80692415-4294408

مراسم گرامیداشت ˈ بهنام هدهدی آبکنارˈ قهرمان سامبو آسیا با حضور جمعی از اهالی ورزش و مردم در زادگاهش بندرانزلی اجرا شد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، ˈبهنام هدهدی آبکنار ˈ در تاریخ ۱۴ اسفند سال ۱۳۶۵ در بندرانزلی به دنیا آمد . وی که در مسابقات اخیر سامبو قهرمانی آسیا در کره جنوبی مدال طلا و قهرمانی آسیا را به دست آورده است، از هشت سالگی ورزش کشتی را زیر نظر مجید نیک طلب و حامد خندابی آغاز کرد.

مهرداد زحمتی و هاشم بلندکیش دیگر مربیان این قهرمان جوان بودند . پس از آن به شهر رشت رفت و کشتی فرنگی را زیر نظر حسین نیک نژاد فرا گرفت و حاصل این تلاش ها کسب ۱۳ مدال مختلف قهرمانی در رده سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان در رشته کشتی فرنگی شد.

بهنام ، سال ۸۷ بعنوان فنی ترین کشتی گیر ایران شناخته شد. پس از آن به خاطر آسیب دیدگی پارگی رباط صلیبی زانو دو سال از کشتی دور بود . بعد به رشته سامبو روی آورد و زیر نظر استاد یونس کاظمی فنون این رشته را فرا گرفت . ماحصل تلاشهایش در این رشته کسب عنوان نایب قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان در سال ۲۰۱۰ بود . در سال ۲۰۱۱ عضو تیم ملی در مسابقات جهانی لیتوانی شد و در سال ۲۰۱۲ قهرمان آسیا شد و به عضویت تیم ملی برای اعزام به مسابقات بلاروس درآمد .

در همان سال عضو تیم ملی دانشجویان ایران شد و مقام پنجم دانشجویان جهان و سهمیه المپیک دانشجویان جهان را کسب کرد . سال ۲۰۱۳ نیز با کسب عنوان قهرمانی آسیا در سئول سهمیه المپیک بازی های رسمی را کسب کرد . بهنام هدهدی دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت تربیت بدنی است .

بهنام هدهدی در این مراسم از تلاش های پدر و مادر و کلیه مربیان و استادانش تشکر و قدردانی و جام قهرمانی خود را به عادل رمضان پور مدیر باشگاهش هدیه کرد .

در این مراسم همچنین از حسین محمدزاده که در مسابقات سال ۱۳۹۱ کشور به عنوان قهرمانی ایران و در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۳ مقام پنجم را کسب کرده است نیز تجلیل شد.

سامبو معادل عبارت دفاع شخصی بدون اسلحه می باشد. این هنر رزمی یک سیستم مبارزه ای کامل و آزاد در برابر دشمنان مسلح و غیرمسلح کاربرد بسیار دارد. دفاع شخصی این سبک براساس حرکات بدن و ضرباتی است که توسط مشت یا لگد مبارز به دشمن نواخته می شود. در سبک سامبو، دو شیوه منحصر بفرد با نام های سامبو اسپرت یا سامبو کشتی و سامبوی جنگی وجود دارد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۲۲ خرداد ۱۳۹۲

بهنام عزیز باعث افتخار ما شده ، تبریک تبریک

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۴۰:

فکر میکنم بهنام هم جزع کاندیدهای شورای شهر انزلیه اگه اشتباه نکنم ؟

۲۲ خرداد ۱۳۹۲

آفرین جوان …..از افتخارات این آب وخاک بخوص ..گیلان وبندر انزلی . می باشید. انشائ اله همیشه موفق وسر بلند باشید……………..هر مقام شما…. آرایش کردن شهر بندر انزلی و زیبای های این شهر را اضافه خواهد کرد. …

پاسخ

مژگان

mojshekan

۲۲ خرداد ۱۳۹۲

ایشون کاندید هم شدن واسه شورای شهر

پاسخ

3eyedAli

3eyed Ali

۲۲ خرداد ۱۳۹۲

ایشون یکی از خیل عظیم شاگردان پدرم هستند که نامش اینجا برده شده

پاسخ