DSC06005

محدثه بی‌آزار: با توجه به ظرفیت‌های متعدد قانونی موجود در منطقه آزاد انزلی، وضعیت جغرافیایی و آب و هوایی بسیار مناسب، موقعیت بی‌نظیر ترانزیتی، فرصت‌های متعدد سرمایه‌گذاری و عملکرد مناسب مسوولان‌ و مردم استان در برخورد با سرمایه‌گذاران، معاون کنگره مشورتی-سیاسی استان یوآن چین در دیدار از این منطقه از تشویق سرمایه‌گذاران این کشور برای سرمایه‌گذاری خبر داد.

ماکان شیان در دیدار هیات چینی از منطقه آزاد انزلی اعلام کرد: در بازگشت به چین اقدام به تبلیغ و معرفی این فرصت‌ها برای سرمایه‌گذاران چینی خواهم کرد. وی حضور شرکت‌های چینی فعال در منطقه آزاد را نشان از بسترسازی مناسب منطقه در جذب سرمایه‌گذاران دانست و گفت: مدیران شرکت‌های چینی مستقر در منطقه از حمایت‌ها و خدمات سرمایه‌گذاری ارائه شده از سوی سازمان قدردانی می‌کنند.
معاون کنگره مشورتی- سیاسی استان یوآن چین خاطرنشان کرد: امیدواریم که شاهد گسترش همکاری‌های اقتصادی میان بخش‌های مسلمان نشین چین با استان گیلان و منطقه آزاد انزلی باشیم.
علی دهقان‌نصیری، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد انزلی نیز با اشاره به امکان سنجی ۱۰۰ اولویت سرمایه‌گذاری در منطقه اعلام کرد: آمادگی کامل برای هرگونه همکاری و بستر‌سازی برای فعالیت مشترک سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دو طرف وجود دارد.
وی معافیت‌ها، مزایا و ظرفیت‌های قانونی متعدد موجود در منطقه را برای فعالیت‌های تجاری بین‌المللی حائز اهمیت دانست و ادامه داد: قرارگرفتن این منطقه در مسیر کریدورشمال-جنوب مهم‌ترین مزایای سرمایه‌گذاری است و این معاونت در قالب ارائه مشوق‌هایی به سرمایه‌گذاران اقدام به ایجاد پنجره واحد سرمایه‌گذاری کرده که با تجمیع و تمرکز بخش‌های مختلف مرتبط با حوزه سرمایه‌گذاری باعث تسریع و تسهیل در جذب سرمایه‌گذار شده است.
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد انزلی اعلام کرد: حضور هیاتی از مناطق آزاد ایران در نمایشگاه بین‌المللی سرمایه‌گذاری چین همزمان با حضور هیاتی از این کشور در منطقه آزاد انزلی نشان از عزم جدی دو طرف برای گسترش روابط فی مابین دارد.

دنیای اقتصاد

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *