گزارش دیدار فجر_ملوان

  • 6 سال پیش
  • ۴ ديدگاه

tablo fajr2-1malavan

گزارش بازی ملوان و فجر سپاسی:

بازی در هوایی صاف و آفتابی در استادیوم شهید دستغیب شیراز راس ساعت ۱۵:۳۰ با سوت تورج حق وردی آغاز شد. شاهین ثاقبی بازیکن ملوان از همان دقایق ابتدایی بازیکنی پا به توپ و پرانگیزه نشان داد. بازی پرهیجان و با سرعت  آغاز شد و فجر بازی را بهتر از ملوان آغاز کرد تا اینکه دقیقه ی ۱۳ جابر انصاری بازیکن فجر سپاسی با جای گیری مناسب و با ضربه ی سر توپی را که از نزدیکی نقطه ی کرنر پرتاب شده بود به گل تبدیل کرد تا فجر در ابندای بازی برنده ی میدان باشد.

ملوانیها از موقعیت هایی که نصیبشان می شد بهره ای نبردند و حتی بعد از گل هم چنان حمله های فجر ادامه داشت. سهیل رحمانی بازیکن جوان ملوان ابتدای بازی پرتابهایی بلند و بعضا بی ثمر داشت ولی در ادامه  در دفع توپ بسیار خوب ظاهر شد،هم چنین پژمان نوری کاپیتان ملوان ضربه های آزاد را با بی برنامگی  محض هدر داد.

دقیقه ی ۳۲ احمد آهی با ضربه ی سر موفق به گلزنی شد که  از سمت کمک داور اعلام آفساید شد. در ادامه ملوان بازی هجومی را در پیش گرفت و در مقابل یاران فجر دل به ضد حملات بستند.

نیمه ی اول بعد از ۱دقیقه وقت اضافه به پایان رسید و ملوان بدون خلق حتی یک موقعیت گل و با واگذاری نتیجه به رختکن رفت.

در ابتدای نیمه ی دوم ملوان چند حمله روی دروازه ی فجر داشت که بی ثمر بود و در ادامه  باز هم فجر توپ و میدان را در دست گرفت و چند موقعیت حساس خلق کرد.

 دقیقه ی ۵۸ سید جلال رافخایی به جای محمدهادی یعقوبی به زمین آمد.هم چنین دقیقه ی ۶۷ پویا نزهتی به جای محمد جعفری به زمین آمد. ترکیب ملوان کاملا هجومی  نشان می داد ولی حمله ها کاملا بی برنامه و بی نتیجه بود.

شاهین ثاقبی در ارسال ها و پاس ها هم بسیار عالی نشان داد و بی تردید بهترین بازیکن ملوان در این دیدار بود.

در دقیقه ی ۷۲ سید جلال رافخایی توانست ضربه ی سر پژمان نوری را به گل تساوی بخش ملوان بدل کند تا دوباره امید به اردوی ملوانان بازگردد.

محمد نزهتی در حفظ توپ و تمامی حمله ها بسیار ضعیف ظاهر شد و تنها به لو دادن توپ مشغول بود!

دقیقه ی ۷۸ روی اشتباه خطرناک آهی در دفاع بازیکن فجر موقعیت گلزنی بدست آورد که پاشینکو توانست اشتباه دفاع را جبران کند.

سعید یوسف زاده دقیقه ی ۸۲ مرتکب خطا شد و تنها کارت زرد این دیدار را گرفت.

دقیقه ی ۸۶ احمدزاده تصمیم به تعویض بادامکی گرفت که با اندکی تاخیر و احتمالا وقت کشی این تعویض دقیقه ی ۸۷ انجام شد و اولادی از زمین بازی خارج شد. شاید بهتر بود به جای وقت کشی ملوان به حمله و یا حداقل حرکت در جهت حفظ نتیجه ی مساوی روی می آورد.

در دقیقه ی ۸۸ آرش قلیزاد در محوطه ی جریمه مرتکب خطای پنالتی شد و مجتبی ترشیز گل برتری فجر را در دقیقه ی ۸۹ از روی نقظه ی پنالتی به ثمر رساند.

ملوانان در این دیدار تنها ۲ موقعیت گل داشتند و  هم چنین سهمشان از مالکیت توپ ۵۳% بود.

تهیه و تنظیم: مژگان عادتی 

انزلی کلاب: معتقدیم جوانگرایی و میدان دادن به جوانان و معرفی چهره هایی جنگنده و پرتلاش نظیر شاهین ثاقبی،  اتفاق خوب این دیدار ملوان بود. هر چند در نتیجه گیری ملوان موفق ظاهر نشد و باز هم در دقایق پایانی امتیاز از دست داد، اما دوندگی و انگیزه نزد بازیکنان جوان ملوان کاملا مشهود بود.  از این دست میدان دادنها نه تنها نباید مورد بازخواست هواداران واقع شود بلکه باید با حمایت قاطع هواداران همراه باشد، وقتی بازیکنان قدیمی تر تیم در زمین مسابقه با اشتباهات ساده موجب از دست رفتن امتیاز میشوندف چه بهتر که اگر قرار است اتفاق مشابه صورت پذیرد موجب تجربه اندوزی جوانان ملوان باشد. سهیل رحمانی نیز عملکرد قابل توجهی در این بازی از خود به نمایش گذاشت و یکی دیگر از بهترین های ملوان بود.  منفعت این میدان دادن به جوانها شاید در بازیهای حساس فعلی به کام هواداران ملوان نباشد، اما باید در حد توان از آنها حمایت کرد زیرا آینده ملوان در گرو همین اعتماد است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۲۴ دی ۱۳۹۱

متاسفانه دچار افت شدیم
لطفا یکی امتیازات رو بشماره بعد اخر فصل گله نکنیم!!!

پاسخ

۲۴ دی ۱۳۹۱

جوانگرایی خوبی بود هرچند که باختیم
ولی میشه به این جوانها امیدوار بود در هر صورت ما هواداریم و باید در هر شرایطی از تیممون حمایت کنیم.

پاسخ

مژگان

mojshekan

۲۴ دی ۱۳۹۱

شاهین ثاقبی بدون شک از بهترین های آینده ی ملوان خواهد بود
یادش بخیر چندسال پیش نزهتی و حیدری ذخیره های طلایی ملوان بودن، اصلا چند سال پیش به کنار، دلم برای نزهتیه فصل پیش که گل چهارم رو به استقلال زد تنگ شده…

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۴ دی ۱۳۹۱

گزارش بسیار خوب و کاملی بود . بسیار عالی

پاسخ