کشت برنج از قدیم تا کنون نسل به نسل در حال رواج است و به عنوان یک صنعت قدیمی از آن نام برده می شود که از نظر اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است.
اسفند ماه هر سال با پرآب شدن سطح شالیزار ها به کمک تیلر و تراکتور که مخصوص شخم زدن زمین های کشاورزی است فرآیند آماده سازی شالیزار آغاز می شود.
اواسط فروردین ماه که آب به وفور در شالیزارها وجود دارد مرحله دوم شخم زدن زمین شروع و به موازات آن گونی های کنفی شلتوک که به “جو” معروف است (برنج با پوست) از محصول دستچین شده سال قبل (۱۵۰ کیلوگرم برای هر هکتار)در داخل نهرها و جوی های آب اطراف منازل مسکونی به آب انداخته می شود و با گیاه «شوند» پوشانده می شود که با جوانه زدن این شلتوک ها و در نتیجه انتقال آن به خزانه ها (توم بجار) در واقع عملیات کاشت آغاز می شود.
با قد کشیدن جوانه ها و تبدیل شدن آن به نشاء (توم) که باید حدود ۳۰ سانتیمتر باشد، نشاء کاری (نشاستن) آغاز می شود.(بعد مراحل نشاء کاری وجین و دواره یا دوباره سپس داشت و در آخر درو محصول را شامل می شود.
در یک جمله شالیزار از سه مرحله کاشت، داشت، برداشت تشکیل شده است آن هم با تمام سختی های و رنج های خودش…

گزارش و عکس: آیدین نما

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

sina

۳۰ فروردین ۱۳۹۶

خداقوت بده به کشاورزای عزیز
ازاین گزارشا بیشتر بذارین همش شد فوتبال

پاسخ

guilak

گیلک

۳۰ فروردین ۱۳۹۶

الهی به امید تو. خداوند خیر و برکت بدهد به کشت و کار کشاورزان شریف و زحمتکش.تشکر از آیدین عزیز برای این عکسهای زیبا و امید بخش از تلاش برادران و خواهران گشاورز ما.

پاسخ