یاران را چه شد ؟

  • 6 سال پیش
  • ۸ ديدگاه

darvaze shahr

چندی پیش پس از درخواست عده ای از کاربران و مخاطبان سایت که به طرح دروازه ماهی خرده میگرفتند ( اینجا کلیک کنید) و شایسته شهر انزلی نمیدانستند، ورودی شهر انزلی ، مورد نقد و بررسی قرار گرفت و حتی طرحی جدید برای آن ارائه کردیم ( اینجا کلیک کنید )، چون معتقد بودیم که میشود طرح بهتری ارائه کرد.

مطلب ارسالی با استقبال زیاد مخاطبان مواجه شد و ایده های زیادی مطرح شد و عده زیادی از دوستان به صورت کارشناسی از نگاه هنری و فنی طرح  را مورد بررسی قرار دادند. وقتی با چنین جوی مواجه شدیم گفتیم شاید با برگزاری یک رقابت با همین پتانسیل شاهد همکاری و همدلی مخاطبان شویم و با دست پر طرح ها را به مسئولین شورای شهر ارائه دهیم و بخواهیم تا زین پس از هنرمندان شهرمان در طراحی سازه های شهری بهره گرفته شود. از اینرو دست نگه داشتیم و از شما عزیزان دعوت کردیم تا طرح ها و کانسپت های خود را برای ما ارسال کنید ( اینجا کلیک کنید ).

اما پس از گذشت ۱۱ روز تنها یک طرح برای ما ارسال شده است که واقعا جای تاسف دارد. انتظار داشتیم حد اقل ۱۰ طرح دهان پر کن برای ما ارسال شود تا بتوانیم دست پر راهی شورای شهر شویم، اما واقعیت این است که برای خودمان هم  دل و دماغی باقی نماند تا دوباره به کسی رو بیندازیم برای ارائه طرحی جدید و یا تکمیل طرح ارائه شده که در کمترین زمان ممکن تهیه شده بود. انزلی کلاب همانطور که مشکلات شهر و شهروندان و اهالی انزلی را پوشش میدهد گاهی بد نیست آیینه ای تمام نما باشد تا خودمان به عنوان شهروندان انزلی به خودمان نظاره گر باشیم.

همیشه مشکلات و کاستی های شهر ما به مسئولین شهر بازنمیگردد

باید باور کنیم که اصلاح فرد اصلاح جامعه است

به قول حافظ شیراز:

یاری اندر کس نمی‌بینیم یاران را چه شد

 دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

باعرض پوزش و سپاس

با تشکر و سپاس بیکران از جناب آقای امیر شکور آبادی  برای ارسال طرح پیشنهادی خود  برای مجموعه  انزلی کلاب

anzali

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

mojshekan

۲۳ دی ۱۳۹۱

ممنونم از آقای شکورآبادی

و متاسفم که از حرف تا عمل فاصله خیلی زیاده…

پاسخ

۲۳ دی ۱۳۹۱

انصافا طرح قشنگیه ، شیک .
مدیریت محترم سایت ، آقا رضای عزیز و پرتلاش ، بهتره این صفحه یا صفحه مربوط به ارسال طرح رو همیشه تو ردیف دومت قرار بدی تا تویه دید باشه .

پاسخ

carisma

۲۳ دی ۱۳۹۱

دوست عزیز خیلی تند رفتی ، می دانی چرا ؟ چون طرحی که در حال اجراست دیگر نظر مخاطبین یا طرح های مخاطبین به چه دردی می خورد ؟
سبب بی انگیزه بودن طراحان بی تعصبی آنها نیست ، بلکه بی تعصبی و فساد مالی در مسئولین است !
نظر شخصی بنده این است که چرا باید انزلی کلاب وظیفه شورای شهر را به دوش بکشد ! آیا بهتر نیست به فعالیتهای بسیار مفیدی که طی این مدت داشته اید ادامه دهید و فقط فرهنگ مطالبه گری را در اجتماع رواج دهید !
اگر صد طرح زیبا و با معنا برای دوستان می بردید در تجدید نظر نمی کردند چون بعضی از منافع به خطر می افتاد ،
در هر صورت اگر مسئولین متوجه بودند ، این احساس با ارزش شما را به بهای طلا می خریدند ، افسوس !

پاسخ

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ دی ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۰۹:

کاریزمای عزیز، با تشکر از نظر شما باید عرض کنیم ما زبان نسل بعد نیز هستیم، اگر نسل آینده ما را به خاطر ساخت چنین سازه بی ارزشی زیر سوال ببرد چه جوابی برایش خواهیم داشت؟ اگر از ما بپرسند: آن زمان که این مترسک فلزی ساخته می شد شما چه کردید؟ چه جوابی برایشان داریم؟ دوست عزیز شما درست می فرمائید ما تند رفتیم اما گاهی برای رسیدن به مقصد باید کمی تند رفت، زیرا مسئولین شورای شهر تنها راه توقف پروژه دروازه ماهی را ارائه طرحی بهتر اعلام کردند، اما به جز یک نفر کسی دست به کار نشد.
در هر صورت ما نا امید نخواهیم شد و منتظر پروژه بعد و فراخوان بعدی باشید، انزلی سرشار از استعدادهای نهان است که ما و شما آشکارشان خواهیم کرد.
با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز

carisma

۲۳ دی ۱۳۹۱

کاملا با شما موافق هستم ، و امیدوارم تمامی فعالین سایبری دست به دست هم داده تا از ساخت همچنین سازه ای به قول شما مترسک فلزی جلوگیری کنیم

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ دی ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۱۳:۵۸:

کاریزما عزیز، باید نگاه مردم شهر هم اصلاح بشه. با مراجعه به دروس قرآنی هم به اصل اصلاح فرد برای اصلاح جامعه خواهیم رسید. نقش مردم را در شرایط شهرمان دست کم نگیرید. چرا بعد از این همه مدت هنوز یک جلسه علنی در شورای شهر برگزار نشده ؟ مشکل از مسئولین است یا فعالین مدنی شهر ما که درخواستی برای اینکار ارائه ندادن. بله مطالبات مردم باید بالا بره چون به علت مهاجرت بسیاری از اهالی شهرمان به سایر شهرهای ایران کوچ کرده و مهاجرین جدید از سطح توقع کمتری برای پیشرفت شهر برخوردار هستند و شرایط فعلی را ایده آل ارزیابی میکنند و این موجب پسرفت شهر میشه.
اما لازمه ی بالا رفتن مطالبات مشارکت بیشتر و بهتر مردم در امور شهر رو نیز میطلبه، و اینکه فقط مطالبه داشته باشیم و در عمل کاری نکنیم دردی دوا نمیشه، چه در مباحث کارآفرینی چه توسعه شهری ایجاد همدلی شهروندان نقشی اساسی ایفا خواهد کرد. آیا شما کسی را سراغ ندارید که رای خود را به کمترین پشیزی فروخته باشد، این حاصل فقر فرهنگی جامعه ماست. شهر انزلی ۴۰۸ شهید بزرگوار رو تقدیم کشور کرده و در همه عرصه های علمی و هنری و ورزشی در کشور سرآمد و شاخصه این شهر نیازمند توجه بیشتره ولی متاسفانه باید قبول کنیم یکی از دلایل عدم پیشرفت شهر ما خود ما هستیم.
نه تنها گاهی، بلکه باید همیشه خود را نقد کنیم، اگر قصد تغییرات شگرف داریم حاصل نخواهد شد مگر با ایجاد تغییرات اساسی در خودمان.

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ دی ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۱۴:۰۹:

فعالین هنری و فنی در همه شهرها نقش و مشارکتی پویا و فعال را برای ارائه طرح جهت زیباسازی شهر ایفا میکنن. کاری که انزلی کلاب قصد داره بهش برسه تهیه لیستی از فعالین هنری و مهندسی شهرمان و ارائه آن به شورای شهر تا حد اقل در طرح های آتی اگر شاهد کاستی بودیم جایی برای گله گذاری باشد.

۲۳ دی ۱۳۹۱

خواهش میکنم …
رضا جان از شما و دوستانتون در انزلی کلاب هم تشکر میکنم به خاطر زحماتتون

پاسخ