82238478-710340241

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه گیلان ظرفیت اجرای موفق سرشماری را دارد، گفت: گیلان می‌تواند به عنوان یک شاخص در سرشماری اینترنتی مطرح شود.

دکتر محمدعلی نجفی در دومین جلسه ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ استان گیلان، با تاکید بر اینکه گیلان ظرفیت اجرای موفق سرشماری را دارد، اظهار کرد: تجربه نشان می‌دهد که امورات سپرده شده به فرمانداران به نحو احسن اجرایی شده است.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت آمار و سرشماری در راستای برنامه‌ریزی برای توسعه کشور، افزود: سال ۶۵ که همزمان با دوران جنگ تحمیلی بود، کشور از انجام سرشماری باز نماند با وجود همه فشارهای اقتصادی به اجرای این کار مهم و بزرگ تن داد.

وی با بیان اینکه تدابیر دولت زیر سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری شرایط بین‌المللی خوبی را برای کشور رقم زده است، تصریح کرد: مشکلات اقتصادی و درآمدی همچنان وجود دارد که با بسیج امکانات و اهتمام نسبت به اقتصاد مقاومتی از این مرحله نیز عبور خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ایجاد اعتماد و اطمینان در مردم از محرمانه بودن اطلاعات آنان تاکید کرد و گفت: فرمانداران و بخش‌داران به کمک ائمه جمعه و جماعات در مردم اعتمادسازی کنند.

نجفی فاصله امنیت و عدم امنیت را یک تار مو دانست و خاطرنشان کرد: امنیت حاکم بر کشور ستودنی است، اما همواره افرادی هستند که با نادیده گرفتن حریم‌ها، به ناامنی دامن می‌زنند. برقراری امنیت در زمان سرشماری یکی از موضوعات حائز اهمیت است.

وی با اشاره به سرآمدی گیلان در همه حوزه‌ها به ویژه فرهنگی، متذکر شد: شرایط محیطی و تخصصی سرشماری در گیلان فراهم است و لذا گیلان می‌تواند به عنوان یک شاخص در سرشماری اینترنتی مطرح شود.

استاندار گیلان خواستار همکاری بیشتر شهرداری‌ها جهت اطلاع‌رسانی سرشماری به ویژه سرشماری اینترنتی شد و خاطرنشان کرد: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید و اجرای همزمان سرشماری اینترنتی از سوم مهرماه، آموزش و پرورش می‌تواند نقش سازنده‌ای ایفا کند. معلمان نیز در کلاس‌های درس به تبیین جایگاه آمار و اهمیت سرشماری(اینترنتی) به عنوان یک رویداد بزرگ بپردازند.

وی اجرای موفق سرشماری اینترنتی را نقطه آغاز انتخابات و نظرسنجی‌های عمومی از مردم به روش اینترنتی دانست و گفت: نظرسنجی‌های عمومی در کشورهای توسعه‌یافته هفتگی و ماهیانه و سالانه انجام می‌شود. باید بتوانیم در بخش‌های مختلف از مردم مشورت بگیریم./ ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *