81336619-5992107

یاد سنگرسازان بی سنگر شهرستان انزلی که از کرانه دریای خزر عازم جبهه ها شدند تا برای دفاع سلاح به دست گیرند، در مقابل آماج گلوله ها سنگر بسازند یا مجروحان را به بیمارستان ها برسانند؛ با برپایی یادواره ای در مسجد شهدای حسن رود گرامی داشته شد.

شهید بهرام گل آور ، جعفرگچکار، جلال رضایی، حسین نامجو، حمدالله اسدی ، حمید نیک مانده ، عبدالله پیل علی ، علی صالحی ، علیرضا صفاجو، علیرضا فرامرزی و مجید سیری از خیل جهادگران دریادلی بودند که از جان گذشتند تا ایران برای ایرانی بماند و هموطنانشان اسیر دشمنان نشوند.

دلیران با ایمانی که سجده گاهشان هدف گلوله خصم قرار گرفت و جانشان سپر بلای کشور و هم میهنانشان شد.

غواصان شهیدی که خونشان در دل آب های اروند ریخت تا نخلهای خوزستان بر جا بمانند .

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان انزلی در این آیین از شهید ‘ بهرام گل آور ‘ رزمنده جهادی دریا دلی یاد کرد که با یک دستگاه موتور سه بار برای نجات جان همرزمان مجروحش به خط مقدم زد و بار چهارم دیگر بازنگشت و به دیدار حق نائل شد.

مادران و خانواده های شهدای روستای حسن رود شهید ابراهیم نوروز پور،احمد علی یگانه، حسن صفایی، محمود ثابت کردار، محمد حسن پور مقدم ، حسین علی خلیل پور نیز گرچه همواره برای شجاعت فرزندانشان به خود می بالند اما در غم فقدان آنان گریستند.

مادر رنجکشیده اما صبور یکی از شهیدان روستای حسن رود دستانش را به آسمان گرفت تا از خالق هستی برای تاب آوردن غم فقدان عزیزش مدد بجوید.

امام جمعه انزلی بعنوان سخنران نخستین یادواره شهدای جهاد کشاورزی و روستای حسن رود بندرانزلی با بیان این که جامعه دینی ، جامعه ای است که ارزش های الهی بر آن حاکم باشد؛ از شهیدان بعنوان کسانی یاد کرد که جانشان را برای حفظ ارزش های اسلامی نثار کردند.

حجت الاسلام والمسلمین ‘سید عبدالجواد شمس الدین’ اظهار کرد : این همه آیات که در خصوص اهمیت جهاد در راه خدا و برتری جهادگران فی سبیل الله بیان شده، راه و مسیر را به ما نشان می دهد.

وی ایران را مهد امامت و ولایت و کشوری خواند که ارزش های والای اسلامی در آن حاکمیت دارد و جهاد و کسانی که اهل جهاد در راه خداوند هستند، برتری و ارزش دارند .

امام جمعه انزلی با بیان این که وی‍ژگی انسان مومن جهادگر بودنش است، افزود: قرآن انسان های مومن را از کم رنگ شدن ارزشها بر حذر می دارد .

وی خاطرنشان کرد : دوران دفاع مقدس از ناب ترین دورانی است که حاکمیت ارزش های اسلامی به منصه ظهور گذاشته شد.

حجت الاسلام شمس الدین متذکر شد: شهیدان از همه داشته های خود برای نصرت اسلام گذاشتند و نباید بگذاریم این منش و روحیه از یاد برود .

امام جمعه انزلی یادواره شهدا را سنت پسندیده ای برای جلوگیری از فراموشی این ارزش ها و رشادت ها دانست و افزود : اگر می خواهیم پیرو صدیق شهدا و در مسیر ولایت باشیم باید برای تحقق اقتصاد ، فرهنگ عزم ملی و مدیریت جهادی بکوشیم .

اولین یاواره شهدای جهاد کشاورزی و شهدای حسن رود بندرانزلی با حضور خانواده های شهدا ، مسئولان شهرستان و کارکنان جهاد کشاورزی در مسجد شهدای حسن رود برگزار شد.

در این یادواره یاد و خاطره شهید بهرام گل آور ، مرتضی خدادادی، جعفرگچکار، جلال رضایی، حسین نامجو، حمدالله اسدی ، حمید نیک مانده ، عبدالله پیل علی ، علی صالحی ، علیرضا صفاجو، علیرضا فرامرزی و مجید سیری شهدای جهاد کشاورزی و شهید ابراهیم نوروز پور،احمد علی یگانه، حسن صفایی، محمود ثابت کردار، محمد حسن پور مقدم ، حسین علی خلیل پور شهدای حسن رود گرامی داشته شد.

منبع: ایرنا- بندرانزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

حسین رمضانیان

۱۲ مهر ۱۳۹۳

اطلاعاتی در مورد شهید حسین علی خلیل پور ارسال فرمایید.

پاسخ