SONY DSC

به گزارش انزلی کلاب به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی، فرهاد رحمان زاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرانزلی در مراسم اختتامیه نمایشگاه نقاشی ۹ نقاش استان گیلان که در منطقه آزاد انزلی برگزارگردید با بیان اینکه قدردان این منطقه به دلیل اجرای چنین اقدام فرهنگی هستیم اظهار داشت: با توجه به وجود کمبودهای متعدد در مهمترین زیرساخت ضروری برگزاری نمایشگاه های هنری استان، یعنی گالری های تخصصی آبرومند آثار تجسمی هنرمندان نقاش استان، حرکت منطقه آزاد انزلی اقدام شایسته و قابل تقدیری برای رفع این کمبود است.

وی تصریح کرد: اعطای فرصت به هنرمندان جوان گیلانی برای نمایش حدود ۳۰ اثر خود اقدامی ارزشمند و الگوساز برای سایر نهادهای استان و کشور می باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرانزلی اضافه کرد: برگزاری چنین نمایشگاه هایی فرصت مغتنمی برای هنرمندان جوان استان است چراکه از مهمترین مزایای حضور در نمایشگاه های گروهی نقاشی، تبادل تجربیات ، ایجاد انگیزه، رقابت هنری و غنای هنرهای تجسمی استان گیلان در عرصه های ملی و بین المللی است.

رحمان زاده آمادگی کامل مجموعه تحت مدیریت خود را برای هر گونه همکاری با منطقه آزاد انزلی اعلام کرد و افزود: درصورت تداوم برگزاری نمایشگاه های عرضه محصولات هنری، علاوه بر موارد پیش گفته و با عنایت به ظرفیتهای غنی هنرمندان گیلان، این منطقه به یکی از مهمترین مراکز هنرهای تجسمی کشور تبدیل می شود و قادر خواهیم بود آثار فاخر خود را با هنرمندان کشورهای منطقه به اشتراک گذاریم.

گفتنی است نمایشگاه نقاشی “نقاشان بندر” به همت پایگاه اینترنتی انزلی کلاب با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی برگرفته از آثار گروه هنر انزلی از تاریخ ۷ الی ۱۵ فروردین ماه در ضلع غربی مجتمع کاسپین واقع در فاز تجارت منطقه آزاد انزلی میزبان علاقمندان به هنر نقاشی بود.

naghashan-e-bandar2

انزلی کلاب: خوشبختانه تلاش انزلی کلاب در تعطیلات نوروز با همکاری و فعالیت هنرمندان شهر انزلی و برگزاری دو نمایشگاه عکس “موج شکن” و نمایگاه نقاشی و هنر مفهومی “نقاشان بندر”  روح تازه ای را به کالبد جامعه هنری انزلی دمید که از این طریق از فرماندار محترم شهرستان انزلی و ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انزلی که با حضور خود موجب دلگرمی اهالی هنر شدند نیز متشکریم و تشکری ویژه داشته باشیم از سازمان منطقه آزاد انزلی که شرایط برگزاری این دو نمایشگاه را فراهم کرد.

امید است با درایت مسئولین شاهد ادامه این روند باشیم و با تمهیدات بیشتر و فراهم ساختن امکانات بیشتر زمینه را برای رشد و گسترش فعالیت های هنری در سطح شهرستان انزلی فراهم سازیم که با نگاهی که به گستره جامعه هنری انزلی در ابعاد گوناگون لزوم توجه بیش از پیش به این قشر از جامعه انزلی احساس میشود.

ضمن آرزوی موفقیت برای عکاسان برجسته شهر بندر انزلی آقایان مانی گلنازی و سعید اهورا امیدواریم گروه هنر انزلی نیز هر چه سریعتر فعالیت خود را به صورت تخصصی در زمینه امور هنری شهرستان آغاز کرده و شاهد روزهای خوش و سپید برای جامعه هنری انزلی باشیم.

به زودی انزلی کلاب با دو برنامه هنری دیگر شاخه های هنری به فعالیت خود ادامه خواهد داد

انزلی کلاب تریبون همه اهالی بندر انزلی 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۱۵ فروردین ۱۳۹۲

خسته نباشید انزلی کلابی ها

پاسخ

ایلای

۱۵ فروردین ۱۳۹۲

مگه ارشاد انزلی رییس داره ؟

پاسخ