shahrdar-anzali-kandidha

پس از آغاز بکار شورای چهارم شهر بندر انزلی، در اولین دستور کار این شورا ، انتخاب شهردار بندر انزلی قرار دارد. انتخابی که اگر با تدبیر و درایت صورت گیرد، می توانند در آبادانی و عمران شهر تاثیر بسزایی داشته باشد.

تا کنون تنها چهار گزینه روی میز بررسی اعضای شورای ۱۱ نفره شهر بندر انزلی قرار گرفته است که با نگاهی به رزومه برخی از این گزینه های پیشنهادی غیر بومی این ذهنیت به وجود می آید که شاید روند تصمیم گیری و انتخاب شهردار توسط شورای اسلامی شهر بندرانزلی روند سیاسی (بازی های حزبی) را طی میکند.

طی چند روز گذشته با رای اعتماد چهره های اصلاح طلبی که با لیست اصلاح طلبان به شورای شهر تهران بزرگ راه یافته بودند،اقدام به ابقاء مجدد محمد باقر قالیباف شهردار پیشین تهران گردید که عملکردی قابل قبولی را نیز طی دوران فعالیت در شهرداری تهران از خود ارائه داده بود. با نگاهی به وضعیت شهر انزلی، مطمئنا انتخاب شصتمین شهردار بندرانزلی در این برهه برای شهری که در مشکلات بیشماری غوطه ور است  بسیار حیاتی و تاثیر گذار است.

اما اینکه تنها چهار گزینه روی میز اعضای شورای شهر انزلی قرار دارد، نمیتواند چندان ما را به آینده ای روشن برای شهری که شاید آخرین سالهای در اختیار داشتن عنوان دومین شهر پر جمعیت استان گیلان را یدک میکشد امیدوار کند. در واقع اعضای شورای شهر بندرانزلی با توجه به گزینه های مطرح شده شان به راحتی چشمشان را بر روی گزینه های متعدد بومی انزلی بسته اند.

واقعا اگر قرار است یک غیر بومی برای کسب رزومه به انزلی کوچ کند چرا این فرصت در اختیار جوانان تحصیلکرده انزلی چی قرار نگیرد که هر چه باشد باز هم تعصبشان نسبت به شهرشان اجازه کم کاری را به آنها نخواهد داد. اگر شورای شهر انزلی که به نمایندگی از مردم در تصمیمات کلانِ  شهر انزلی حق دخالت پیدا کرده به جوانان شهرمان توجه و اعتماد نکند چگونه میتواند در آینده حق جوانان شهر ما را در سایر زمینه ها مطالبه و با برنامه ریزی رفاه شهروندان انزلی را تضمین کند ؟!!

وقتی افرادی بومی با سوابق و تجربه ی بالاتر از بسیاری از گزینه های مد نظر شورای شهر انزلی وجود دارند چرا آینده شهر انزلی باید به دست افراد غیر بومی سپرده شود ؟

ccc hoseynjani

ابوالقاسم حسینجانی

ابوالقاسم حسینجانی در تاریخ ۱۲ شهریور ماه سال ۱۳۲۸ هجری قمری، در بندر انزلی  متولد شد.  فوق لیسانس برق از دانشکده فنی تبریز.

 اولین نماینده بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی

اولین فرماندار شهرستان انزلی

شاعر برجسته ایران

نویسنده آثار شاخصی چون :

  • جغرافیای رازها (مجموعه شعر عاشورایی)
  • عشق کبریت نیست که بی خطرش را بسازند

مدیر کل پست منطقه‌ای در تهران

سابقه تدریس عرصه‌های مختلف علوم فنی

و…

shabani

کریم شعبانی

کریم شعبانی متولد شهرستان انزلی ، دارای لیسانس حقوق قضایی ، دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد حقوق قضایی

در کارنامه فعالیتهای اجرایی ایشان مواردی چون:

ـ مسئول واحد روابط عمومی و تبلیغات و انتشارات و واحد بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بندرانزلی ،
ـ بخشدار مرکزی بندرانزلی ،
ـ بخشدار مهدی شهر و شهمیرزاد ( استان سمنان )
ـ شهردار شهر شهمیرزاد ( استان سمنان )
ـ معاون فرمانداری شهرستان دامغان ( استان سمنان )
ـ فرماندار شهرستان دلیجان ( استان مرکزی )
ـ فرماندار شهرستان محلات ( استان مرکزی )
ـ فرماندار شهرستان فومن
ـ فرماندار شهرستان صومعه سرا
ـ فرماندار شهرستان تالش
به چشم می خورد که از گزینه هایی است که از لیست در دست بررسی شورای شهر انزلی مغفول مانده است.

حتی اگر سری در کاندیداهای شورای اسلامی شهر بندر انزلی بگردانیم به جوانان کم سن و سالی میرسیم که شاید سوابق مدیریتی کلان نداشته باشند اما بسته به سنشان کوله باری از تجربه هستند و شورای شهر انزلی میتواند با اعتماد به آنها به پرورش مسئولین بومی برای آینده شهرمان کمک کند و به شخصه معتقدیم استفاده و بکار گیری از جوانانی از این دست از وظایف اصلی شوراست و حتی اگر این افراد به عنوان شهردار انتخاب نشوند به عنوان مشاورین جوان شهرداری انزلی یا شورای شهر میتوان از طرز فکر و پتانسیل بالای آنها بهره مند گردید و زمینه ساز پرورش مدیران فردای شهرمان از بین همین جوانان شد.

یاسر کریم بخش، بهاره مهدیزاده، محمد اصغریان، محمد صیدگر و بسیاری از جوانان دیگر که شورای شهر انزلی میتواند از حضور آنها بهره مند شود 

همچنین دوستان و عزیزانی که شرایط و تخصص لازم برای تکیه زدن به کرسی شهرداری بندرانزلی را دارند می توانند با ارسال رزومه فعالیتهای خود ، از این بستر فراهم شده در انزلی کلاب ، جهت معرفی خود استفاده نمایند و از اعضای محترم شورای اسلامی شهر بندرنزلی انتظار می رود ، با صبر و حوصله و تحقیق کافی ، در این برهه حساس با انتخابی شایسته  سبب شکوفایی شهر انزلی شوند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

carisma

۲۱ شهریور ۱۳۹۲

ای بابا ، مگه قراره کسی بیاد که شایسته باشه ، قراره که اون باندی که اکثریت شورا رو در دست دارن انتخاب کنن و انتخاب کردند ، دیگه ادامه ماجرا داستان سازیست
اما باید از سایت انزلی کلاب ممنون بود چون گزینه های بسیار خوبی رو معرفی کرده تا بعدا اعضای محترم شورا نگن گزینه مناسب نداشتیم از رشت آوردیم از شفت آوردیم از ماسال آوردیم از …. آوردیم

پاسخ

ali

۲۱ شهریور ۱۳۹۲

این همه سال از ماسال شفت خمام … اومدن این سال هم از رشت!متاسفم برای شورای شهر “انزلی”

پاسخ

abay

۲۱ شهریور ۱۳۹۲

چرا وقتی افراد بومی هستند شورای شهر انزلی از افراد غیر بومی استفاده میکنه ؟ خون مردم انزلی رو توی شیشه کردن اینها، شما نماینده مردم انزلی هستید این چه وضع شهر است ؟

پاسخ

ندا

۲۱ شهریور ۱۳۹۲

خود شورا به حق اومد که شهردارم از روی حق انتخاب کنن؟ ما که هیچی ازین شورا تو پیشرفت شهر ندیدیم.. نماینده ی شهرم بدتر ..بیشتر باعث عقب موندگین … قبل انقلاب پیشرفتمون بیشتر از الان بود

پاسخ

armin

۲۱ شهریور ۱۳۹۲

ﺍﻳﻦ ﺍﻋﻀﺎﻱ ﺷﻮﺭﺍ ﻫﻴﺠﻜﺎﺭﻩ ﺍﻥ ﻭﺷﻬﺮﺩﺍﺭ ﺗﻮﺳﻄ ﺟﻨﺎﺏ Xﺍﻧﺘﺨﺎﺏ میشه.

پاسخ

آوا

۲۱ شهریور ۱۳۹۲

تو همین ۱۱ نفر اعضای شورای شهر انزلی چند نفر انزلیچی هستند؟

پاسخ

نریمان یوسفی

۲۱ شهریور ۱۳۹۲

موسسه راهبردهای شهری در ایالات متحده اخیرأ تحقیقی را به انجام رساند که طی آن مشخصات مدیران موفق در زمینه مدیریت شهری مورد مطالعه قرار گرفت. در این تحقیق سوابق و عملکرد چندین نفر از شهرداران حاضر و سابق شهرهای مختلف دنیا مورد بررسی قرار گرفت و با بسیاری از آنها به طور حضوری یا تلفنی مصاحبه شد.

نتایج این تحقیق را می توان در ۶ نقطه خلاصه کرد :

۱ . استفاده از ایده دیگران

بیشتر شهرداران موفق، افرادی هستند که در هر گفتگوی دوستانه طرح ها و نظرات دیگران را می شنوند و آنها را به خاطر می سپارند . بر خلاف تصور عمومی ، خیلی از طرح های موفق از همین گفت و گو ها و جمع های دوستانه و بعضأ با حضور اندیشمندان یا کارشناسان گرفته می شوند و به ندرت چنین طرح هایی در جلسات رسمی طرح های اولیه مطرح می شوند و بعدأ روی آنها کار کارشناسی می شود.

۲٫ ساختن بر اساس توان موجود

معمولأ طرح هایی موفق می شوند که مردم آنها را قبول دارند و همین قبول داشتن نشانه آماده بودن جامعه برای چنین طرحی است. ممکن است این آمادگی زیاد به چشم نیاید اما به محض اینکه روی آن دست گذاشته شد به صورت آشکار خود را نشان می دهد.

۳٫ اعلام به موقع

وقتی برنامه ای هنوز در مرحله طرح و نظر است نباید آنرا به عموم اعلام کرد. پس از بررسی یک طرح، باید مدتی را نیز صرف برنامه ریزی برای اجرای آن کرد. در این برنامه ریزی می توان حداقل ۴ تا ۵ مانع بزرگ را شناسایی کرد که ممکن است مانع موفقیت طرح شوند. در غیر اینصورت طرح مورد نظر ممکن است تبدیل به یک فوتبال سیاسی شود. درطول مدتی که صرف این برنامه ریزی و کار بیشتر روی طرحی می شود و تا قبل از اعلام عمومی آن می توان با مدیران دیگر نیز مشورت کرد و نظرات و انتقادات آنها را شنید.

۴٫ حل مشکلات مالی

یکی از موانعی که تمام طرح ها در سراسر دنیا با آن روبرو هستند، کمبود بودجه است . قبل از اعلام عمومی یک طرح باید منبع یا منابع مالی تأمین بودجه برای طرح مورد نظر مشخص شوند.

۵٫ ارتباط طرح با مردم

یکی دیگر از مشکلات احتمالی یک طرح این است که آنها تنها یک و نظرند و هر طرحی باید در مقیاس های انسانی بررسی و آزمایش شود تا مشخص گردد آیا افراد جامعه از آن طرح استقبال خواهند کرد و مورد استفاده آنها هست؟

۶٫ تمرکز روی طرح :

از بیشتر شهرداران موفق دنیا تنها به خاطر چند موردمحدود یاد می شود، چه بهتر که این چند مورد ، مربوط به موفقیت ها باشند تا شکست ها. پس بهتر است ضمن پیشبرد امور شهری که طی آن ممکن است چندین طرح نیز به انجام برسند، روی چند طرح محدود و ماندنی تمرکز کرد و از این مسیر منحرف نشد.

همچنین شهرداران موفق را می توان از لحاظ مشخصات فردی و حرفه ای به چند دسته تقسیم کرد. بعضی از آنها بیشتر به روند کار و خدماتی که در روند اجرای طرح ها ارائه می شوند، اهمیت می دهند و برخی دیگر بیشتر به نتیجه کار و پیامد های اجتماعی ، سیاسی و مدیریتی طرح هایشان اهمیت می دهند که هر کدام از این مشخصات می تواند باعث موفقیت یک شهردار شود.

نکته دیگر در مورد شهرداران موفق این است که فهرست چنین افرادی معمولا شامل شهرداران سابق و قدیمی شهرهاست و برای ادعای موفق و یا نا موفق بودن یک شهردار نیاز به وقت است. به عبارت دیگر یک شهردار به دلیل تنها رویکردش به مسائل شهری نمی تواند مورد قضاوت قرار بگیرد، بلکه پیامدهای طرح های وی و همکارانش و تأثیر آنها بر جامعه شهری در طول مدت زمان خاصی، باید مورد بررسی قرار گیرند.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۲۶:

جناب یوسفی عزیز از نظر ارزشمند شما سپاسگذارم…

۲۱ شهریور ۱۳۹۲

واقعا شورای اسلامی شهر می توانست ابتدا یک فراخوان درست و حسابی در مورد افراد با سواد و متخصص بدهد بعد از بین آنها شهردار انتخاب می کردند نه از بین چند گزینه محدود به خود

پاسخ

مهسا

۲۱ شهریور ۱۳۹۲

مگه برای شهردار شدن رزومه می خوان؟ تخصصی لازمه؟ تنها شرط لازم برای شهردار شدن تبعیت از آقایان است!!!!! که خب خیلی ها همچین شرایطی رو برای شهردار شدن دارند. حداقل اونهایی که توی شوراها رأیشونو به مقدار ۱۰ هزار تومان فروختند!!!!!!!!!!!! شما چه ساده هستین؟؟؟؟؟؟ آخرش اضافه اینو و اون و ته مونده شهرهای دیگه استان و هرچی …. رو به عنوان شهردار انتخاب می کنند. می گین نه خواهیم دید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D

پاسخ

۲۱ شهریور ۱۳۹۲

وقتی مردم عادی شهر بازیکنای بومی ملوانو فحش میدن چه انتظاری از شورای سیاسی و پول پرست شهر داریم.اتحاد و دلسوزی و همدلی حلقه گمشده پیشرفت شهره که متاسفانه با این وضعیت جو عمومی شهر امیدی نیست که حالا حالاها قدم مثبتی تو همه زمینه ها برداشته بشه

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۴۹:

مجید جان، استادیوم شهرها در سراسر کشور ما یک نمونه از وضعیت فرهنگی شهرهای ماست که به بدترین حالت ممکن به معرض نمایش در میاد، شاید حق با شما باشه اما پس هوادارانی که هیچگاه و توی هیچ ورزشگاهی ملوان رو تنها نمیذارن چی ؟ هواداران کدام باشگاه را سراغ دارید که برای رفع مشکلات باشگاه بدون پشتوانه مسئولین شهری تا مسئولین رده بالای کشوری طومار تهیه و ارسال کنند.
به نظرم یک طرفه به قاضی رفتن صحیح نیست و وقتی باشگاهی توانایی هماهنگی لیدرهایش را نداشته باشد، در رسانه ها ضعف داشته باشد، در مدیریت و مطالبه حقوق ملوان ضعف داشته باشد در زمین مسابقه ضعف داشته باشد چه انتظاری از سکوها دارد ؟ مگر فصل پیش که به وضعیت سکوها اشاره کردیم دو مربی بومی از ملوان اخراج نشدند ؟ چرا امسال مشکل از سکوها شده است ؟!!

حسن

۲۱ شهریور ۱۳۹۲

اینهمه به تمام اعضای شورا بدبین نباشین تو بین این افراد کسایی هم هستن که تازه وارد شورا شدن و واقعا قصدشون خدمت به مردمه و نیاز به حمایت ما دارن .اگه لطف کنین و ریزتر مسایل شورا رو دنبال کنین میبینین که تو همین چند روز گذشته اعضای سابق و اکثریت شورا که خودتون بهتر از من میدونین کیا هستن میخواستن چه کارهایی بکنن که همین اعضای جدید شورا مانعشون شدن.فکر کنم دیگه وقتش باشه که به جوونایی مثل احمدی فردها اعتماد کنیم و ازشون حمایت کنیم تا حق ما و شهرمونو تو شورا از این افراد بگیرن

پاسخ