80823385-4913037

رییس اداره آموزش و پرورش بندرانزلی گفت : در آستانه بازگشایی مدارس ۳۱۰ میلیون ریال سرانه برای بیش از ۷۰ مدرسه این شهرستان واریز شده است .

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا فریدون طیوری با اشاره به واریز نشدن سرانه برای مدارس شهرستان در سال گذشته خاطر نشان کرد : امسال ردیفی مشخص شده که مختص سرانه است و اعتبارات آن به صلاحدید آموزش و پرورش بین مدارس توزیع خواهند شد .
وی در ادامه شمار دانش آموزان ثبت نامی امسال شهرستان را ۱۸ هزار و ۹۹۴ نفر شامل ۹ هزار و ۳۹ نفر در مقطع ابتدایی ، سه هزار و ۱۷۱ نفر در مقطع راهنمایی و پنج هزار و ۱۱۷ نفر در مقطع متوسطه عنوان و خاطرنشان کرد : شمار دانش آموزان در سالهای اخیر به نحو قابل ملاحظه ای کاهش یافته است .
به گفته وی در سالهای گذشته شهرستان بندرانزلی ۳۰ هزار نفر جمعیت دانش آموزی داشت و شمار دانش آموزان شهرستان پارسال ۱۹ هزار و ۵۷۱ بود .
وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی برای تدریس تصریح کرد : تلاش کردیم با جا به جایی نیروها و استفاده از سرباز معلمان مشکل را کاهش دهیم ولی در بخش آقایان همچنان کمبود داریم .
طیوری ، در ادامه به بازسازی ۱۸ مدرسه شهرستان با صرف ۷۰ میلیون ریال هزینه اشاره و تصریح کرد : ساخت مدرسه عدالت با ۹۹ درصد پیشرفت انجام شده و ۲۰ مهر آماده بهره برداری است .
وی متذکر شد : بر اساس سند تحول بنیادین امسال دوره اول دبیرستان یا هفتم را خواهیم داشت و با توجه به جدید بودن کتابهای این دانش آموزان برای معلمان این دوره ، آموزش ضمن خدمت برگزار کردیم .
وی افزود : با توجه به استقبال مردم از مدرسه شاهد ، دو کلاس اول ابتدایی مدرسه پاشایی را به شاهد تبدیل و دانش آموز پذیرفتیم و دبیرستان نمونه دولتی دخترانه شرف با ۹۰ دانش آموز در سه کلاس شروع به فعالیت خواهند کرد .
طیوری ، وضع کیفی پذیرفته شدگان در کنکور امسال دانشگاه های دولتی را در شهرستان پایین و شمار افراد دارای رتبه زیر یکهزار را چهار نفر عنوان کرد .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *