madreseh-04

سیدحسین دریابکی در شورای آموزش و پرورش این شهرستان با بیان اینکه آموزش و پرورش انزلی با حدود یک‌هزار و ۲۰۰ نیروی شاغل و دو هزار و ۳۰۰ نیروی بازنشسته فعالیت می‌کند، اظهار کرد: همکاران شاغل ما در ۱۳۳ مدرسه دولتی و غیردولتی فعالیت دارند.
وی با اشاره به اینکه ۱۹ مدرسه از مدارس انزلی بدون استفاده است، افزود: این مدارس به دلیل نداشتن دانش‌آموز تعطیل شده که عمدتاً در روستاها هستند و ۹ مدرسه نیز در محدوده منطقه آزاد انزلی است.
رئیس اداره آموزش و پرورش انزلی با تصریح بر اینکه برنامه‌های مختلفی در حوزه‌های پرورشی و آموزشی در این شهرستان اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: اعزام روحانیون به مدارس و طرح‌هایی مربوط به کتابخانه و نمازخانه و نماز جماعت مدارس از جمله این برنامه‌ها است.

وی برنامه‌های آموزشی همگام با قرآن، جشنواره‌های مختلف جابربن‌حیان، خوارزمی و … را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و یادآور شد: آموزش و پرورش با تمام نهادها و اداره‌ها همکاری دارد و برنامه‌هایی به صورت مشترک مانند همیار پلیس، بسیج دانش‌آموزی، بسیج فرهنگیان و.. را برگزار می‌کند.

دریابکی اعزام دانش‌آموزان به راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور را از اقدام‌های آموزش و پرورش انزلی عنوان کرد و گفت: سهمیه شهرستان ما ۱۷ اتوبوس بود که موفق شدیم ۱۲ اتوبوس از دانش‌آموزان را اعزام کنیم.

وی از اعزام دانش‌آموزان پسر و دختر انزلی به مناطق عملیاتی جنوب کشور از ۲۲ و ۲۴ فروردین ماه جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: هزینه‌ای که از دانش‌آموزان در این زمینه اخذ می‌شود ۵۰ هزار تومان است.
این مسئول به اسکان مسافران نوروزی در مدارس انزلی اشاره کرد و یادآور شد: نوروز امسال ۱۹ مدرسه را با امکانات محدودی که داشتیم در قالب ۱۳۰ کلاس درجه یک و دو تجهیز کردیم و در اختیار همکاران فرهنگی قرار دادیم.

وی از اسکان یک‌هزار و ۳۶۱ خانوار نوروزی در مدارس مذکور خبر داد و متذکر شد: در ایام نوروز بازدیدهایی از ستاد اسکان به عمل آمد و مشکلات برطرف شد.
دربابکی با بیان اینکه طرح‌های نیمه تمام آموزش و پرورش در انزلی وجود دارد که امیدواریم به پایان برسد، خاطرنشان کرد: اردوگاه شهید گل‌آور بندر انزلی در حال پیگیری بوده و تا حدی کار احداث سالن ورزشی هنرستان شهید چمران و استخر شنای فرهنگیان انجام شده است.

 

منبع : فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *