DSC_0199

در شب گذشته این افتخار نصیب خبرنگار انزلی کلاب شد تا در خدمت جناب آقای پرفسور مجید سمیعی برترین جراح مغز و اعصاب جهان و یکی از دانشمندان بنام کشورمان باشد، از این رو گزارشی را از این مراسم تهیه کرده ایم که توجه شما را به مطالعه آن جلب می کنیم.

پرفسور مجید سمیعی یکی از مفاخر ایران زمین و گیلان زمین محسوب می شود و از آنجایی که ما فقط اخبار مربوط به شهرستان انزلی را منتشر می کنیم باید خدمتتان عرض کنیم  نام انسانی بزرگ همچون پرفسور سمیعی مرزها را از بین می برد و خط و خطوط بین شهرها در مقابل بزرگی ایشان ناپدید می شوند، همانطور که بزرگانی چون میرزا کوچک خان، ابراهیم مرادی، سیروس قایقران و سایر بزرگان و قهرمانان گیلان زمین حد و مرز نمیشناسد.

پروفسور سمیعی نخستین جراحی میکروسکوپی مغز در جهان را در سال ۱۳۵۶ ابداع کرد و پس از آن نیز اولین پزشکی بود که توانست عمل جراحی قاعده جمجمه را در جهان انجام دهد. پروفسور مجید سمیعی متولد سال ۱۳۱۶ در تهران از خانواده ای گیلانی الاصل اهل رشت میباشند. ایشان پس از گذراندن تحصیلات کلاسیک در ایران ، برای ادامه تحصیل به آلمان مهاجرت کردند و از سن ۳۰ سالگی به عنوان استاد جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه هانوفر آلمان مشغول به خدمت میباشند.

DSC_0210

در این مراسم که استاندار گیلان و جمعی از مسئولان ، اندیشمندان ، دانشگاهیان و دوستداران دانش و آگاهی حضور داشتند از تمبر یادبود این جراح برجسته مغز و اعصاب جهان رونمایی شد.

DSC_0242

هم اکنون با حمایت این استاد بین المللی ، در هر دوره ،  گروهی از پزشکان و کارشناسان علوم اعصاب ایران برای گذارندن دوره دکتری به مرکز علوم اعصاب  کشور آلمان اعزام و بورسیه می شوند.

DSC_0249

در پایان برای این جراح برجسته کشورمان از خداوند بزرگ طلب طول عمر با عزت در راه خدمت به وطن را آرزومندیم. 

DSC_0223

ضمنا مطلع شدیم به زودی تمبر یادبود سیروس قایقران کاپیتان فقید تیم ملی فوتبال ایران نیز رونمایی خواهد شد، که در آینده ای نزدیک به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت. 

با تشکر از جناب آقای ابراهیم مروجی سردبیر مجله دادگر که به لطف ایشان توانستیم در این همایش حاضر شویم.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۸ دی ۱۳۹۱

سلام خدمت دست اندرکاران انزلی کلاب
عزیزان به عنوان یک انزلیچی از اینکه شما جدا از مرزهای شهری و تفرقه انگیزی (چیزی که عده ای به شدت به دنبال آن هستند) از افتخارات گیلان زمین بدون در نظر گرفتن اینکه متعلق به کدام شهر هسند مطلب می نویسید به شما دست مریزاد می گویم. افتخار آفرینان گیلانی مربوط به هر شهری که باشند افتخار گیلانند و داشتن حب و بغض در این خصوص مربوط به بیماران می باشد. به امید افتخار آفرینی دیگر بزرگان گیلان و انزلی.

پاسخ

۸ دی ۱۳۹۱

منم با علی مهدی زاده موافقم، شما با این کار درس بزرگی به شهرهای همسایه دادین و با اینکه سایت اختصاصی انزلی هستین ولی یک دانشمند که متولد رشت هست رو ازش تقدیر می کنین.
امیدوارم هم استانیهای ما در دیگر شهرها هم به مفاخر انزلی احترام بذارن.

پاسخ

مژگان

mojshekan

۸ دی ۱۳۹۱

تشکر ویژه می کنم از سایت انزلی کلاب که فارغ از مرزها تو این زمینه مطلب نوشته

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۸ دی ۱۳۹۱

کار بسیار نیکویی بود برای دکتر سمیعی ارزوی موفقیت دارم . ضمنا ایشان از ساکنین دهکده ساحلی انزلی هم هستند. مطمئن باشید کسانی که به مفاخر و بزرگان شهرهای دیگه به بخل و حسد نگاه میکنن و یا برخورد میکنن از فقر فرهنگی برخوردار هستند و اصلا نباید به اینصورت باشه. انشاا… که موفق و سربلند باشن آقای نویدی دست شما درد نکنه برای تهیه این مطلب.

پاسخ

۸ دی ۱۳۹۱

سلام

پرفسور سمیعی افتخار هر گیلانی است.
ما به همه بزرگانمان احترام می گذاریم و برایشان ارزش قائلیم چه انزلی چی باشند و چه رشتی
وقتی دوستان خوبی از آن دیار دارم، تفاوت رشت و انزلی برای من معنایی ندارد.

پاسخ

۸ دی ۱۳۹۱

پرفسور سمیعی افتخار بشریت هستند و ملت گیلان و همه گیلک ها به پرفسور افتخار میکنیم .به امید موفقیت رشت و انزلی

پاسخ