139501281545111777524044[1]

 

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی کشور گفت: در حال حاضر در استان گیلان ۶ بیمارستان با ظرفیت بیش از ۱۱۰۰ تخت در حال احداث است.
محمد جعفر علیزاده امروز در بازدید از روند پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام بیمارستانی لنگرود و لاهیجان اظهار داشت: بیمارستان ۱۲۹ تختخوابی شهرستان لنگرود در زمینی به مساحت ۴۵ هزار و ۱۷۸ متر مربع با زیر بنای ۱۱ هزار متر مربع در ۳ طبقه از سال ۸۹ آغاز شده و درحال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در حال تکمیل است.

وی افزود: برای اجرای این پروژه ۱۹ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل آن اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان نیاز است که در صورت تخصیص منابع مالی، این پروژه قابلیت بهره‌برداری در سال ۹۵ را دارد.

معاون وزیر با بیان اینکه این مرکز درمانی به‌دلیل برخورداری از بخش‌های مختلف درمانی از جایگاه خاصی برخوردار است تصریح کرد: این مرکز درمانی به گونه‌ای طراحی شده که در بخش زایمان هر اتاق دارای vip برای همراهان و بخش nicu مراقبت ویژه نوزدان نیز در این بیمارستان پیش بینی شده است.

علیزاده افزود: در حال حاضر در استان گیلان ۶ بیمارستان با ظرفیت بیش از ۱۱۰۰ تخت در حال احداث است و این در حالی‌ است که بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی آستارا و بیمارستان ۳۵ تختخوابی رضوانشهر امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی کشور از بیمارستان ۲۰۴ تختخوابی لاهیجان نیز بازدید کرد و گفت: این مرکز درمانی در زمینی به مساحت ۱۸ هزار و ۳۶۵ متر مربع و با زیر بنای ۱۶ هزار و ۹۳۰ متر مربع ۵ طبقه درحال اجرا است که عملیات اجرایی آن از سال ۸۷ با ظرفیت ۲۰۴ تخت در بخش‌های مختلف درمانگاه، اورژانس، CCU و ICU، آزمایشگاه‌ها، اتاق عمل، جراحی، داخلی، زنان و زایمان و کودکان و بخش مراقبت ویژه است آغاز شده و در حال حاضر۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی طی دوسال اخیر چندین بار جهت بررسی از روند پیشرفت پروژه‌های بیمارستانی به استان گیلان سفر کرد که نتایج آن را می‌توان تسریع در عملیات اجرایی این مراکز درمانی نام برد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *