DSC_0003

اینجا ورودی شهر بندرانزلی است، رودخانه ای که یکی از اماکن گردشگری مهم در سالهای نه چندان دور به حساب می آمد، اگر به آرشیو ذهنتان مراجعه کنید یادتان می آید که حدود پانزده سال پیش و بیشتر… مردم برای ماهیگیری کنار این رودخانه صف می کشیدند و خانواده ها نیز روی سکوی طبیعی که بالای رودخانه بود می نشستند و از طبیعت بکر لذت می بردند.

 

اما به مرور زمان به دلیل ورود رسوبات عمق این رودخانه کم شد و ماهی های آن کوچ کردند، دو طرف آن تبدیل به نیزار شد و سکوی طبیعی آن نیز جایی برای نشستن ندارد.

 

معمولا انتقاد و پیشنهاد واژه هایی هستن که همراه هم می آیند و در این پست می خواهیم به جای انتقاد از عدم رسیدگی به این مکان گردشگری، یک پیشنهاد ارائه دهیم، پیشنهاد کم خرج ما برای شهردار بندرانزلی لایروبی بخشی از این رودخانه و کاشتن چند درخت و احیای سکوی طبیعی برای حضور مجدد گردشگران است، طوری که جذابیت طبیعی این منطقه حفظ شود و شکل ماشینی به خود نگیرد.

 

در شرایطی که مسئولین بندرانزلی از نداشتن زمین برای اجرای طرح هایشان رنج می برند این منطقه زیبا در ورودی شهر می تواند تبدیل به یکی از پر تردد ترین اماکن تفریحی شود.

 

ضمن اینکه این روزها پرورش ماهی در قفس یکی از کارهای مهم مسئولین انزلی به حساب می آید و با روشی مشابه می توان دو طرف رودخانه را مهار کرد و با همکاری شیلات در آنجا ماهی های رودخانه ای پرورش داد تا گردشگران بتوانند به راحتی ماهی صید کنند و شهرداری نیز با دریافت هزینه از ماهیگیران درآمد زایی کند.

 

البته این پیشنهاد نیازمند کارشناسی تخصصی است اما در ظاهر نباید کار سختی باشد.

 

مردان اقتصاد در کشورهای پیشرفته ورود گردشگر به کشور یا شهرشان را ورود سرمایه می دانند و صنعت گردشگری را صادرات نامرئی می نامند، در بندرانزلی منظره های طبیعی زیادی همچون عکس بالا وجود دارد که می توانیم با حفظ ظاهر طبیعی آنها شرایط را برای حضور گردشگران در چنین اماکنی مهیا کنیم.

 

رضا نویدی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

احمدجعفری......فرزندشهید

۲۰ مهر ۱۳۹۳

انزلی کلاب جان حداقل بگو اینجا کجاست عزیز……منظره قشنگیست

پاسخ

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۳۶:

سلام آقای جعفری عزیز، اینجا ورودی شرقی شهر انزلی، بعد از طالب آباد هست.

a.n.z پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۰۱:

شانگهای پرده ؟! :-D ?:-)

Shahin

۲۰ مهر ۱۳۹۳

من فکر میکنم با یه سرمایه گذاری کم بشه این فضا رو راه اندازی کرد، قفسه پرورش ماهی هم واقعا جواب میده و کلی آدم رو میتونه بکشونه اونجا.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

آفرین. خودش میتونه اشتغال زایی باشه و حفظ محیط زیست. عالی بود آقای نویدی

پاسخ

a.n.z

a.n.z

۲۰ مهر ۱۳۹۳

به خدا اگر همیچین منظره ای توی کشورهای خارجی بود چه استفاده های تفریحی و اقتصادی ازش میکردن اونوقت ما داریم چیکار میکنیم

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۲۰ مهر ۱۳۹۳

دو طرف رودخونه درخت بکارند به یه اندازه و یه ارتفاع بره تا ته.تصورش هم زیباست. لا به لای درختان نیمکتهایی از جنس طبیعت طوری که گردشگران تو نگاه اول متوجه نیمکت نشوند.ممنون رضا نویدی عزیز
انزلی دروازه اروپا

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۳۳:

:yes:

Shahin

۲۰ مهر ۱۳۹۳

لازم به ذکره اون نیزار و درختچه های روی رودخونه در اصل با رسیدگی باعث میشن به عرض رودخانه افزوده بشه، چند تا نیمکت، درختکاری و سطل زباله، طرح پرورش و فروش ماهی و شاید حتی ماهیگیری میتونه درآمدزایی ایجاد کنه، شهرداری میتونه یه سری غرفه رو هم توی قسمتی از اونجا تهیه کنه و به هنرمندا و فعالین صنایع دستی انزلی چی اجاره بده با بهای کم که یه کمکی به کسب و کار شهر هم بشه و به رونق این مکان هم کمک میکنه، با راه اندازی این فضا شهرداری با اجاره چندتا کانکس فروش غذا و خدمات میتونه درآمد داشته باشه و به زیبایی های شهر و جاذبه هاش اضافه کنه.

پاسخ

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۵۲:

شاهین جان اینهایی که گفتی خیلی خوبه ولی به نطر من با توجه به فرهنگی که دچار فقره باید این تجهیزات با فاصله از این رودخونه باشه یا اینکه برای حفاظتش قوانین سختی بگذارند و اجرایش کنند.مثلاً شهرداری میتونه بعد از اتمام کار این منطقه رو منطقه پاک بنامه و ریختن زباله رو جریمه سنگین کنه.

علیرضا اسدی

۲۰ مهر ۱۳۹۳

پیشنهاد جالبی بود از همون ابتدای شهر باید به زیبا سازی و ایجاد جاذبه برای توریسم اقدام کرد

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۲۰ مهر ۱۳۹۳

چند تا پل چوبی یا آجری هم اگه بسازن عالی می شه.قسمت آپلود عکس هنوز غیر فعاله ها ،بچه های بالا گفتن غیرفعالش کنید یا مشکل سایته؟؟؟!

پاسخ

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۴۳:

:yes:

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۴۸:

آقا لطفا” فعالش کنید. توش چیزای جالب درمیومد

احمدجعفری......فرزندشهید

۲۰ مهر ۱۳۹۳

دوستان عزیز و مخاطبان گرامی ساعت۸شب بنده درمورداین قضیه باشهردارمحترم صحبت کردم قراره ایشون جهت بازدیدازاین مکان شخصأحضورپیداکنن…جهت اطلاع دوستان گرامی

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۴۷:

:yes: ممنون آقای جعفری

peyman

۲۰ مهر ۱۳۹۳

سلام
جواب شهرداری رو اینگونه خواهید شنید : اونجا زیر نظر دهیاری طالب آباد یا شانگهای پرده است و قبل از تابلو ورودی شهرانزلی است پس ما نمی تونیم کاری بکنیم برید پیش بخشدار… :snicker:

پاسخ

۲۰ مهر ۱۳۹۳

باسلام دخالتهای غیر موجه انسانی در طبیعت ممنوع عجبا اهالی بولکینافاسو هم اینو فهمیدن وای برما

پاسخ

۲۰ مهر ۱۳۹۳

جای ان است که خون موج زند دردل لعل

زین تقابن که خذف میشکند بازارش

پاسخ

۲۰ مهر ۱۳۹۳

طرحها وپیشنهادهای که هموطنان ومدیران ما میدن میشه صدها هزار نفر رو سرکار گذاشت درعجبم از بیکاری ورکود البته سرکاریم ونمیدانیم شاید

پاسخ

majid

MAJID

۲۰ مهر ۱۳۹۳

آقای شهردار بخشی از این منطقه رو به صورت امانت ۵ ساله بده به بچه های انزلی کلاب ببین چه بهشتی بهت ۵ سال دیگه تحویل میدیم

پاسخ

3eyedAli پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۰۰:

:yes: :yes: :yes:

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۳۰:

:yes:

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۴۱:

:yes:

۲۰ مهر ۱۳۹۳

فکر کنم سوئیس رو هم بچه های انزلی کلاب ساختند واقعا دستشون درد نکنه

پاسخ

MAJID پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۲۹:

اره.ولی به پای اوستاسرایی که شما ساختین ۱۰۰ سال نمیرسه

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۳ ۰۷:۲۷:

۳ ۳ ۳

۲۰ مهر ۱۳۹۳

ممنون ازلطفتان

پاسخ

فرید

۲۰ مهر ۱۳۹۳

شهرداری بودجه نیاز نداره کمی دهمت می خواد که ازرو
میزشون بلند شن این کارارو انجام بدن

پاسخ