Banovan_anzaliclub (13)

(تصویر قدیمی)

تیم فوتبال بانوان ملوان در هفته ی بیست و دوم و پایانی رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان، با نتیجه ۴ بر ۰ مقابل پاس همدان به پیروزی رسید.

بازی با اندکی تاخیر به دلیل عدم آمادگی داوری مسابقه و فراهم نبودن شرایط در ساعت ۱۱:۱۵ در زمین ورزشی شیلات بندرانزلی آغاز شد.

بانوان ملوان از ابتدای بازی با برتری محسوسی تصاحب توپ و میدان را در اختیار داشتند. آنها بارها در محوطه ی جریمه ی تیم پاس صاحب موقعیت های گل شدند و حمله های مداوم ملوان در طول بازی نشان از برتری مطلق این تیم میداد.

در این دقایق که تمامی حمله ها از سوی ملوان بود بالاخره دفاع پاس در هم ریخت و در دقیقه ۱۷ هنگامی که سارا قمی در محوطه جریمه صاحب موقعیت بود با یک پاس دقیق افسانه اقبال را صاحب توپ کرد و او توانست گل اول ملوان را به ثمر برساند.

تماشاگران ملوانی بی امان تیم شهرشان را تشویق می کردند و بسیار حرفه ای در اندک موقعیت های پاس هم مانع تمرکز آنها می شدند و خواستار گل های بیشتری بودند.

در دقیقه ۳۷ هنگامی که بازیکنان پاس صاحب ضربه کرنر شدند در ادامه با دفاع خوب و ضدحمله ی ملوانیها، این بار سارا قمی توانست با یک ضربه ی زیبا و فنی گل دوم ملوان را به ثمر برساند.

نیمه اول بدون وقت اضافه و راس ساعت ۱۲ تمام شد و هنگامی که بازیکنان پاس برای استراحت به رختکن می رفتند بازیکنان ملوان روی نیمکت ذخیره و در هوایی سرد درون زمین بودند.

نیمه دوم باز هم با حملات ملوان آغاز شد و به اندازه ای بازی یک طرفه بود که دروازه بان خوب ملوان زمرد سلیمانی نزدیک خط میانی زمین نظاره گر بازی بود.

دقیقه ۵۵ تنها تعویض ملوان صورت گرفت و شماره ۷ این تیم فریبا اصلی به جای مهسا پورمحمدیان به زمین آمد.

دقیقه ۶۰ باز هم ملوانان این بار توسط یوسف پور موفق به گلزنی شدند.

دروازه بان ملوان در این دقایق همگام با هواداران شعار قهرمانی سر میداد.

هنگامی که سارا قمی درون محوطه جریمه صاحب توپ میشد بازیکنان پاس همگی در مقابل او قرار میگرفتند تا این بازیکن خوب ملوان را مهار کنند.

بازیکنان پاس که از سقوط خود از لیگ برترمطمئن شده بودند بسیار عصبی بازی میکردند و دوبار مرتکب خطای شدید روی بازیکنان ملوان شدند که با کارت زرد داور جریمه شدند.

 دقیقه ۷۷ بازیکنی از ملوان بدلیل خطا در محوطه جریمه تنها کارت زرد ملوان را گرفت و پاس صاحب ضربه ی پنالتی شد که این ضربه هم از کنار دروازه به بیرون رفت و البته عکس العمل دروازه بان ملوان برای تصاحب توپ عالی و دیدنی بود.

در همین دقایق سرمربی تیم پاس به دلیل اعتراض به داوری از زمین مسابقه اخراج شد، وی اعتراض داشت که داوری تیم او را به دسته یک فرستاده است.

گل چهارم این دیدار باز هم توسط سارا قمی با یک شوت زیبا در دقیقه ۹۰ به ثمر رسید و بعد از پایان ۳دقیقه وقت اضافه این دیدار به پایان رسید.

 حواشی این دیدار:

پیش از شروع مسابقه در حلقه ی اتحاد ملوانیها، سرمربی خوب این تیم خانم مریم ایراندوست از بازیکنانش به دلیل کسب عنوان بهترین خط حمله و خط دفاع و بهترین و فنی ترین تیم لیگ تقدیر کرد.

حدود ۳۰نفر از هواداران بانوان ملوان از نزدیک به تماشای این دیدار پرداختند و همین تعداد کم در طول مسابقه یک صدا و جانانه تیم شهرشان را تشویق کردند.

انتظامات و حراست ناظر بر این دیدار مانع هرگونه عکاسی و فیلمبرداری شدند و تذکر دادند که در صورت مشاهده دوربین ضبط خواهد شد، در این رابطه همه عقیده بر این داشتند که هیئت فوتبال استان از رشت مانع خبرگزاری و عکاسی هستند و جالب اینکه همه مامور و معذور بودند!

وضعیت نامناسب زمین بر کیفیت بازی تاثیر محسوسی گذاشت و نظر نماینده فدراسیون هم این بود که زمین گلی شیلات به هیچ وجه مناسب و آماده ی این دیدار نبوده و ناچارا این بازی در اینجا برگزار شده است.

در طول بازی بازیکنان ذخیره ی ملوان  وظیفه ی توپ جمع کن را هم بر عهده داشتند.

در پایان به دلیل حضور افرادی برای فوتبال در زمین شیلات، جشن قهرمانی ملوان با تصمیم حراست و هیات فوتبال قطع شد و بازیکنان بعد از حلقه ی اتحاد و سجده ی شکر سریع زمین مسابقه را ترک کردند.

خانم مریم ایراندوست: 

اما در پایان صحبتهای خانم ایراندوست پس از پایان بازی در مورد بازیکنان تیم ملوان با بهترین خط حمله و خط دفاع بود، که در طول فصل با وجود تمامی مشکلات و بی مهری ها زحمات بسیاری کشیدند و با تحمل شرایط سخت در آخر نائب قهرمان شدند که حقشان قهرمانی بود…

هرچند برای ما ملوان قهرمان است، به امید فرداهایی بهتر و حل مشکلات تیم بانوان ملوان تا لیگ آینده…

تهیه و تنظیم: مژگان عادتی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *