مهربانی با طعم فلافل

  • 6 ماه پیش
  • يك ديدگاه

 

82112025-70795310[1]

دیوار مهربانی این اغذیه فروش شهر انزلی از جنس دیگری است، او روزی سه عدد ساندویچ رایگان برای نیازمندان در نظر گرفته به این امید که کمکی هرچند اندک جهت پیشگیری از بروز مشکل برای همنوعانش باشد.
محسن فرنود کاسب جوان اهل انزلی با الهام از دیوار مهربانی، بر روی تابلویی به مراجعان علاقمند پیشنهاد کرده که در صورت تمایل ، با خریداری ساندویچ و الصاق رسید آن روی دیوار امکان بهره مندی از یک وعده غذا را برای کودکان کار، زنان سرپرست خانوار یا هرکسی که به نوعی محتاج یک وعده غذاست فراهم آورند .
با این هدف که مبادا کودکی گرسنه به دلیل نداری به سمت کار خلاف و خوردن لقمه حرام کشیده شود.
فرنود در خصوص نحوه آغاز این کار به خبرنگار ایرنا گفت: پس از مشاهده طرح انسانی و زیبای دیوار مهربانی به فکرم رسید که اینکار علاوه بر لباس می تواند در موارد دیگر نیز صورت پذیرد.
وی ادامه داد : این طور شد که اهدای سه ساندویچ فلافل به صورت رایگان را در برنامه روزانه ام قرار دادم .
وی با اشاره به احساس نیاز برای گسترش و اشاعه این کار و تقسیم ثواب آن در بین همشهریان گفت: برهمین اساس به هرکدام از مشتریان این طرح را معرفی و فقط پیشنهاد می دهم چون خیرات و احسان دادن باید با میل باطنی و خلوص نیت شخص خیر باشد.
فرنود ، به استقبال جمع کثیری از مشتریانش اشاره و اظهار کرد: در این مغازه هرکس به هرمقدار و توان مالی قدمی برای نیازمندان برمی دارد و با پرداخت مبلغی با دستگاه کارت خوان و نصب رسید آن بر روی تابلوی دیوار مهربانی در این کار خیر شریک می شود.
وی با اشاره به اینکه اکثر نیازمندان به دلیل خجالت و حجب و حیا کودکان خود را به مغازه می فرستند بیان کرد: علاوه بر باز بودن در این مغازه بر روی همه همشهریان، در پایان ماه با احتساب رسیدهای باقی مانده ساندویچ هایی آماده کرده و به در خانه نیازمندانی که از قبل شناسایی کرده ایم ارسال می کنیم.
او در اغذیه فروشی پاکیزه وخوشایندش همچنین در بطری های پلاستیکی نوشابه هایی که در مغازه اش مصرف می شود را برای طرح خرید صندلی چرخ دار برای معلولان جمع آوری می کند .
محسن فرنود ، الگوی شهروندی نمونه و مسئول است که می داند برای داشتن جامعه ای سالم و انسانهای خوشبخت همه باید دست به دست هم دهند ./ ایرنا

ارسال دیدگاه

روی شکلک مورد نظر کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

guilak

گیلک

۲۵ خرداد ۱۳۹۵

با سپاس . خدا را شکر که هنوز هم بوی خوش انسانیت و مهربانی به مشام می رسد.بنابراین همه میتوانیم کمک کنیم حتی به اندازه سه عدد ساندویچ فلافل ناقابل.برای این جوان شریف و مردمی شهرمان سلامتی و بهروزی و سربلندی در پیشگاه مردم و خداوند متعال را آرزومندم. بدون تردید تاثیر و نتیجه کار خیر و انسانی خود را در زندگی خواهد دید.

پاسخ