1394111012444871770000141

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و سخنگوی دولت گفت: قطعه ۸ کیلومتری باقیمانده آزاد راه رشت ـ قزوین که باعث اختلال در زندگی مردم متدین و شریف رودبار شده در ظرف زمانی امسال نمی‌گنجد.
محمد باقر نوبخت درباره آزاد راه رشت قزوین اظهار داشت: کار بزرگی که در این مرحله از ساخت باقیمانده آزاد راه باید انجام شود احداث پل‌ها و تکمیل و نازک کاری در تونل‌ها است که یکی از طولانی‌ترین تونل‌های کشور است.

گفت: با توجه به مجموعه صحبت‌های مشاور، پیمانکار و ناظرین مرتبط انتظار داریم به جهت اهمیت موضوع در سه ماه آینده انجام شود و مهمانان از تونل‌های زوجی و رفت و برگشت که به‌صورت کاملا فنی احداث می‌شود به‌جای تونل منجیل به رودبار که به تونل قیفی معروف است عبور کنند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: طبق توافق‌هایی که امروز انجام شد همه اعتبارات تونل‌ها که نازک کاری‌های آنها هم امسال باید به اتمام برسد صددرصد از سازمان برنامه و بودجه پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به تقسیم باقیمانده آزاد راه رشت قزوین به سه مرحله گفت: مرحله نخست این پروژه سال گذشته از مدخل شهر منجیل تا ورودی تونل‌های در حال احداث انجام شد و زیر بار ترافیک رفت و قسمت دیگر با حفاری برای تونل‌هایی که از رشته جبال البرز می‌گذشت در ۶ ماه قبل انجام شد و نوروز امسال استفاده شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: قطعه ۸ کیلومتری باقیمانده آزاد راه رشت قزوین که باعث اختلال در زندگی مردم متدین و شریف رودبار می‌شود ظرف زمانی امسال نمی‌گنجد و سعی می‌کنیم با کار مستمر در کوتاه‌ترین زمان با خارج کردن ترافیک از رودبار آن را به ادامه آزاد راه منتقل کنیم./ تسنیم

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

برای وطنم

۲۸ شهریور ۱۳۹۵

باسمه تعالی
با توجه به ریزشی بودن کوههای منطقه رودبار و زلزله خیز بودن منطقه، بهتر است آزادراه توسط ساخت پل در دره سفیدرود انجام شود یا با تملک اراضی و اماکن از کنار شهر رودبار گذر کند. در صورت احداث تونل طویل علاوه بر احتمال خطر در زمان زلزله، معیشت مردم رودبار نیز بسیار سخت خواهد شد.

پاسخ