به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، شامگاه چهارشنبه(۸ آذر) جلسه فوق العاده و علنی شورای شهر انزلی با موضوع رسیدگی به وضعیت شنبه بازار بندرانزلی به مکان سابق خود در مرکز اصلی شهر برگزار شد، کسبه و بازاریان شنبه بازار مهمانان ویژه این جلسه بودند تا از وضعیت آینده خود مطلع شوند.

گزیده ای از مهم ترین سخنان حاضرین در جلسه را در ادامه به صورت تیتر وار مطالعه خواهید کرد:

شعبان جعفری نائب رئیس شورای شهر انزلی؛

-یکی از وظایف مجموعه مدیریت شهری ساماندهی بازارهای سنتی است.

-فلسفه بازار های هفتگی دسترسی آسان مردم به این بازار ها است.

-متاسفانه با انتقال این بازار به خیابان نواب علاوه بر دشواری دسترسی مردم به این منطقه،مزاحمتهای پرشماری نیز برای ساکنان این محل ایجاد شد.

-کمیسیون های مختلف در حال بررسی برای انتقال هرچه سریع تر این بازار به محل سابق آن هستند.

 

مه سیما نصیری؛

-هدف ما باید ایجاد آسایش و رفاه شهروندان و بازاریان باشد، با بررسی های انجام شده، ما نیز در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی کاملا موافق انتقال بازاز به مکان قبلی هستیم.

هادی حیدری عضو کمیسیون ترافیک و حمل و نقل شورای شهر:

-ماهیت شنبه بازار انزلی به گونه ای است که مردم این شهر با وجود فروشگاههای زیادی که در سطح شهر ایجاد شده است بخش زیادی از خرید مایحتاج خود را از این بازار انجام می‌دهند.

-لازم است جزئیات انتقال بازار به مکان قبلی بررسی شود.

-حدود و مرزهای بازار باید روشن باشد و امکانات بهداشتی برای کسبه و مردم فراهم شود.

-لوازم‌ نقلیه عمومی برای حمل و نقل اصولی مردم به بازار در ساعات مشخص تعیین گردد تا زمینه های آسایش مردم و کاهش حجم ترافیک سطح شهر ایجاد شود.

پور حسین رئیس اتاق اصناف انزلی:

-هیچ کدام از این دو مکان برای بازار هفتگی مناسب نیستند، بهتر بود این برنامه ها برای جایابی مکانی جدید انجام می‌شد.

-ما دغدغه تمام بازاریان شهر را داریم نه تنها بازاریان یک خیابان خاص.

-حضور فروشندگان دوره گرد در شهر باعث کساد رونق بازاریان می‌شود.

-دوستان شورا می گویند وجود شنبه بازار در خیابان نواب برای ساکنین این منطقه مشکل ایجاد می کند، مگر ساکنین کوچه های آرسن و اطراف آن شهروندان این شهر نیستند؟

بهمن زنجانخواه عضو شورای شهر انزلی:

-احداث پل عابر پیاده بر روی شنبه بازار روگا، و پارک خوردروها در ضلع جنوبی این رودخانه، باعث کاهش چشمگیر حجم ترافیک در مرکز شهر خواهد شد.

-از همه مسئولین تقاضا داریم همدلانه به خواست اکثریت شهروندان در این خصوص توجه نمایند.

-نیازی نیست که زندان شهرستان در مرکزی ترین نقطه شهر مستقر باشد، انتقال این زندان می تواند فضای زیادی را برای ما ایجاد نماید.

 

احمدی فرد رئیس شورای شهر انزلی:

-رای چهارده هزار نفری مردم انزلی به ما نشانگر خواست شهروندان برای اجرای برنامه های ما که در ایام انتخابات اعلام نمودیم، می باشد.

-یکی از وعده های ما به مردم شهر انتقال شنبه بازار به مکانی مناسب تر از مکان فعلی بود.

-اگر نخبگان شهر به این نتیجه برسند که مکان قبلی در خیابان میرزاکوچک خان نیز برای شنبه بازار مناسب نیست، به فکر مکان جدیدی خواهیم بود

-دوستان در شورای چهارم بدون در نظر گرفتن سایر مسائل تنها به بار ترافیکی شنبه بازار توجه داشتند با این حال حجم ترافیکی در خیابان نواب بسیار گسترده شد.

-خیابان نواب پیاده روی مناسبی ندارد و در طول دو سال انتقال شنبه بازار به این نقطه، سه مورد فوتی بر اثر تصادف داشته ایم.

-ظرفیت و زیرساخت لوله گذاری های خیابان نواب برای زمانی است که جمعیت انزلی ۳۵ هزار نفر بود و در حال حاضر با کوچک ترین بارندگی این منطقه دچار آب گرفتگی شدید می شود و معضلات شدیدی به وجود می آورد.

در ادامه این جلسه کلیت طرح انتقال شنبه بازار به مکان سابق خود با اکثریت آرا به تصویب رسید و در پایان نیز دو نفر به نماندگی از بازاریان شنبه بازار سخنانی را در جلسه ایراد نموده و مسائل و مشکلات خود را اعضای شورای شهر و شهردار در میان گذاشتند.

 

گزارش: مریم خسروپسند

عکس: معصومه کاظمی

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

سروش ملت پرست

۸ آذر ۱۳۹۶

درود//مشت نمونه خروار.بالفرض مثال،خانم مه سیما نصیری!تخصص و تجربه شما در زمینه مدیریت شهری چیست؟……..و چه توان مدیریتی ای دارید که بازهم به فرض مثال آن رفتگر زحمتکش و آن نانوا و آن بلیطفروش استادیوم ندارد/…………………..

پاسخ