به نام خدا

نامه به مردم فهیم و قهرمان بندرانزلی

kamangir1

احتراما با عرض سلام و ادب اینجانب محسن صفایی نامزد شورای اسلامی شهرستان بندرانزلی هم اکنون دبیر بازنشسته و مشغول در بازار پردیس و قبلا در خیابان سپه ، افتخار دارم از اینکه در طول ۳۱ سال خدمت در پست های مختلف آموزش و پرورش به شرح زیر :

۱ – مدیریت مدارس انزلی بمدت ۳ سال

۲ – ریاست اداره آموزش و پرورش بمدت ۳ سال

۳ – ریاست انجمن اولیاء و مربیان انزلی بمدت ۱۳ سال

۴ – تدریس در دبیرستان های انزلی بمدت ۱۲ سال

در کنار انجام وظایف شغلی درون سازمانی ، همواره خدمت به شهر و اجتماع را بعنوان یک وظیفه انسانی و رسالت فرهنگی مورد توجه خاص قرار داده و بر مبنای همین باور ، پیوسته بخشی از عمرم را به طور گمنام وقف خدمت به شهر محروم و مردم انزلی کرده ام . برای انجام این مهم و دفاع از حقوق شهرمان از تمامی امکانات شخصی ، اعم از قلم و قدم و زبان و طرح مکتوب و شفاهی مشکلات و مضایق شهری در نزد مدیران ارشد شهرستان و استان در اجتماعات و جلسات و ارائه راهکارها و پیشنهادات مفید و سازنده و با پیگیری های مستمر حضوری نزد مسئولین به نحو احسن استفاده کرده و برای کمک به شهر عزیزمان از هیچ کوششی دریغ نکرده ام و خداوند سبحان را شاکرم که اغلب تلاشهایم را قرین توفیق کرده است .

اکنون که در دوران بازنشستگی به سر می برم احساس می کنم که فرصت ذیقیمتی دارم که پا از حد تلاش های فردی فراتر گذاشته و تداوم خدماتم را با عضویت در شورای اسلامی شهر انزلی با گامی بلندتر و دستی بازتر در مرکز تصمیم گیری شهر ( شورا ) پیگیر باشم . بدیهی است نیل به این اهداف بزرگ بدون همراهی شما عزیزان هرگز میسر نخواهد شد . لذا دست همت شما را به گرمی می فشارم و امید دارم مورد لطف و حمایت شما همشهریان غیور و موقعیت شناس قرار گیرم .

در خاتمه مایلم بر این نکته بسیار مهم تأکید ورزم که برابر قانون ، شورای شهر عالی ترین نهاد تصمیم گیری در تعیین سرنوشت یک شهر به مدت چهار سال و در یک کلام تأثیرگذارترین عامل پیشرفت و یا عقب ماندگی یک شهر در این مدت است . لذا شناسایی افراد متعهد ، مسئولیت پذیر ، خوش سابقه ، لایق و توانمند و راه دادن آنها به این مرکز حساس یکی از نادرترین فرصتهایی است که هر چهار سال یکبار قانون در اختیار شهروندان محترم قرار می دهد .

امید است با مشارکت فعال و انتخاب آگاهانه ی افرادی دلسوز ، بصیر و کارآمد ، از این فرصت گرانبها استفاده بهینه کرده و با تشکیل شورایی شایسته و مقتدر ، زمینه های پیشرفت و توسعه همه جانبه چهارسال آینده شهر محروممان را نیکو رقم بزنیم .

با احترام محسن صفایی نامزد شورای اسلامی شهرستان بندرانزلی

  • مقاله ارسالی آقای محسن صفایی در سال ۶۸ که در روزنامه اصلاعات به چاپ رسید

مسئول حل بدیهی ترین مشکلات انزلی چه کسی است؟

بندرانزلی به علت برخورداری از مواهب طبیعی از جمله سواحل مسطح و قابل استفاده ، تالاب – که چشم اندازی بی بدیل از زیبایی طبیعت را به نمایش گذاشته است – و همچنین امکانات بندری، از دیرباز مکانی جاذب و پرکشش جهت جلب مسافرین به سوی خود بوده است . در همین راستا به هنگام تعطیلات از جمله تعطیلات نوروزی و تابستانی خیل عظیمی از مسافرین عزیز از اقصی نقاط مملکت میهمان این شهر می شوند . این موجب افتخار است که شهری این همه مورد محبت و توجه هموطنان قرار گرفته و در این سطح گسترده مهمان بپذیرد . از این بابت باید گفت که قدم میهمانان عزیز روی چشم ، ولی واقعیت این است که مضایق و مشکلاتی دامنگیر انزلی است که حداقل ده سال است که حلاوت مسافرت را بر کام مسافرین محترم تلخ و عرصه را نیز بر شهروندانش تنگ نموده است و متأسفانه تاکنون هیچکدام از مسئولین محلی اقدامی جدی برای رفع این معضلات ولو بصورت تدریجی نداشته اند . قصد آن نیست که همه مشکلات انزلی در این مقاله کوتاه بازگو شود ولی به ذکر پاره ای از موارد که معضل مشترک مسافر و بومی است ، ناگزیر اشاره می شود :

۱٫ پل های انزلی حدود هفتاد سال قبل بنا شده اند و طبعا حجم جمعیت قلیل و همینطور حجم وسایل نقلیه بسیار محدود آن زمان یکی از عوامل عمده محاسبه مساحت و ظرفیت پل ها بوده است . این دو پل سالهاست که از نظر فیزیکی و ظرفیتی کفاف شهروندان و وسایل نقلیه درون شهری را نمی دهد و اصلی ترین عامل ایجاد ترافیک بسیار سنگین به ویژه در موسم تعطیلات بشمار می روند ، کسانی که با جغرافیای انزلی آشنایی دارند نیک می دانند که عبور از پل فعلی ( تنها راه ارتباطی غازیان به انزلی ) حتی برای رساندن بیمار اورژانسی به بیمارستان در مواقع ترافیک امری محال بوده و بیمار محکوم به مرگ است . متأسفانه تاکنون هیچ اقدامی جهت تعریض پل ها از سوی مسئولین ذیربط صورت نگرفته است .
۲٫ امروزه اکثر شهرها و بخشهای گیلان که در مسیر جاده ترانزیت قرار گرفته اند دارای جاده کمربندی هستند مگر بندرانزلی که حدود پانزده سال است که مسئولین ذیربط فقط وعده می دهند و از این باب حتی یک قدم هم برنداشته اند . تمام تریلی هایی که از بندر بارگیری می کنند به ناچار از داخل شهر عبور می کنند و مشکلات و حوادث فراوانی را موجب می شوند .
۳٫ در شهرستان هایی که مورد توجه و محل گشت و گذار مسافرین ( دارای جاذبه های توریستی ) هستند ؛ معمولا ویژگی مهمان پذیر بودن شهر بعنوان یکی از عوامل در برنامه ریزی های مسئولین جهت سرویس دهی به شهروندان در ایام تعطیلات لحاظ می شود . ولی متأسفانه در انزلی چنین توجهات و برنامه ریزی هایی از سوی مسئولین ذیربط مرسوم نیست و شهروندان و همینطور مسافرین فاقد وسیله نقلیه در ایام تعطیلات با مشکل جدی حمل و نقل مواجه هستند . اتوبوس های خطوط شهری اولا کفاف جمعیت را نمی دهند ؛ ثانیا به علت حاکم نبودن برنامه درست و منظم از امکانات موجود حداقل استفاده هم نمی شود . تاکسی ها اعتنائی به مسافرین ندارند و بسیار غیرمسئولانه عمل می کنند و صدها مشکل دیگر که در این مقاله مجال بازگو کردن آن نیست .

به امید آنکه مسئولین محترم محلی و استانی که کارگزاران اصلی شناسایی و حل مشکلات هستند ، انزلی را بعنوان شهری سیاحتی قبول کنند و بر مبنای همین باور برای توسعه امکانات و رفع تنگناهای شهر کمر همت بربندند تا زمینه های آسایش بیشتری برای شهروندان انزلی و همینطور مسافرین محترم فراهم شود .

انشاء ا… – امضاء محفوظ از بندرانزلی

121

  • نامه آقای محسن صفایی در سال ۶۵ به شهردار وقت بندر انزلی :

جناب آقای عارف احمدی شهردار محترم شهرستان بندرانزلی ؛
سلام علیکم
پس از دعای خیر برای امام امت رهبر کبیر انقلاب اسلامی و پیروزی رزمندگان سلحشور بر کفار بعثی ، بعنوان یک شهروند خواستم با آن برادر محترم درددلی نموده و مسأله ای را بازگو نمایم و در ابتدا عرض می نمایم که موضوع درددل ، نه صرفا مربوط به زمان تصدی جنابعالی بلکه درد و مشکل دیرینه شهرمان است .
آری ، می خواهم از مشکلات شهر خود بگویم ، شهری که موطن من است و پیامبر اکرم می فرماید : ” حب الوطن من الإیمان ” ، نمی دانم چرا شهر مدت هاست که مورد بی مهری و کم عنایتی به ویژه مسئولین محترم واقع شده است . گاهی فکر می کنم که شاید مردم و ساکنان این شهر و حومه نسبت به مسائل مهم انقلاب اسلامی خدای ناکرده قدری بی تفاوت بوده و بی مهری مسئولین انعکاس طبیعی آن باشد ، ولی می بینم که این شهر با وجود چند سال از پیروزی انقلاب و علی رغم آن سوابق فرهنگ مخدر و مخربی که بر مردم آن تحمیل شده بود ، ولی قاطبه مردم محروم و مستضعف آن در حمایت از رأس مسائل مملکت ( جنگ ) و بذل و مال و جان دریغ نمی کنند ، و این حقیقت را ما در استقبال خالصانه مردم از راهیان متوالی کربلا در موارد دیگر رأی العین دیده ایم ، و گاهی نیز می اندیشم که شاید این بی توجهی ها معلول مسائل اقتصادی باشد ، ولی باز هم می بینم این گرفتاری های اقتصادی را شهرستان های همجوار و همسایه نیز دارند ، چطور می شود که کم و زیاد مشغول مرتفع ساختن مشکلات شهری و برآوردن تدریجی نیاز شهروندان خود می باشند ، مع الاسف مجبوریم بگوئیم که مشکلات این شهر قبل از هرچیزی معلول عدم برنامه ریزی و متأثر از بی توجهی در امر مدیریت است ، اینجانب یک فرهنگی هستم و با تمام مشکلات ناشی از آن دارم زندگی می کنم و به درگاه خداوند متعال نیز شاکرم ، چند روز پیش دست بچه ام را گرفتم تا او را به پارک بازی کودک ببرم تا قدری بازی کند ، از این که آن پارک متروکه شده و دیگر کسی به آن توجهی ندارد و بهداشت در آن رعایت نمی شود و این که امکانات بازی آن نه تنها تجهیز نشده بلکه مستهلک شده و از بین رفته است ، زیاد تعجب نکردم ولی از اینکه شهرداری در کمال تأسف حاشیه آن را برای محل جمع آوری زباله انتخاب کرده و حتی آن را بعنوان یک جایگاه ، دیوار کرده است ، نه تنها متعجب بلکه بسیار نگران و متأسف شدم . به خاطر اینکه به عمق مسأله توجه یابید کافی ست فقط گذری در آن محل داشته باشید . برادر مسئول جناب شهردار مگر مردم مستضعف این شهر و در کنارش طفلان معصوم چه گناهی کرده اند که از هرچیز محروم باشند؟ سزاوار است که این همه ایثار مردم چنین پاسخ داده شود؟ من نمی خواهم بگویم که همه مشکلات متوجه عزیزان فعلی ، فرماندار و شهردار جدید شهرمان است. این بی انصافی است ولی نکته اینجاست که مسئولین می آیند و می روند و کسی آنطور که باید کاری نمی کند !
علی ایحال به مصداق نص قرآن کریم ( فذکروا ان ذکرا تنفع المؤمنین ) من شرعا احساس کردم که باید تذکر دهم ، باید دلسوزانه بگویم ، چون مردم این بی توجهی و نکردن ها را خدای ناکرده ممکن است به حساب انقلاب بگذارند و انگاه شما مسئولین محترم در پیدایش چنین تفکری در نزد خداوند متعال و خون مقدس شهدا مسئولیت دارید .
مشکلاتی را که با یک گذر کوچک در سطح شهر بطور ملموس و مشهود می توان مشاهده نمود :
۱٫ انزلی شهرکی بود برای زندگی احیانا سی هزار نفر که اکنون جمعیت آن بالغ بر ۱۴۰ هزار نفر است . این افزایش جمعیت به امکانات اساسی که از جمله آن ، افزایش و گسترش خیابان ها ، احداث میادین در سر چهارراه ها ، افزایش نانوائی ها و … می باشد ، نیاز دارد .
۲ . انزلی خواه ناخواه مسافرخیز است ، باید با این مشکل به شیوه معقول برخورد کرد. به هنگام فصول مسافرت ترافیک در انزلی بیداد می کند ، آیا وفت آن نرسیده که پلی یا خیابانی یا یک جاده کمربندی احداث و اضافه شود و مشکل سبک تر شود ؟ به علت اینکه شهرداری با عدم برنامه با مسافرین و نیازهای آنان مواجه می شود ، تمام فشارهای تصاعدی برروی دوش شهروندان این شهر سنگینی می کند . آیا این چنین باید باشد؟
۳ . خیابان های انزلی خیلی وقت است که رنگ آسفالت ندیده اند و حسرت مرمت دارند . لطفا اقدام کنید !
۴ . در اماکن شلوغ شهر ، به ویژه در ایستگاه های رشت و تالش به علت وجود چاله های بسیار زیاد در حاشیه جاده ، تردد و دور زدن به کندی و خلاف صورت می گیرد و مردم و رانندگان مرتب جنگ اعصاب دارند .
۵ . خیابان ضلع غربی گلزار ( قبرستان انزلی ) که بتون کاری شده است ، در عین حال که خیلی مفید واقع شده است ولی به علت آسفالت نشدن در شرف اضمحلال است .
۶ . خیابان های زیادی مثل کوی جهانگانی ، خیابان پیل علی باغ و … هستند که اگر توجهی بشود خیلی از بار ترافیک شهر سبک می کنند .
۷ . عاملان شهرداری به هنگام لکه گیری و پر کردن چاله های خیابان ها ، از آسفالت نامرغوب استفاده می کنند که خیلی زود دوباره کنده و خراب می شود .

در خاتمه وظیفه شرعی و انسانی خویش می دانم از هرگونه اقدامات اصلاحی و عمرانی آن برادر عزیز از جمله خط کشی خیابان های شهر ، مرمت دو پل ، مرمت قسمت هایی از خیابان ها و … قدردانی نموده و برایتان آرزوی توفیق نمایم .
با احترام
محسن صفایی – دبیر آموزش و پرورش بندرانزلی
۱۵ / ۸ / ۶۵

ستاد انتخاباتی محسن صفایی:

www.ghooyesepid.ir

مشخصات کاندیدای شورای اسلامی شهر بندر انزلی:

نام و نام خانوادگی: محسن صفایی کد: ۱۲۹۸

======================================

انزلی کلاب: این فرصت تبلیغ به صورت رایگان برای همه کاندیدهای شورای شهر بندر انزلی یکسان بوده و همه عزیزان میتوانند از طریق آدرس ایمیل :info@anzaliclub.ir و یا از طریق قسمت نظرات این سایت مطالب خود را ارسال فرمایند، ضمنا برای ضمیمه کردن تصاویر تبلیغاتی میتوانند از طریق ایمیل و یا از همین  قسمت نظرات سایت نیز اقدام فرمائید. حجم مطالب تبلیغاتی و تعداد تصاویر بر عهده خود کاندیدهای محترم خواهد بود اما تنها این مطالب در قالب یک مطلب قابل ارائه میباشد.

اصلاح فرد؛ اصلاح جامعه است 

با حضور آگاهانه در انتخابات شورای شهر آینده شهرمان را خودمان رقم بزنیم 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۲۰ خرداد ۱۳۹۲

ما همچین افرادی رو برای شهرمون لازم داریم

پاسخ

arash arash

۲۰ خرداد ۱۳۹۲

اگه راه کار برای تغییر این وضع سکون پیشرفت دارید و میتوانید با تدبیر به دل مشکلات بزنید مطمئن باشید خیلی ها با شما هستن.
پاسداری از داشته ها و ارتقا همه جانبه شهر. میدونیم مشکله اما حتی کسی اقدام به استارت اون هم نمیکنه
پپپپپیییروززز باشییید

پاسخ

۲۰ خرداد ۱۳۹۲

متن ادبی در وصف شهر زیبایمان بندر انزلی
کاری از آقای محسن صفایی
شهر من انزلی از منظر عشق و احساس

انزلی ای موطن زیبای من ، انزلی ای شهر بی همتای من ، انزلی ای مأمن دریادلان ، انزلی ای سفره دام گستران ، انزلی ای عروس طبیعت شمال ، ای که گستره روح افزای خزر و پهنه دلکش تالاب چون انگشتری پر تلألو ، نگین وجود پرمهرت را در میان فشرده اند ، در شامگاهان که با ترنم روح نواز امواجت در گوش جان خستگان نغمه ی محبت می خوانی و در صبحگاهان از پهنه ی آب های نیلگون دریایت آینه ای سترگ می سازی تا هرچه صادق تر خوشه های زرین نور از چشمه مهر را سرود بیدارباش ساحل نشینانت کنی ، آن هنگام که دسته دسته از انسانها سرمست از باده وجد و نشاط سوار بر قایقها دل امواج تالابت را می شکافند تا غرق تماشای نیلوفرهای آبی تو گردند و آنگاه که درب خانه ی مهرت را باز می گذاری تا انسان های خسته از روزمرگی بر سفره ی گسترده ساحل تو به میزبانی امواج موزون و خوش طینت روح جان تازه کنند ؛ احساس می کنم که خداوند جمیل جلوه ای خاص از جمال خود را به طبیعت بی بدیل تو عطا کرده و در این بذل زیبایی و نعمت ذره ای دریغ نکرده است . آن وقت است که دوست دارم از قله ی شعف و از بام احساس تو را با زیباترین واژه ها بسرایم و بستایم ؛ ولی افسوس که رساترین واژگان در سرودن تو نارسایند و توانمندترین قلم ها در تصویر جمال خیره کننده ی تو ناتوانند .
اما انزلی ؛ ای شهر باران ، شهر قهرمانان و دلیران و فهیمان ؛ وقتی بیاد می آورم که با داشتن اینهمه زیبایی خدادادی ، هنوز گوهر وجودت آنطور که باید ، شناخته نشده و در شأن و قدر تو با تو رفتار نشده است و در جایگاه لایق خود قرار نگرفته ای و در یک کلام ؛ سالهاست که مورد بی مهری قرار گرفته ای ، قلبم می فشرد و سراپای وجودم را شرم فرا می گیرد . انزلی از رویت شرمنده هستم که هنوز نتوانستیم کوچه هایت ، خیابانهایت ، مدرسه هایت ، پارک هایت ، میدان هایت ، پل هایت ، ورزشگاه هایت و جای جایت را آنگونه که لایق توست ، بسازیم و بیاراییم .
اما ای شهر خوب و صبور من ، غمگین مباش ! صبا مژده آورد از اینکه دوستدارانت عزم جزم کرده و متفق و مصمم هستند تا کمر همت بندند و ابر بی مهری و غفلت را از خورشید رویت کنار زنند و با انتخاب شورایی مصمم و کارآمد ، دلسوز و خدمتگذار ، دین معوقه ی خود را برای شایسته سازی تو عروس شهرهای گیلان ، نه ، دلکش ترین شهر ایران ، ادا کنند ؛ شورایی بسازند که خدمت به تو افتخار آنها باشد ، همانگونه که نام تو افتخار ، هویت و اصالت آنهاست .
محسن صفایی – ۱۸ / ۹ / ۸۵

پاسخ

۲۰ خرداد ۱۳۹۲

محسن صفایی
نامزد شورای اسلامی شهر بندرانزلی

سوابق :
دبیر بازنشسته مدارس بندرانزلی
رئیس سابق آموزش و پرورش
رئیس سابق انجمن اولیا و مربیان
مدیر سابق مدارس بندرانزلی

هدف :
تشکیل شورایی مردمی ، متعهد ، مسئولیت پذیر ، قدرتمند و مصمم برای خدمت به شهر محروم بندرانزلی

برنامه ها :
۱ . اقدامات اساسی و فراگیر جهت کاهش هرچه ممکن تر معضل بزرگ ترافیک
۲ . بهینه سازی و کیفی کردن کل معابر عمومی سطح شهر
۳ . اقدامات اساسی جهت بسترسازی برای توسعه و رونق گردشگری و ورزش شهرستان
۴ . اقدام برای افزایش خدمات عمومی شهر شامل : حمل و نقل عمومی و بهداشت و درمان
۵ . اقدام جهت دسترسی راحت تر مردم به مراکز خدمات اورژانسی پزشکی
۶ . تلاش برای توسعه فضای سبز شامل : پارک و بوستان و افزایش معابر عمومی
۷ . تلاش برای جذب سرمایه گذاری درون و برون محلی برای توسعه کلان انزلی
۸ . ایجاد تعامل بین عوامل مردمی خدمات رسانی گردشگری بمنظور افزایش درآمدهای مردمی در حوزه گردشگری
۹ . استفاده از حداکثر ظرفیت شورا برای جذب کمکهای فرا شهرستانی بمنظور توسعه انزلی و دهها اقدام دیگر بمنظور رساندن انزلی به جایگاه لایقش در سطح کشور

پاسخ

baran

۲۰ خرداد ۱۳۹۲

به امید پیروزی و موقفیت شما در انتخابات

پاسخ