maziyar

بعد از اینکه کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی کشورمان مازیار زارع کاپیتان تیم ملوان را در لیست جدید تیم خود قرار داد، پایگاه اینترنتی هواداران ملوان (ملوان کلاب) مصاحبه ای را با این بازیکن متعصب شهرمان انجام داد که در ادامه متن این مصاحبه را مطالعه خواهید نمود.

 

ملوان کلاب : تبریک میگم بابت دعوت به تیم ملی ، زمان زیادی از آخرین دعوتت به تیم ملی ایران میگذره .

پیش از اینکه به سوال شما جواب بدهم میخواهم از مردم شهرم که بعد از جریاناتی که در بازی سایپا افتاد ، فوق العاده ملوان را حمایت کردند تشکر کنم ، از بازی نفت تهران که ۹۰ دقیقه تیم را سر پا تشویق کردند این روند آغاز شد و تا به امروز ادامه داشته است و اصلی ترین عامل روند رو به رشد ملوان بودند . واقعا سکوهای انزلی مانند گذشته یک پارچه شده و عالی تیم را حمایت می کنند که جا دارد از همه ی هواداران تشکر کنم .ممنونم از شما و همه ی هواداران ملوان که به من لطف داشتند و تبریک گفتند ، آخرین باری که به تیم ملی دعوت شدم به حدود یک سال پیش بر میگردد که پیش از مسابقات غرب آسیا از ناحیه ی رباط خارجی دچار آسیب دیدگی شدم و متاسفانه دیگر به تیم ملی دعوت نشدم و خوشحالم که باز هم می توانم در خدمت تیم ملی کشورم باشم . من در این سالها زیاد در تیم ملی بودم اما این بار دعوتم از ملوان به تیم ملی طعم ویژه ای برایم داشت .

ملوان کلاب : به نظر می رسد کی روش در پست مدافع وسط روی تو نظر دارد . مشکلی با این موضوع نداری ؟

بله مدافع وسط هستم در تیم ملی و مشکلی هم بابت این موضوع ندارم ، پیش از این هم دو بار مقابل تونس و فلسطین در این پست برای تیم ملی بازی کرده ام و آقای کیروش هم از عملکردم راضی بودند .دعوت من بیش از هرچیز به علت روند رو به رشد تیم ما بود و عملکردی که سایر بازیکنان داشتند و به من کمک کردند تا بهترین بازیهایم را ارائه دهم .

ملوان کلاب : اگر کی روش بخواهد در مدت باقی مانده به جام جهانی در ملوان هم در پست دفاع وسط بازی کنی می پذیری ؟

بله حتما اینکار را خواهم کرد . در این مدت با سرمربی نیز در این مورد صحبت کردم و امکان دارد این اتفاق در ادامه ی فصل بیافتد .

ملوان کلاب : به نظرت بازیکن دیگری هم از ملوان می توانست به تیم ملی دعوت شود ؟

شک نکنید جلال رافخایی ، امیر حسین فشنگچی و سعید یوسف زاده عملکرد بسیار خوبی داشته اند و با ادامه ی این روند به تیم ملی دعوت خواهند شد .

ملوان کلاب : بعد از اتفاقاتی که در بازی سایپا افتاد در بازی مقابل تراکتورسازی گلزنی کردی و رو آسمان حرفهایی زدی .

من روی آن گل واقعا کاری نکردم انگار خدا با دست توپ را جلوی من گذاشت و من وقتی نگاه کردم دیدم یک توپ جلوی پای من است با یک دروازه ی خالی ! اگر فیلم بازی را ببینید متوجه می شوید که توپ به سر یک بازیکن برخورد کرد و بعد از پشت به دو پای من برخورد کرد و جلوی پایم افتاد من هم گل زدم . بعد از گل هم فقط می گفتم «قربونت برم خدا» ، چون واقعا تحت فشار بودیم و نیاز داشتیم به امتیاز .

ملوان کلاب : به نظر بسیاری از هواداران نسبت به فصل قبل روزهای بسیار خوبی را می گذرانی  ، چه عاملی باعث شد انقدر در این فصل تغییر کنی ؟

مهمترین عامل تغییر تفکراتم بود ، در واقع با مشورت هایی که داشتم و صحبت هایی که به خصوص پدرم و همسرم با من انجام دادند سعی کردم تفکراتم را تغییر دهم و جور دیگری به فوتبال نگاه کنم ، به همین دلیل پیش از اینکه به تمرینات ملوان اضافه شدم روزی سه جلسه به سختی تمرین می کردم در تابستان و وزن زیادی کم کردم و سپس با حضور در تمرینات و بدنسازی ویژه ای که دراگان در نظر گرفته بود به شرایط ایده آل رسیدم و خوشحالم که توانسته ام نظر مقبت هواداران را جلب کنم ، البته هنوز اتفاقی نیافتاده و راه زیادی تا پایان فصل باقی مانده و ما باید هر روز بهتر شویم .

ملوان کلاب : بعد از انتقادات زیادی که از عملکرد ملوان و دراگان شد به یک باره تیممان روند خوبی را آغاز کرد و در چند بازی متوالی موفق شدیم نتایج خوبی را کسب کنیم .

باید واقعیت ها را گفت ، دراگان مربی بسیار خوبی است و به علاوه ی دانش بالایی که دارد رابطه ی بسیار خوب و نزدیکی با بازیکنان برقرار می کند ، در واقع ما در این چند هفته مزد تمرینات مان در طول فصل را گرفتیم و نشان دادیم که می توانیم نتایج خوبی کسب کنیم . در این نتایج برد مقابل گسترش فولاد بسیار مهم بود زمانی که تیم بسیار تحت فشار بود با یک گل عقب افتاد اما در نیمه ی دوم به بازی برگشت و پیروز شد و سپس سپاهان را نیز در اصفهان شکست داد . هر دوی این بردها بسیار حیاتی بودند و به بازگشت ملوان کمک کردند که اتفاقا من در این دو بازی حضور نداشتم .

ملوان کلاب : عملکرد محمد پور رحمت اله را چگونه دیدی ؟

همه دیدیم که با این سن کم محمد چه عملکرد خوبی داشت ، پور رحمت اله از آن جمله بازیکنانی است که در تمرینات بسیار جدی و خوب عمل می کند و همین موجب می شود که بتواند در شرایط مسابقه نیز عملکرد خوبی داشته باشد ، ما بازیکنان جوان دیگری نیز مثل سهیل فیاض در همین پست داریم که باید منتظر فرصت ها باشند تا خودشان را به بهترین شکل نشان دهند . چند سالی بود که ما بازیکن جوان به این شکل رو نکرده بودیم و این ها آینده ی باشگاه ملوان هستند که همیشه از خودش تغذیه می کند و سرپا می ماند .

ملوان کلاب : در بازی مقابل فجر برد بسیار خوبی کسب کردیم و بعد از بازی هم اسکوچیچ را به سمت هواداران هُل دادی که صحنه ی جالبی بود .

بعد از اینکه بازی تمام شد تماشاگران ما داشتند دراگان را تشویق می کردند و من دیدم که او آرام آرام به سمتشان می رود شاید متوجه نشده بود به همین دلیل او را به سمت هواداران بردم . ما رابطه ی بسیار خوبی با هم داریم و در واقع دراگان با همه ی بازیکنان رابطه ی خوبی دارد و در این مدت نیز به دلیل نتایج بدی که کسب کردیم بسیار تحت فشار بود و خوشحالم که از زیر این فشار بیرون آمد .

صحبت پایانی ؟

باز هم از همه ی هوادارانمان تشکر می کنم که حمایت ویژه ای از ما در این مدت داشتند و مهمترین عامل کسب نتایج خوب ملوان بودند ، ما بعد از بازی با استقلال در تهران تقریبا سه بازی خانگی داریم با صبا و راه آهن در انزلی و داماش در رشت که امیدوارم بعد از امتیاز گرفتن از استقلال بتوانیم در این ۳ بازی نیز حد اکثر امتیازات را بگیریم که به هیچ وجه دور از دسترس نیست . ما هنوز کار خاصی انجام ندادیم و فقط خوشحالم که در نیم فصل و در زمان خوبی آرامش به تیم ما بازگشت حالا وقتش است که نتایج خوبی بگیریم . یک خواسته هم از هواداران دارم که در این چند بازی بیشتر استادیوم را شلوغ کنند تا سکوهای خالی کمتر باشد پشیمان نخواهند شد . آخرین حرفم نیز با مسئولین است که خواهش می کنم به وضعیت مالی تیم رسیدگی کنند واقعا مشکلات مالی شدیدی داریم بازیکنان صبوری کرده اند که تا کنون چیزی نگفته ام اما من به عنوان کاپیتان تیم وظیفه دارم حرفهایشان را بگویم خود من در حالی که نیم فصل است کمتر از ۲۰ درصد قراردادم را دریافت کرده ام ، امیدوارم مسئولین نگذارند وضعیت از این بدتر شود و حداقل نیم فصل کمی به بازیکنان برسند . وضعیت چمن استادیوم انزلی نیز هر روز بدتر می شود امیدوارم رسیدگی شود تا بعد از ۴،۵ سال که چمن خوبی داشتیم دوباره در زمین گل آلود بازی کنیم زیرا بازی ملوان روی زمین است و نیاز به یک زمین خوب دارد .

تهیه مصاحبه: میثم شاهین

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Milad

۱۷ آبان ۱۳۹۲

مازیار اسطوره
جانم ملوان

پاسخ

Anzali Free Zone

۱۷ آبان ۱۳۹۲

سلطان مازیار زارع :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

پاسخ