82032849-70647076[1]

شهید بهرام گل آور یکی از این دریادلان بود جهادگر غیوری که با داشتن زن و فرزند امن و آسایش شهر ساحلی انزلی و دلبستگی به خانه و خانواده را رها کرد تا کشورش و مردمانش اسیر چنگال دشمن نشوند.
رزمنده ای که با وجود حمله شیمیایی دشمن بعثی تا پای جان برای نجات همرزمانش ایستاد و از عقب نشستن خودداری کرد .
فاطمه زهیدی که در زمان شهادت همسرش بهرام گل آور تنها ۲۸ سال داشت و تولد چهارمین فرزندشان را انتظار می کشید گفت : بهرام خیرخواه همه و متنفر از دورویی و تعصبات بی مورد بود.
وی یادآور شد: همسرم همیشه از یک رنگی و صفای رزمندگان در جبهه می گفت و پس از شهادت فرامرزی ، صفاجو و رجبی بسیار بی قرار بود .
وی بهرام گل آور را انسانی مهربان ، دل رحم عنوان و خاطرنشان کرد : سه دختر به دنیا آوردم و او هر بار گوسفندی قربانی کرد و گفت : داشتن سه دختر درهای بهشت را به رویم باز کرده است .
بهرام گل آور ۲۳ ماه در جبهه خدمت کرد و فرمانده گردان ۱۴ صاحب الزمان بود و هنگام شهادت تنها ۳۰ سال سن داشت.
به گزارش خبرنگار ایرنا، به مناسبت بزرگداشت ۸۴ شهید جهاد سازندگی استان گیلان با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره جهادگر شهید، بهرام گل آور شامگاه سه شنبه مراسمی در مصلی بندرانزلی با حضور خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و آحاد مردم شهید پرور انزلی برگزار شد.
همرزم شهید بهرام گل آور در سخنانی اظهار کرد : تاریخ جنگ همواره باید زنده نگه داشته شده و به نسلهای بعد منتقل شود تا آیندگان بدانند دراین کشور چه اتفاقاتی رخ داده و درچه شرایطی میهن اسلامی حفظ شده است.
مظفر نامدار یادآور شد : رزمندگان مهندسی جهاد درآن شرایط بیش از هفت هزار و ۷۰۰ کیلومتر جاده، در زیر آتش دشمن احداث کرده و همچنین با ساخت بالغ بر ۲۸هزار مورد پل، شاهکار های مهندسی جنگ آن زمان را خلق کرده بودند.
در ادامه مراسم حاضران در این مجلس با مداحی ذاکر اهل بیت به عزاداری و سینه زنی پرداخته و یاد و خاطره شهدای جهادگر هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.
همچنین یگان موزیک نیروی دریایی باحضور دراین مراسم و نواختن سرود ملی جمهوری اسلامی و چند مارش نظامی، حال و هوای خاصی به این مراسم دادند.
بهرام گل آور، ۲۳ ماه از عمرش را در جبهه دفاع از میهن و ارزشهای انسانی و اسلامی کشورش گذراند .
وی به عنوان فرمانده گردان ۱۴صاحب الزمان(عج)جهاد گیلان در چهارم تیرماه سال ۶۷ حین انجام ماموریت بر اثر تک دشمن بعثی در جزیره مجنون به شهادت رسید.
دوستان و همرزمانش آخرین بار او را در جزیره مجنون هنگام تلاش برای بازگرداندن مجروحان بمباران شیمیایی دیدند و مدتها نشانی از وی یافت نشد تا آن که سرانجام در عملیات تفحص ، باقی مانده پیکر این فرمانده دلاور کشف و برای به خاکسپاری به موطنش شهر ساحلی انزلی منتقل شد.
بندرانزلی ۴۰۸ شهید گلگون کفن و شش لاله گمنام را دردل خود جای داده است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *