N80828441-4934180

 با آغاز ماه مهر ۱۹هزار دانش آموز در ۱۲۹مدرسه شهرستان ساحلی بندرانزلی تحصیل را آغاز کردند.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، به مناسبت آغاز سال تحصیلی مراسمی با حضور مسوولان شهرستان در دبیرستان نمونه دولتی شرف و شهیدان کریم بخش شهرستان برگزار شد.
معاون سیاسی فرمانداری بندرانزلی روز دوشنبه در آیین شروع سال تحصیلی در دبیرستان نمونه دولتی شرف با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره ۴۰۸ شهید شهرستان از جمله ۳۶ شهید دانش آموز و پنج فرهنگی شهید گفت: ما قدردان شهدا ، ایثارگران و جانبازان و همه آنانی هستیم که با تلاش خود در هشت سال دفاع مقدس فضایی را برای ما ایجاد کردند که اکنون با طیب خاطر به علم آموزی بپردازیم.
سیدفخرالدین حسینی اظهار کرد: بخشی از مسوولیت انتقال پیام آن نسل ایثارگر امروز متوجه شما دانش آموزان است که روزی عرصه های مختلف به دست شما سپرده خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: قرار بود ایران در یک افق۲۰ ساله جزء کشورهای اول منطقه در زمینه علوم باشد در حالی که چندین سال زودتر از این چشم انداز کشور در زمینه های مختلف به این رتبه دست یافت.
معاون سیاسی فرمانداری بندرانزلی به دانش آموزان سفارش کرد قدر موقعیت هایشان را بدانند و با برنامه ریزی از فرصت هایشان برای پیشرفت روز افزون خود و به تبع آن توسعه و آبادانی کشور استفاده کنند.
معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش بندرانزلی نیز در این مراسم گفت: امسال نخستین سالی است که این مدرسه از طریق برگزاری آزمون ۹۰ دانش آموز را برای دبیرستان نمونه پذیرفته است.
فرزاد رضایی اظهار کرد: با توجه به این که حداقل معدل این دانش آموزان بالای ۱۷ است انتظار می رود با تلاش در آینده به موفقیت های تحصیلی خوبی دست یابند.
وی خاطرنشان کرد: تجهیزات آزمایشگاهی این مدرسه از طریق اداره کل آموزش و پرورش و سه تخته هوشمند، ویدئو پرژکتور و دیتا از طریق کمک های مردمی برای این مدرسه تامین شده است
امام جمعه بندرانزلی در مراسم آغاز سال تحصیلی در دبیرستان شهیدان کریم بخش گفت: تنها چیزی که در دین مبین اسلام برتر از خون شهیدان است قلم دانشمندان است و این نشان از اهمیت دانش در نزد مسلمان دارد.
حجت الاسلام سید داوود موسوی در ادامه با اشاره به نقش و جایگاه خانواده در تعلیم و تربیت اشاره و ، پدر و مادر را از ستون های اصلی تعلیم و تربیت فرزندان دانسته و تعامل سازنده بین خانه و مدرسه را واجب و لازم خواند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *