80794839-4806589

 آیین یادواره شهیدان رجایی و باهنر و شهدای کارمند بندرانزلی روز پنجشنبه با حضور آیت الله رضا رمضانی عضو خبرگان رهبری و جمعی از مسئولان ، کارمندان ادارات و مردم شهرستان در مسجد جامع شهر برگزار شد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، عضو مجلس خبرگان رهبری از گیلان بعنوان سخنران این مراسم یاداور شد : قبل از انقلاب از اسلام و قرآن تنها نامی باقی مانده بود و احکام اسلام منحصر به همین نماز و روزه شده و از امر به معروف و نهی از منکر ، تولی و تبری خبری نبود.

آیت الله دکترˈ رضا رمضانی ˈ اظهار کرد :تعطیلی احکام الهی از مشکلاتی بود که جوامع اسلامی را فرا گرفته بود و ما نیازمند حرکتی برای احیای مجدد اسلام بودیم .

وی خاطرنشان کرد: امام احیاگر دین و قرآن شد و فرمود من آمده ام آقایی و بزرگی شما را به شما بازگردانم .

این استاد علوم اسلامی خاطرنشان کرد : اگر انسان از دین دور شود شخصیتش متزلزل می گردد.

وی با اشاره به بیان این که امام آیات قرآن را مجددا برای ما تفسیر کرد و تفسیر زیبایی از داستان غدیر را در دو محور ارائه داد نخست این که در غدیر بهترین ها باید مدیر باشند و دیگر این که غدیر این است که مردم باید در سرنوشت خود حضور داشته باشند .

آیت الله رمضانی تصریح کرد : امام (ره) در قصه پرغصه کربلا ، کربلا را فدای روضه و گریه و احساسات زودگذر نمی کند بلکه عاشورا را تفسیر زندگی واقعی مردم می داند .

وی متذکر شد: در کار بزرگ افراد بزرگ باید باشند زیرا در این کار همه نیستند که بله بگویند و این باب برای همه باز نیست و این است که در استقامت و حرکت به جلو افرادی چون رجایی و باهنر ، شهدای محراب و دیگر بزرگان جلودار هستند .

این عضو خبرگان رهبری یاداور شد: وقتی علی (ع) مالک را به استانداری می فرستد درس مدیریت به او می دهد نخست می گوید آنکه می تواند حاکم شود باید عبد الله باشد و کسی که می تواند پیامبر و امام شود عبد الله است .

آیت الله رمضانی افزود : تمام عزت انسان به همین عبد الهی است و این نقش خبرگان و فرهیختگان است .

وی متذکر شد: ما امروز در شرایط ویژه ای قرار داریم و دنیای امروز درصدد حذف اسلام است .

وی خاطرنشان کرد : امروز سیل جمعیت برای معنویت در صف قرار گرفته اند ولی غرب در صدد جنگ با آن با شکل دهی فرقه های پوچ و منحرف در صدد جایگزینی برای معنویت واقعی است و چهار هزار فرقه شکل گرفته تا معنویت را از جوانان دور کند و حتی انحراف اخلاقی را با دین موجه جلوه می دهد .

این عضو خبرگان رهبری و رییس مرکز اسلامی هامبورگ در خاتمه تصریح کرد : بصیرت افزایی به حرف نیست بلکه به عمل باید انجام شود .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

پل

۸ شهریور ۱۳۹۲

.

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ شهریور ۱۰ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۲۷:

؟؟؟؟