81318494-5960920

یادواره ۷۲ شهید منطقه کلویر ، نویر و قارویر انزلی جمعه شب در مسجد سید الشهدای نویر این شهرستان با حضور خانواده شهدا ، مردم و مسوولان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، استاد حوزه و کارشناس مذهبی برنامه به سمت خدا بعنوان سخنران این مراسم با اشاره به جایگاه شهید در اسلام گفت : شهدا در قران مراتب خاصی دارند و شناخت آنان و عشق شان به خدا آنها را در صبر و استقامت الگوی ما قرار داده است .

حجت الاسلام ‘ محسن صفدری ‘ اظهار کرد : دشمن قدرت فهم و درک این مساله را ندارد و هنوز ملت ایران را نمی شناسد زیرا هویت و راز عاشورا و محرم و صفر و حقیقت فاطمیه را نمی داند .

وی در تشریح شاخصه های شهیدان افزود: اولین ویژگی شهیدان این است که خداوند انان را دوست دارد زیرا راه شهادت برای آنان باز است .

این استاد حوزه خاطرنشان کرد : اگر کسی زندگی تمیز را انتخاب کند و در راه خدا و مسیر او حرکت کند به درجه شهادت خواهد رسید .

وی خصیصه دیگر شهدا را محبت و صمیمیت انان دانست و اضافه کرد : شهیدان غیر از ان که دیگران را دوست داشتند به خانواده خود ارادت خاصی ابراز می نمودند و این بوده است که مادران و همسران شهدا با شناخت عزیزان خود را به جبهه ها اعزام کردند .

وی تصریح کرد : کانون صمیمی و سالم خانواده چنین فرزندانی را پرورش می داد و امروز دشمن با شناخت این مهم به کانون خانواده ها حمله کرده است چرا که دریافته خانواده معتقد و سالم می تواند بزرگانی چون حاج همت ها را تربیت کند.

حجت الاسلام صفدری با اشاره به این که از این رو ماهواره ها و سایت های اینترنتی به فکر و ذهن بچه های ما حمله کرده اند افزود : برای حفاظت بچه هایمان باید محبت ها را در خانواده زیاد کنیم با فرزندان خود رفیق شویم و ارتباط بیشتری برقرار کنیم .

وی با هشدار به این که خدای نکرده نشود که فرزندان ما با لبخند دیگران دین و شخصیتشان را از دست بدهند متذکر شد : در سایه عنصر گرانبهای محبت جامعه واکسینه می شود.

وی با اشاره به شاخصه های دیگری از شهدا به مقاومت ، دلیری و احساس مسئولیت آنان اشاره و تصریح کرد: امام راحل به ما آموخت که ابرقدرتها ببر کاغذی هستند و ملت ما این پیام امام را فهمید و در مقابل دشمن با صلابت و مقاومت ایستادگی کرد .

خطیب این مراسم یاداور شد: نمونه این ایستادگی امروز در نهضت های مبارز دیده می شود شما در لبنان ، سوریه و عراق شاهدید که جلادان و جنایتکارانی که استکبار پرورش داده چگونه مردم را قتل عام می کنند ولی انان با مقاومت بر علیه انان به مبارزه برخاسته اند .

حجت الاسلام صفدری اظهار کرد : شهدا مجاهدین راه خدایند و تحت تاثیر تبلیغات دشمن قرار نگرفتند و خط ولایت را که انتخاب کرده بودند پیمودند.

وی یادآور شد: این را در وصیتنامه تک تک شهیدان می توان دیدکه ما را توصیه به پیروی از امام ،ولایت فقیه، حجاب ، نماز و پاکدامنی کرده اند و خوشا به سعادت شما ملت ایران که این وصایا را خوب درک کردید و به آن عمل می کنید .

سخنران مراسم در خاتمه خاطرنشان کرد : دشمن می خواهد این روحیه را از ما بگیرد و باید مراقب باشیم که این روحیه را حفظ کرده و به نسل اینده انتقال دهیم .

مداحی توسط حاج مسعود عارفی بخش دیگری از این مراسم بود.

شهرستان بندرانزلی ۴۰۸ شهید به انقلاب و کشور هدیه کرده است .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *