گزارش مدیرکل گمرک انزلی

  • 5 سال پیش
  • بدون ديدگاه

ناظرگمرکات گیلان ومدیرکل گمرک انزلی با اشاره به اهمیت صادرات محصولات معدنی در سال تولید ملی گفت:گمرکات انزلی، آستارا وحسن رود ازابتدای سالجاری تاکنون موفق به صادرات ۲۱۲ میلیون کیلوگرم محصولات معدنی با ارزش۱۶میلیون و ۶۰۰ هزاردلار شده اند که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی ۷۲ و از حیث وزن ۷۹ درصد افزایش داشته است.
پرویز تقوی اظهارداشت: محصولات معدنی صادر شده خام فروشی نشده بلکه در قالب گچ ساختمان، سیمان سفید،پنبه نسوز، روغن صنعتی، محصولات سرامیک، شیشه و مصنوعات از شیشه به کشورهای آذربایجان،روسیه، اوکراین، گرجستان، قزاقستان،ترکیه وعراق صادر شده است که قزاقستان،ترکیه وعراق در مردادماه به این کشورهای اضافه شده است.
وی ادامه داد، صدور اینگونه کالاها می تواند در تحقق اهداف سال تولید ملی بسیار موثر باشد.
مدیرکل گمرک انزلی خاطرنشان کرد:گمرکات گیلان در پنج ماهه نخست سالجاری در مجموع ۳۶۶ هزارو۸۰۰ تن انواع کالا با ارزشی بالغ بر ۱۶۳ میلیون دلار صادر کرده است که علاوه بر محصولات معدنی، بیشترین کالاهای صادراتی شامل محصولات نباتی، موادپلاستیکی، فلزات معمولی ومصنوعات آنها، مواد نساجی، ماشین آلات و … می باشد.
ناظرگمرکات گیلان ومدیرکل گمرک انزلی گفت: گمرکات گیلان در پنج ماهه نخست سالجاری موفق به کسب ۱۴۸میلیارد و۲۵۲ میلیون تومان درآمد شده است که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل چهاردرصد کاهش یافته است.
تقوی درادامه ازافزایش۵۳ درصدی ارزش دلاری ترانزیت خبرداده وافزود:در پنج ماهه نخست سالجاری ۳۰۷هزارتن کالا به ارزش ۳۶۵میلیون دلار ازکشورهای روسیه، قزاقستان، ترکمنستان وآذربایجان به گمرک انزلی، آستارا و حسن رود وارد و ازگمرکات مرزی باشماق و دوغارون به عراق و افغانستان ترانزیت شده است.
ناظرگمرکات گیلان و مدیرکل گمرک بندرانزلی، بنزین وگازوئیل، شمش آهن و مفتول کلاف تجهیزات نیروگاه، چوب و تخته و ماشین آلات را از جمله کالاهای ترانزیتی از گمرکات استان عنوان نمود.
ناظرگمرکات گیلان درادامه با اشاره به کاهش ۲۰درصدی ارزش واردات از گمرکات گیلان گفت: درپنج ماهه نخست سالجاری در مجموع یک میلیارد و ۲۲۲میلیون دلار کالا با وزنی بالغ بر یک میلیون و ۷۲۰ هزارتن از طریق این گمرکات به کشور وارد شده است، که این رقم از نظر وزنی ۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۹۰ کاهش داشته است.
تقوی تصریح کرد: بیش از ۸۶ درصد واردات از گمرکات گیلان مربوط به آهن آلات بوده است.

روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات استان گیلان

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *