riyazi

خانه ریاضیات بندرانزلی با همکاری شورای اسلامی شهر،شهرداری و آموزش و پرورش بندرانزلی همایش آشتی با ریاضیات را برگزار کرد.
به گزارش خبرنگار انزلی کلاب علیرضا بابائی به مناسبت دهه ریاضیات این پژوهشکده همایشی را با عنوان آشتی با ریاضیات در روزهای سه شنبه ۷ آبان ماه ۱۳۹۲ (پسران) و چهارشنبه ۸ آبان ماه ۱۳۹۲ (دختران) از ساعت ۱۰ الی ۱۲ در محل سالن سایه بان برگزار کرد.
این همایش که برای دانش آموزان دوره پنجم ، ششم ، هفتم و سوم راهنمایی برگزار شد شامل دو کارگاه ساخت ساعت آفتابی و انسان در فضا برای پسران در روز سه شنبه و سه کارگاه ساخت ساعت آفتابی وکارگاه اریگامی و کارگاه انسان در فضا برای دختران در روز چهارشنبه بود.
در روز سه شنبه بالغ بر ۲۰۰ دانش آموز از ۵ مدرسه ی پسرانه شهر بندرانزلی در همایش شرکت کردند و دو کارگاه ساخت ساعت آفتابی با حضور استاد ساجد زرین پور و کارگاه انسان در فضا با حضور مهندس محمدرضا پژوهنده برای این عزیزان برگزار شد.
حضور و سخنرانی آقای زنجانخواه عضو شورای شهر بندرانزلی و معلم قدیمی این شهر در مراسم روز سه شنبه از اتفاقات قابل توجه این مراسم بود.

IMG_4522

در کارگاه ساعت آفتابی برای دانش آموزان تاریخچه ، سیر تحولی ساعت و نحوه ساخت ساعت آفتابی ارائه گرید و این کارگاه با ساخت ساعت آفتابی توسط هریک از دانش آموزان پایان یافت. کارگاه انسان در فضا با هدف آشنایی دانش آموزان با نحوه ارسال انسان به فضا ، آمادگی های لازم ، ایستگاه های فضایی ، سفر به ماه ، چگونگی زندگی در فضا و … برگزار شد .
در روز چهارشنبه همایش آشتی با ریاضیات با استقبال دانش آموزان و مدارس بیشتری روبرو شد و مسئولین بیشتری نیز دعوت این مراسم را پذیرقتند.

IMG_5600
در روز چهارشنبه نزدیک به ۲۳۰ نفر از ۶ مدرسه ی دخترانه ی بندرانزلی در همایش شرکت کردند که به دلیل استقبال و تقاضای مدیران مدرسه علاوه بر کارگاه ساخت ساعت آفتابی و اریگامی برای این روز،همایش کارگاه انسان در فضا برای دختران نیز برگزار شد.
IMG_5612IMG_5614
در کارگاه اریگامی نیز دانش آموزان استفاده از اریگامی در ریاضیات و ساخت چند طرح اریگامی را از سرکار خانم  تارا پندند آموختند.
IMG_5653IMG_5674
همانطور که گفتیم در همایش روز دوم ، مسئولین شهری استقبال خوبی از این همایش کردند . جناب آقای رضایی و جناب آقای منصوری معاونین آموزش و پرورش شهرستان بندرانزلی از اولین مسئولین حاضر در همایش بودند .
IMG_5598
این همایش با حضور اعضای شورا از جمله آقای بدیعی فر ریاست محترم شورا و  آقایان سفید روح و مهندس آفتابی و سخنرانی که خانم نصیری و خانم خاکپور به نمایندگی از اعضای شورا برای دانش آموزان داشتند برگزار شد و در آخر مراسم با یک اعلام برنامه ی کلی و تشکر از ۴۳۰ دانش آموز و ۱۱ مدرسه مربوطه و توضیح اهداف کلی خانه ریاضیات بندرانزلی ( علیرضا سایه بان ) از سوی جناب مهندس پژوهنده مسئول برگزاری همایش ، این مراسم پایان یافت .
IMG_5639 IMG_5666

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

کادر اجرایی خانه ریاضیات بندرانزلی

۸ آبان ۱۳۹۲

سلام و عرض ادب داریم خدمت دوستان عزیز…
از سایت انزلی کلاب که پوشش خبری این همایش رو به نحو احسن انجام دادند نهایت تشکر را داریم و امیدواریم این گونه فعالیت های علمی که به بالا بردن سطح شهرمان کمک میکنند روز به روز با جدیت بیشتری انجام گیرد.
محمدرضا پژوهنده
مسئول برگزاری همایش آشتی با ریاضیات خانه ریاضیات بندر انزلی

پاسخ

محمد پاسخ در تاريخ آبان ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۲۸:

:clap: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

جوون این شهر

۸ آبان ۱۳۹۲

واقعا جای تشکر داره . خانه ی ریاضی انزلی تنها پژوهشکده ی فعال این شهره . دست تک تک بچه ها درد نکنه . واقعا خسته نباشید

پاسخ

احسان

۸ آبان ۱۳۹۲

نه انگار واقعا این شورای شهر یه تکونی خورده . پیشرفت رو میشه به چشم دید. همیشه که نمیشه انتقاد کرد این دفعه میگیم که دستشون درد نکنه . ای شا الله این همایشا و حضور مسئولین بیشتر هم باشه .

پاسخ

a.n.z

۸ آبان ۱۳۹۲

من کلا با ریاضیات قهرم :-D

پاسخ

جوون

۸ آبان ۱۳۹۲

به همه خسته نباشید میگیم. زیبا بود…

پاسخ