1448958345669_55698556

 

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از برگزاری اردوهای فرهنگی، آموزشی، امدادی نشاط و امید از امروز؛ چهاردهم مرداد تا دوم شهریور در اردوگاه مهر بندرانزلی خبر داد.
دکتر مسعود حبیبی با بیان اینکه اردوها فرصتی برای سازمان جوانان ایجاد می‌کند تا ارتباط مستقیمی با دبیران و اعضای شورای اجرایی کانون ها داشته باشد، گفت: کارتیمی و زندگی جمعی در طول اردو، تعامل و ارتباط موثر با هم و مسئولیت پذیری را به عنوان یک تمرین و تجربه به جوانان آموزش می دهد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در تشریح برنامه‌های این دوره از اردوها که به میزبانی جمعیت هلال احمر استان گیلان برگزار خواهد شد، گفت: امسال ۴ اردو ویژه ۱۲۰۰ دبیر و اعضای شورای اجرایی کانون دانشجویی و جوانان پیش‌بینی شده است. این اردوها متشکل از ۴ گروه ۳۰۰ نفره در دو گروه ویژه خواهران و دو گروه ویژه برادران در اردوگاه کشوری مهر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در شهر زیبای بندرانزلی برگزار خواهد شد.

وی با اعلام اینکه این اردوها از چهاردهم مرداد آغاز و تا دوم شهریور ماه ادامه خواهد داشت؛ افزود: با اجرای کارگاههای آموزشی و شب های فرهنگی و گفت و گو در این دوره ها امیدواریم در راستای توانمندسازی، انتقال اطلاعات و تجربه‌های مورد نیاز به اعضای شرکت کننده گام برداریم و همچنین مروری بر برنامه‌های سال گذشته کانون‌ها و بررسی نقاط قوت و ضعف داشته باشیم.

حبیبی تصریح کرد: همچنین جوانان در این اردوها این فرصت را پیدا می‌کنند تا با مسؤولان جمعیت از نزدیک دیدار و مسائل موجود در کانون‌ها را مطرح کنند.

رئیس سازمان جوانان هلال‌احمر در تشریح برنامه های آموزشی در این اردوها گفت: کارگاه های متعددی در این اردوها برنامه ریزی شده به طور مثال کارگاهی در خصوص فعالیت‌های کاروان‌های نیکوکاری برنامه ریزی شده است و از افرادی که در اردوهای جهادی در کشور سابقه طولانی دارند دعوت شده تا در مورد نحوه اعزام کاروان‌های نیکوکاری، نحوه حضور تیم در مناطق روستایی و تعامل با آن جامعه محلی، اطلاعات لازم را در اختیار آنها قرار دهند.

وی افزود: برگزاری جلسات هم‌اندیشی بخش دیگری از برنامه هاست که در آن دبیران کانون‌های دانشجویی نظرات، پیشنهادها و راهکارهای خود را در موضوعات مبتلا به حوزه جوانان ارائه می‌کنند و ما نیز از آن‌ها در برنامه‌ریزهای سالانه به صورت کاربردی استفاده می‌کنیم.

وی به برگزاری کارگاه ارتباط موثر به عنوان یکی دیگر از مباحث آموزشی این دوره از اردوها اشاره کرد و گفت: با توجه به این که داوطلب محور هستیم و نیاز داریم نحوه تعامل با جوانان را یاد بگیریم این کارگاهها پیش بینی شده است و از اساتیدی دعوت کردیم که بتوانند در این زمینه مهارت‌های تاثیرگذاری را آموزش دهند چرا که ارتباط موثر می‌تواند نقش مهمی در جذب و نگهداشت اعضای جدید داشته باشد.

دکتر حبیبی در مورد کارگاه توانمندسازی کانون‌های دانشجویی نیز توضیح داد: از جوانانی که سابقه فعالیت در کانون‌های دانشجویی دارند دعوت کردیم تا تجارب خود را از فعالیت در کانون‌های دانشجویی در اختیار دبیران بگذارند.

وی با اشاره به مقوله آسیب های اجتماعی به عنوان دیگر بخش های آموزشی این اردوها گفت: با توجه به اهمیت این موضوع در سطح کلان کشور اساتیدی را دعوت کردیم که بتوانیم حساسیت فضای کانون‌های دانشجویی بر این موضوع را تبیین کنیم.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر خاطرنشان کرد: همچنین در این دوره از اردوها یک شب را به عنوان شب فرهنگی نام‌گذاری کردیم و از افرادی موفق در زمینه‌های مختلف دعوت کردیم تا خودباروری و تلاش را در جوانان تقویت کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال‌احمر؛ وی افزود: در شب های گفت و گو نیز از مسؤولان جمعیت هلال‌احمر دعوت کرده ایم تا در این شب حاضر شوند و علاوه بر بازدیدی از نحوه برگزاری اردو و دیدار جوانان، گفت و گوی صمیمانه‌ای هم با شکت کنندگان داشته باشند.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

روی شکلک مورد نظر کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette