shora anzali

اختصاصی – به گزارش انزلی کلاب در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی که در تاریخ ۱۲ آبان ماه برگزار شد، بخشی از جلسه به بررسی نامه های مربوط به شهرداری  انزلی پرداخته شد.

/درخواست واگذاری ۱۰ تابلو تبلیغاتی به خانه قرآن کریم شهرستان انزلی/

نامه شماره یک: در نامه اول خانه قرآن بندرانزلی تقاضای ۱۰ عدد تابلوی تبلیغاتی کرده بود تا از طریق درآمد حاصله هزینه های خود را تامین کند، ضمن اینکه پیش از این ۵ تابلوی تبلیغاتی در اختیار این موسسه قرار داده شده بود.

در جواب این درخواست آقای بهمن زنجانخواه گفت: این پنج تابلویی که در اختیار این موسسه قرار گرفته است مجوزی نداشته و بهتر است ابتدا برای این پنج تابلو مجوز صادر گردد.

آقای محمدرضا بدیعی فر نیز رییس شورای شهر انزلی نیز افزود: شهرداری انزلی تنها ۱۵ تابلو تبلیغاتی دارد که پنج عدد را به موسسه خانه قرآن داده است و اگر ۱۰ عدد دیگر نیز واگذار شود، چیزی برای خود شهرداری باقی نخواهد ماند، ضمن آنکه دیگر نهادها نیز از ما انتظاراتی دارند.

آقای امیر احمدی فرد نیز اضافه کرد: موسسه خانه قرآن هنوز نتوانسته است از این پنج تابلو استفاده کند، در حالی که هر تابلو ماهانه یک و نیم میلیون تومان درآمدزایی داشته و با توجه به هزینه هایشان می توانند نیاز خود را برطرف کنند.

آقای شعبان جعفری گفت: می توانیم پنج تابلوی دیگر به آنها بدهیم اما دیگر نباید انتظاری از ما داشته باشند.

آقای سعید آفتابی گفت: من موافق واگذاری مطلق نیستم، این کار باعث می شود از تابلوها به درستی استفاده نشود، من پیشنهاد می کنم اگر قرار است کمک کنیم درآمد حاصل از تابلوها را به آن موسسه یا هر نهاد دیگری اختصاص دهیم.

/۱۶ میلیون تومان برای حسابرسی امور مالی شهرداری طی یکسال/

نامه شماره دو: در این نامه یک شرکت حسابداری تقاضای حسابرسی امور مالی شهرداری در سالهای ۹۰ و ۹۱ را به مبلغ شانزده میلیون تومان مطرح کرده بود.

در جواب این نامه اعضا پیشنهاد کردند از کانون حسابرسان سه کارشناس معرفی شود و در صورتی که این مورد طبق قوانین شهرداری باشد با انجام آن موافقت خواهند نمود.

/تصویب کمک ۳۰ میلیون تومانی به نیروی انتظامی/

نامه شماره سه: در این نامه نیروی انتظامی تقاضای مبلغ ۳۴ میلیون تومان بابت ساخت بنای نگهبانی کرده بود.

در جواب این نامه اعضای شورا کمک مستقیم به ادارات دولتی را غیر قانونی دانستند و گفتند: به دلیل ایجاد امنیت اجتماعی توسط نیروی انتظامی برای شهروندان ما می توانیم مبلغ ۳۰ میلیون تومان به آنها هبه کنیم و این تصمیم با موافقت اعضای شورای شهر پذیرفته شد.

/آسفالت خیابان پاسداران با هزینه ۲۰۰ میلیون تومان توسط شرکت حشمت رود/

نامه شماره چهار: در نامه چهارم به مبحث آسفالت نیمه تمام خیابان پاسداران پرداخته شد وشهرداری توسط  شرکت حشمت رود خواستار انجام این کار با هزینه ۲۰۰ میلیون تومان شد.

اعضای شورای شهر با توجه به اهمیت این خیابان و توریستی بودن منطقه با این درخواست موافقت کردند.

/خرید بخشی از زمین یکی از شهروندان به خاطر قرار گرفتن در مسیر خیابان حاشیه سوسر روگا/

نامه شماره پنج: این نامه به ساخت خیابانی که در حاشیه سوسر روگا قرار دارد اختصاص داشت و شهرداری تقاضای پرداخت شش میلیون و پانصد هزار تومان برای ۳۰/۲۷ متر از زمین یکی از اهالی آن منطقه برای قرار گرفتن زمینش در مسیر جاده را داشت.

در جواب این نامه اعضا با توجه به اینکه کارشناس مربوطه این قیمت را مشخص کرده و مالک نیز اعتراضی نکرده است با این نامه نیز موافقت کردند.

نامه شماره شش: در این نامه به پیاده روی همگانی که توسط هیئت ورزشهای همگانی به مناسبت هفته دفاع مقدس ترتیب داده شده بود اشاره شد و شهرداری درخواست یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان بابت ۵ دوچرخه خریداری شده را داشت که با این نامه نیز موافقت شد اما شورا متذکر شد که اهدای اینگونه هدایا بهتر است با هماهنگی بیشتر صورت پذیرد.

/موزاییک فرش خیابان پاسداران انزلی با بودجه ۵۵۷ میلیون تومانی/

نامه شماره هفت: نامه هفتم مربوط به تقاضای مبلغ ۵۵۷ میلیون تومانی برای ساخت موزایک فرش خیابان پاسداران بود و در این طرح برنامه ای برای مسیر دوچرخه نیز مطرح شده بود.

اعضای شورای شهر با کلیات این طرح موافقت کردند اما مقرر شد طرح اجرایی به شورا بیاید تا بررسی های نهایی روی آن صورت پذیرد.

/کمک به یکی از اعضای پرسنل شهرداری انزلی/

نامه شماره هشت: در این نامه به حادثه ای که برای یکی از اعضای پرسنل شهرداری اتفاق افتاد اشاره شد و از آنجایی که این شخص خانواده خود را در آن حادثه از دست داده بود و خودش نیز بستری بود تقاضای مبلغ ۷۰۰ هزار تومان کمک مالی برای او شد.

اعضای شورای شهر پرداخت این مبلغ را غیر قانونی دانستند اما با هبه کردن این مبلغ موافقت کردند تا این پول به حساب آن شخص واریز شود.

نامه شماره نه: در این نامه فرماندهی مرزبانی تقاضای مبلغ ۶۴۰ هزار تومان بابت خرید پرده و موکت را داشت.

سرانجام صدای یک مخالف شنیده شد و او کسی نبود جز آقای شعبان جعفری، این عضو شورا با کمک به فرماندهی مرزبانی مخالفت کرد و گفت: متاسفانه مرزبانی در منطقه خود رفتار مناسبی با مردم ندارد، با توجه به اینکه بخشی از بلوار انزلی در آن قسمت قرار دارد از عبور و مرور مردم جلوگیری می شود که این کار دلایل قانع کننده ای ندارد.

در پایان اعضا با هبه کردن این مبلغ موافقت کردند اما آقای شعبان جعفری موافقت خود را مشروط به بهبود این وضعیت دانست.

/نصب تابلوهای فارسی و انگلیسی ورزشگاه تختی/

نامه شماره ۱۰: این نامه مربوط به باشگاه ملوان بود و مبلغ یک میلیون و دویست و هشتاد هزار تومان بابت نصب تابلوهای فارسی و انگلیسی ورزشگاه درخواست شده بود.

لازم به ذکر است این مسئله مربوط به سفر سال گذشته AFC به انزلی بود که با پرداخت این میلغ نیز موافقت شد.

نامه شماره یازده: این نامه مربوط به فوت فرزندان دو تن از کارکنان شهرداری بود که شهرداری برای هر کدام مبلغ یک میلیون تومان تقاضا کرده بود که با این درخواست موافقت شد.

نامه شماره دوازده: در این نامه مشکلی مربوط به زن کهنسالی از شهروندان ساکن در محله سوسر مطرح شد که به دلیل آبگرفتگی خانه اش شهرداری زمینی در اختیار او قرار داد اما یک کلاهبردار با فریب این پیر زن ملک او را به فروش رساند و شهرداری خواهان در اختیار قرار دادن همان خانه قدیمی به صورت اجاره به این شخص بود.

آقای شهرام نواری در رابطه گفت: طبق قانون این کار صحیح نمی باشد و اگر قرار است به این شخص کمک کنیم بهتر است از حساب شخصی خودمان کمک کنیم زیرا طبق ماده ۱۶ و ۱۷ کمکهای ما باید عمومی باشد.

اعضای شورا نیز تصمیم گرفتند این مشکل را طبق روال قانونی خودش برطرف کنند.

/فخاری وکیل پاره وقت شهرداری انزلی شد/

نامه شماره سیزده: در این نامه شهرداری خواهان به خدمت گرفتن یک مشاور و وکیل به نام آقای فخاری بود که با حضور دو روزه خود در هفته ماهانه مبلغ چهار میلیون تومان به ایشان پرداخت شود.

آقای بدیعی فر گفت: ما سالهای گذشته ضرر زیادی بابت نداشتن یک وکیل کارآمد کرده ایم و ما در آینده نیز پرونده های سنگینی داریم، ایشان رییس دادگستری و دادستان انزلی بودند و در استان نیز رییس تجدید نظر بودند و می توانند شرایط خوبی را برای ما مهیا کنند.

دیگر اعضا نیز ایشان را فردی لایق دانستند و با حضور ایشان موافقت کردند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

۱۵ آبان ۱۳۹۲

خیلی مقاله مفید و جالبی بود، فقط یک سوال مطرحه آیا نباید برای طرح هایی که بودجه هاش چند صد میلیونی میشه فراخوان و مزایده برگزار بشه ؟ ضمنا فکر میکنم اینجوری شهرداری داره به شورا حکومت میکنه در حالی که شورا باید سند چشم اندازش رو طراحی و طبق طرح هاشو به شهرداری ارائه بده و طبق ضوابط مزایده هایی صورت بگیره که در نهایت هم به تایید شورا برسه.
ضمنا امیدوارم اعضای شورای شهر ابتدا فکری به حال زیرساختهای شهرداری و نحوه اداره شهر انزلی بکنن انزلی نیاز به سرای محلات و منطقه بندی داره و باید برنامه هایی برای مشارکت بیشتر شهروندان طرح ریزی و پیاده سازی بشه.

پاسخ

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ آبان ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۴۱:

سینا عزیز در اینکه مرکز نشینان همواره در حال دزدین عناوین و داشته های شهرهای همجوار به ویژه بندرانزلی هستند شکی نیست و متاسفانه چپاول گری حد و اندازه ندارد …..
اما واقعا کمبود یک بازارچه استاندار اما با ظاهری بازهم محلی و سنتی اما کاملا بهداشتی و در عین حال مدرن در شهرستان احساس میشه و امیدواریم اعضای محترم شورای شهر در این راستا تصمیمات درستی اتخاذ کنن