shora

به گزارش انزلی کلاب، صبح امروز جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی با محور بررسی و انتخاب شصتمین شهردار بندرانزلی برگزار گردید.

در این جلسه هر کدام از اعضای شورای شهر در رابطه با گزینه مورد نظرخود و معیارهایشان برای انتخاب شهردار به مدت ۱۰ دقیقه اظهار نظر کردند که به منظور آشنایی هر چه بیشتر شما عزیزان با نقطه نظرات هر یک از اعضای شورا ، جزئیات آن به زودی توسط همین سامانه خبری منتشر خواهد گردید.

از حاشیه های این جلسه به صورت فهرست وار می توان به اعلام کناره گیری سید تقی موسویان شهردار پیشین انزلی توسط ریاست شورای شهر (محمد رضا بدیعی فر) اشاره داشت که با تماس یکی از اعضای شورا با تلفن همراه شهردار پیشین وی ضمن رد این خبر خواستار ارائه درخواست مکتوب خود مبنی بر کناره گیری از تصدی پست شهرداری انزلی شد و این موضوع باعث گردید نام ایشان مجددا به لیست کاندیداهای شورا باز گردانده شود.

یکی دیگر از اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر انزلی (شهرام نواری) برای انتخاب شهردار از بین گزینه های موجود با ترسیم یک جدول امتیاز دهی از اعضا درخواست کرد تا بدین وسیله هر یک از آنها به هر کاندیدا از نظر داشتن شاخصه های گوناگون (نظیر متعهد بودن و…) از بین یک تا پنج امتیازی را اختصاص دهند که این روش توسط آقای شعبان جعفری غیر عملی توصیف و وی خواستار حضور کاندیداها و دفاع آنها از رزومه و برنامه هایشان شد.

ریاست شورای شهر انزلی در پایان پیشنهاد کرد که برای مشخص شدن دو گزینه نهایی تصدی پست شهرداری این مورد به رای اعضا گذاشته شود و در این رای گیری که هر یک از اعضا قادر بودند به دو نفر از گزینه های موجود رای دهند در نهایت رضا پور شعبان و حسن پور قربان هر یک با شش رای به عنوان گزینه های نهایی تصدی این پست انتخاب شدند.

آقای مرتضوی در این جلسه غایب بود که دلایل عدم حضور ایشان در چنین جلسه مهمی مشخص نشد.

جلسه بعدی شورای اسلامی شهر بندرانزلی در مسیر انتخاب شصتمین شهردار بندرانزلی به پنجشنبه همین هفته ساعت ۱۰ صبح موکول شد.

از نکات جالب توجه این جلسه استقبال نسبتا خوب خبرنگاران انزلی و مردم علاقمند به آینده شهر بود.

منتظر گزارش تکمیلی انزلی کلاب از جلسه شورای  اسلامی شهر انزلی باشید.

 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

۲۱ مهر ۱۳۹۲

گزارش خوبی بود آقای نویدی. به نظر میرسه اعضا انچنان که باید گزینه ها رو بررسی نکردن !!!

پاسخ

۲۱ مهر ۱۳۹۲

خیلی عالی بود ، باید تشکر ویژه ای نمود که درب شورا پس از سالها به روی شهروندان انزلی بازگشایی شد. حل مشکل اصلی شورا با شفاف سازی صورت می گیرد ، زمانی که اخبار درون شورا توسط اعضای شورا انتقال پیدا می کرد ، بعضا با مشکلاتی مواجه بود و شاعبه هایی را ایجاد می نمود ، اما اکنون مردم و رسانه ها خود قضاوت خواهند کرد که چه شده و چه می شود
به نظر من عالی بود

پاسخ

Anzali Free Zone

۲۱ مهر ۱۳۹۲

دقیقا همینطوره مجید جان، این برای خود اعضای شورا هم انگیزه بیشتری ایجاد میکنه، خود این عزیزان هم آماده گی بیشتری برای رسانه ای کردن خدماتشون پیدا میکنن و به حدی میرسن که بتون حق شهروندان انزلی رو بگیرن.

پاسخ

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۰۳:

بله شاهین جان این یک تعامل دوطرفه است ، یعنی رسانه ها می توانند با بازگو کردن خواسته های مردم به مسئولان گامی بلند در جهت تحقق آن بردارند که مثال بارز آن در جلسه علنی شورا و همچنین صحبتهای اعضای شورا مشهود بود ، همچنین رسانه می تواند با بازتاب درست از فعالیتهای مسئولین ، از فعالیتهای آنان ابهام زدایی کرده و همچون آینه ای منعکس کننده از فعالیتهای مثبت مسئولان باشد ، همچنین با طرح کردن پیشنهادات و انتقادات گام موثری در بهبود خدمات شهری و شهروندی و توسعه شهرستان ، برداشت.
به نظر می رسد جناب آقای بدیعی فر این امر خطیر را بخوبی مورد نظر قرار داده اند و این مسئله اگرچه حق قانونی تمامی رسانه های شهرستان می باشد ، اما ستودنیست .

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۴۲:

به نظر من شهرستان انزلی به یکی از کوچکترین شهرستان های استان گیلان تبدیل شده از لحاظ مساحت خشکی و با فاکتور گرفتن تالاب انزلی. پس شورای شهر انزلی باید برنامه های مدونی برای رشد و توسعه شهر انزلی و بهره برداری از منابع موجود برای توسعه شهر باشه که به عقیده من اگر اعضای شورا همدل باشن این امر شدنیه و دور از ذهن نیست. اگر اعضای این دوره همه هم و غم خودشون رو به این مهم اختصاص ندن آینده روشنی در انتظار انزلی نخواهد بود و امیدوارم که با همدلی با هدف توسعه شهر از هیچ تلاشی دریغ نکنن.

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۲۴:

خدا رو شکر برای اولین بار از نزدیک جلسه شورا رو دیدیم و از جو داخلش بدون نقل قول اطلاع پیدا کردیم ، خدا رو شکر درسته در ظاهر به قول دوستان ۷+۴ بودن اما در باطن با هم یک دل بودن و مورد مشکلاتی که در شهر وجود دارد اتفاق نظر داشتن ( البته بغیر از پروژه دروازه ماهی که کلی ازش تعریف می کردن ! ) اما در هر صورت این شورا پتانسیل انجام کارهای بزرگ در انزلی رو داره ، مخصوصا اینکه دغدغه های فکریشون دسته بندی شده : عمرانی ، فرهنگی و …
براشون آرزوی موفقیت می کنیم و امیدواریم از تجربیات تلخ در شورا های گذشته استفاده کنن و شورای این دوره رو سیاسی نکنن