۹ پروژه احیا تالاب انزلی عملیاتی می شود

مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست گیلان اذعان کرد: ۹ پروژه جهت احیا و ایجاد اشتغال پایدار درتالاب انزلی تدوین شده که در آینده عملیاتی خواهد شد.

 

قربانعلی محمدپور، مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست گیلان امروز (۹ اسفند) در نشست احیا تالاب انزلی اظهار کرد: احیا تالاب انزلی از برنامه های ویژه ای است که دنبال می شود.

وی با بیان اینکه تهدیدات جدی در تالاب انزلی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد گفت: فاضلاب در حال حاضر بزرگترین مشکل تالاب انزلی شمرده می شود.

محمدپور اذعان کرد: ۹ پروژه جهت احیا تالاب و ایجاد اشتغال پایدار درتالاب انزلی تدوین و در آینده اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست گیلان خاطرنشان کرد: احیا تالاب و بهره وری اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار از اهداف و برنامه های مهمی است که در تالاب انزلی دنبال می شود.

وی ادامه داد: تالاب انزلی از مناطق مهم گردشگری گیلان شمرده می شود که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

محمدپور با تاکید بر اینکه با ساماندهی گوهرود و زرجوب مشکلات تالاب تا حدی حل خواهد شد افزود: با ساماندهی این دو رود بخشی از مشکل فاضلاب با مدیریت حل خواهد شد.

مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست گیلان خاطرنشان کرد: در قسمت جنوب تالاب برنامه های مطلوبی اجرا شده است که این روند در قسمت شمالی تالاب تیز اجرایی خواهد شد.
منبع: شبستان

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محمدی

۹ اسفند ۱۳۹۶

قسمت شمالی و جنوبی تالاب کدام دقیقا و یا حدودا شامل کدام مناطق است و چگونه قسمت جنوبی تالاب ساماندهی شده ؟
انزلی کلاب مدت ها ست بدون تحرک شده ای و اخبار روزانه انزلی را به درستی پوشش نمی دهی / کادر های فعال خبری آیا مسافرت رفته اند ؟

پاسخ