DSC_0022

شب گذشته چند مغازه در شنبه بازار انزلی طعمه حریق شد که گزارش آن را یک ساعت بعد از حادثه منتشر کردیم و در این پست جزئیات این آتش سوزی را به نقل از رئیس اداره آتشنشانی مطالعه خواهید نمود.

 احمد جعفری درباره آتش سوزی شب گذشته به خبرنگار انزلی کلاب گفت: ساعت ۲۴:۰۸ شب گذشته طی یک تماس تلفنی با شماره ۱۲۵ اطلاع پیدا کردیم حریقی در منطقه شنبه بازار اتفاق افتاده که سریعا ایستگاه نواب به محل اعزام و بدلیل مشاهده دود سنگین درخواست کمک از ایستگاههای دیگر کرد که بلافاصله ایستگاههای دیگر به محل اعزام شدند.

وی افزود: در این حادثه ۴باب مغازه بشدت درحال سوختن بود و هر لحظه بدلیل بافت فرسوده و قدیمی بودن مغازه ها بر شدت اتش افزوده می شد که آتشنشانان از ۵ جهت شروع به عملیات نمودند و در یک عملیات هماهنگ و نفس گیر آتش را مهار کرده و از سرایت صد در صدی به مغازه های همجوار جلوگیری کردند.

رئیس اداره آتشنشانی بندر انزلی در ادامه گفت: در این حریق تعداد ۸ مغازه سوخته و آسیب دیده است و تعداد ۱۲دستگاه خودروی آتشنشانی بهمراه ۵ دستگاه تانکر آب رسان و ۱۸ آتشنشان در محل حریق عملیات انجام دادند.

جعفری افزود: بدلیل قدیمی بودن و فرسودگی مغازها و نداشتن آتش بر و هم سقف بودن مغازه ها بر شدت و گسترش آتش افزوده شد که از همین جا از آتشنشانان عزیز و زحمتکش ایستگاههای۱-۲-۳ تشکر می کنم و از صمیم قلب و به صراحت عرض میکنم اگر جانفشانی پرسنل خدوم آتشنشانی نبود مطمنا حادثه ای جبران ناپذیری بوجود می آمد.

وی با قدردانی از زحمات نیروهای کمکی گفت: از همین جا از همه عزیزانی که در این حریق سنگین به آتشنشانی شهرداری کمک کردند تشکر میکنم و تشکر ویژه دارم از شهردار انزلی که در این حریق شخصا حضور داشتند.

جعفری در پایان گفت: حدود چند سال گذشته همین مغازه ها دچار حریق شدند که بالای ۵۰ مغازه سوخت و این حوادث می تواند هشدار جدی برای ما باشد و مسئولین محترم برای اماکن پرخطر و منطقه شنبه بازار باید تدابیری اتخاذ نمایند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۹ تیر ۱۳۹۲

زنده باشی آقای جعفری اگه همه مسئولین انزلی مثل شما فعال بودن این شهر گلستان میشد.

پاسخ

ليلا پاسخ در تاريخ تیر ۷ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۰۹:

:yes: :yes: :yes:

همراه

۹ تیر ۱۳۹۲

خسته نباشی به زحمت کشانی که کم دیده میشوند و از آنها یادی میشود

پاسخ