با جرایم غیرعمد نظیر تصادف ، مهریه ، چک و نفقه واجد شرایط برای کمک جهت آزادی شناخته شده اند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

fanoos624

حسین

۱۰ مرداد ۱۳۹۲

مرسی قوام جان دستت درست

پاسخ