40341

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: میهمانی بیش از ۳۵میلیون گردشگر در استان، تازه ترین رقم گردشگرانی است که گیلان را بعنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده اند.

رضا علیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، در خصوص سفرهای صورت گرفته به استان گیلان اظهار کرد:آمار ثبت شده از ماندگاری گردشگران تنها در مکان های اقامتی ثابت و موقت استان ۳۴میلیون و ۷۹۹هزار و ۳۷۸نفر است.

وی با بیان اینکه رقم یادشده از محاسبه ماندگاری گردشگران در مکانهای یادشده،از ابتدای سال ۹۳ تا پایان آذرماه همین سال درج شده است،افزود:این در حالیست که بسیاری از گردشگران در منازل دوستان و اقوام خویش میهمان می شوند.

علیزاده با اشاره به اینکه رقم یادشده نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است،ادامه داد:هشت هزار و ۲۹۰نفر از گردشگران ثبت شده در مکانهای اقامتی را گردشگران خارجی تشکیل می دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه بیشترین رقم گردشگران خارجی از کشورهای آذربایجان،ترکیه،روسیه و عراق هستند،تاکید کرد:نگاه بسته به گردشگری مانع بزرگی برای توسعه این صنعت بین المللی است و می بایست به نگاه تخصصی به این حوزه تغییر یابد.

وی با بیان اینکه توسعه گردشگری تنها راه برون رفت از مشکلاتی است که امروز در اثر کاهش قیمت نفت و تحریم ها بوجود آمده و همینطور تا حد بسیاری حلال مشکل بیکاری در جامعه خواهد بود،ادامه داد: همچنین می بایست سطح ارایه خدمات گردشگری در گیلان از ملی به بین المللی تغییر یابد تا تردد و ماندگاری گردشگران افزایش یابد.

۷۴ هتل، ۲۱ هتل آپارتمان، ۶۶ مجتمع گردشگری، ۴۷مهمانپذیر، ۷۸۶ منزل استیجاری، ۲۰۲ واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی و ۵۶ دفتر خدمات مسافرتی در گیلان وجود دارد.
منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *