13910820000013_PhotoA

به گزارش انزلی کلاب به نقل از فارس: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر و دریانوردی از منابع داخلی خود ۲۰۰ پروژه زیربنایی به ارزش ۲ میلیارد دلار در دست اجرا دارد.

سید عطاءالله صدر امروز در حاشیه بازدید از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار ضمن انتقاد از روند کندی اجرای طرح توسعه بندر شهید بهشتی به خبرنگار فارس در چابهار اظهار داشت: پیمانکار طرح باید برای اختصاص لایروبی همت مضاعف انجام دهد زیرا در این راستا سازمان بنادر تا به حال ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه از منابع داخلی خود را صرف توسعه بندر شهید بهشتی کرده است.

وی افزود: سازمان بنادر همچنین از اوایل اسفند ماه ۳۰۰ میلیارد تومان فروش اوراق مشارکت برای دو بندر شهید بهشتی و شهید رجایی اختصاص داده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: بنابراین پیمانکار باید تمام توان و ظرفیت خود را برای اتمام لایروبی در فاز نخست برای این طرح انجام دهد.

صدر گفت: در گذشته سیاستمداران و استعمارگران مناطق جنوب شرقی کشور را منطقه اقتصاد سوخته معرفی کرده بودند که خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مورد توجه خاص نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: بدین منظور سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی امر دریا و دریانوردی در راستای توسعه محور شرق کشور اقدام به توسعه بندر شهید بهشتی از سال ۸۶ کرد و طی برگزاری مناقصه بین‌المللی با ۳۴۲ میلیون دلار اجرا شد و در حال حاضر با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا بوده و تا پایان خرداد ماه فاز نخست طرح به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: سازمان بنادر و دریانوردی از منابع داخلی خود ۲۰۰ پروژه زیربنایی از قبیل توسعه بندر بهشتی، بندر شهید رجایی، بندر نوشهر، بندر امیرآباد و بندر انزلی به ارزش ۲ میلیارد دلار در دست اجرا دارد.

صدر افزود: در همین راستا ۲ میلیارد دلار هم سرمایه‌گذاری در بخش پسکرانه‌ها، ایجاد کارخانه تولید فولاد، کاغذ، شکر، ترانزیت سوخت، سیلوی غلات، تصفیه روغن و صادرات فرآورده‌های نفتی انجام شده است.

وی گفت: سازمان بنادر تاکنون توانسته ۱۰۴ پروژه به ارزش یک میلیارد دلار فقط در سال‌ جاری به بهره‌برداری برساند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: طبق چشم‌انداز ۱۴۰۴ ظرفیت بنادر ایران باید به ۲۱۰ میلیون تن برسد در حالی که قبل از انقلاب ظرفیت بنادر ۱۹ میلیون تن بود اما در حال حاضر ظرفیت بنادر ما ۱۷۲ میلیون تن در سال است.

صدر بیان کرد: قبل از انقلاب ظرفیت کانتینری بنادر ما در سال ۱۰۰ هزار TEU بود اما امروز بالغ بر ۵٫۷ TEU رسیده است.

وی گفت: فاز دوم توسعه بندر شهید رجایی تا اوایل اسفند امسال به بهره‌برداری می‌رسد و ظرفیت کانتینری بندر شهید رجایی به ۶ میلیون تن در سال خواهد رسید.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۲ اسفند ۱۳۹۱

امیدوارم به زودی وبه سلامت ساخته بشن :-)
————————————-
بدون شرح تلخ
زیبا کنار در دو همایش !
روایت زیباکنار در گذر زمان
http://1kalam.blogfa.com/post/3

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۹۱ ۲۳:۱۳:

جای تاسف داره واقعا زیبا کنار بخش جدا نشدنی از انزلی است و انشاا… با پیگیری مسئولین به شهرستان انزلی بازپس داده شود.

a.n.z پاسخ در تاريخ اسفند ۳ام, ۱۳۹۱ ۰۰:۰۱:

من هم مثل شما امیدوارم نه تنها زیبا کنار بلکه تمام مناطقی که از انزلی جدا شدند به انزلی برگردند بخش خمام هم بخشی بود که از شهرمان جدا شد ولی کم تر از ان سخنی به میان می آید. بسیار خنده دار است زمانی که شهرمان انچنان جمعیت و امکانات نداشت وسعت بیشتری هم داشت ولی اکنون که جمعیت زیاد شده و شهر در مسیر شکوفایی است شهرمان کوچک شده

Anzali Free Zone

Shahin

۲ اسفند ۱۳۹۱

متاسفانه شهری مثل صومعه سرا که ۱۰ سال است به شهرستان تبدیل شده نیز قسمتهایی از شهرستان انزلی رو جدا کرده و جدیدا در حال جو سازی برای نام تالاب انزلی است. حتی کسی رو میشناسم که خانواده شهیدش قبلا جزع شهرستان انزلی بوده و امروز جزع شهدای صومعه سرا محسوب میشه و این باید توسط مسئولین شهری پاسخ گفته بشه چون باید پاسدار رای باشن که مردم بهشون دادن و در تقسیمات کشوری تنها با نظر مردم و درخواست از هیات وزیران این اتفاق صورت میگیره و در تقسیمات کشوری دست برده میشه پس نهادهای مردمی که با رای مردم به عنوان مسئولین شهر برگزیده شدن مسئول چنین اتفاقی هستند. متاسفانه در حالی که منطقه آزاد باید موجب گسترش شهرستان انزلی بشه شاهدیم که حتی بخش هایی از منطقه آزاد انزلی رو از شهرستان انزلی جدا کردن، در حالی که حتی باید فرودگاه سردار جنگل طبق قانون به منطقه آزاد انزلی واگذار بشه و اینها مواردی هستند که مسئولین شهر و استان باید با تعامل بیشتر در راستای پیشرفت استان با همدلی بیشتر بهش جامه عمل بپوشانند.

پاسخ