000agha-kalaghe

قار قاااااااااار قااااااااار قار قاااااااااااااااااااااااااااار قااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااار.

آخ شرمنده اصلا یادم نبود زبان کلاغی بلد نیستین از همه تون عذر میخوام. جونم واستون بگه با اخبار دست یک خدمت رسیدم، طرح دروازه ماهی و که یادتونه ؟ همون طرح فرا منطقه ای که به شهر انزلی از طرف استان هدیه شده و بودجه ش تامین شده و باعث اشتغالزایی توی سطح انزلی شده و اگه دوستان تصویبش نمیکردن معلوم نبود بودجه ش چه جوری هدر میرفت، آره همون طرحه، استارتش خورد.

DSC_0143

فنداسیون و پی این سازه چوبی فلزی داره پیاده سازی میشه و دوستان با وسواس زیادی قول گرفتن که خروجی نهایی طوری باشه که حد اقل ۵ سال یه بار نیاز به رنگ داشته باشه و چون فرصت مناقصه نبود تذکر لازم داده شده که اگه واقعا شخص توانا تری وجود داره حتما جایگزین پیمانکار فعلی طرح بشه که حکایت پالون خر معروف است، که اصلش زیر سوال بود سر پالونش بحث بود!

البته این دقت عمل بسیار ستودنی است وگرنه مجبور میشدیم هر ساله، نقاش حرفه ای میدان مالا رو بفرستیم تا این سازه افتخار آمیز رو که از این پس نماد شهر انزلیست رنگ کنن.

مگه خبر ندارین ؟ میدان مالا که واقعا افتخار بزرگ میدان سازی در انزلیست و حداقل از میدان اصلی پر خرج شهر، بهتر و پر شکوه تره و از حق نگذریم به دوره خودش میدان خوبی بوده، به مناسبت سال نو به خوبی بازسازی شده و دیگه به کل نگرانی ما از بازسازی این سازه عظیم آهنی جدید چوبی، فلزی هم برطرف شده، چیزی که زیاد چوب درخت و ماهی هم که رنگ عجیب غریبی نداره و خرج زیادی نمیبره، نهایت ده سال دیگه ۷ ردیف نخ وصل میکنیم این همه ماهی که رو دست صیادا مونده رو بهش آویزان کرده و نمک سود میکنیم. ایستگاه هم که مجهز به تلفن کارتی، ماهی دودی میفروشیم اشتغالزایی هم میشه!!!

دروازه طاووس که نیست، میدان مالا هم که سالم و سلامت، حالا صیاد تور نداشته باشه مگه خرس کرینزلی تور داره ماهی میگیره ؟ صیادای شهر واقعا تن پرور شدن، قاااااااااااااااااااار (ببخشید)!!!!

DSC_0161

حالا که بهتر فکر میکنم واقعا نمادهایی مثل باران، دروازه اروپا، نیلوفران آبی و قوهای سپید و … خیلی به شهر ما نمیاد همون شهر ماهی بیشتر برازنده شهر ماست. ملوان شهر ماهی هم شعار بدی نیست ها !!! فکرشو بکن

من فقط نگران شعاری هستم که توی استادیوم به بناهای شهر ها گیر میدن، همون شعار جامو نمیدیم بهتون ، آخه دروازه ماهی، قاااااااااااااااااااار اصلا ولش کن. قاااااااااااااااااااااااااااااااااار

DSC_0148

البته لازم به ذکر است طبق اخبار رسیده ( از قسمت نظرات سایت) نه تنها این طرح استانی هست و بودجه ش از بودجه شهرداری بندر انزلی  تامین نمیشه تازه بچه های انزلی کلاب کلید یدک اتاق شهردار رو هم دارن، چند روز پیش از علاقه زیاد به طرح دروازه ماهی ماکت این سازه ماندگار رو بردن خونشون باهاش عکس یادگاری هم گرفتن. تازه طراحی لوگو هم بلد نیستن و روز به روز پسرفت میکنن!!!

af42a129-585e-4bf1-ab7e-9da6efb02e0f_20130219_201055

در حالی که انجمن نظام مهندسی ایران و دکترین معماری و شهرسازی حدود دو ماهی است انگشت به دهان دست از کار کشیده و پیگیر این پروژه عمرانی شگرف هستند مسئولین هم کم نذاشتن و هر چه طرح های دیگه به کندی پیش میرفت برای این طرح استانی به تعطیلات عید هم رحم نمیکنن و پر تلاش باید این طرح رو به سر انجام برسونن. کی گفته طرح راه آهن قزوین – رشت – انزلی توی اولویته و باید بودجه های استانی و سرمایه گذاری ها رو روی اون معطوف کرد ؟

DSC_0146

پل وحشت!!!

سرتون رو درد نیارم، اولین پل بی پله جهان رو که یادتونه، همون پلی که پله دار شد، یکی از دوستان که پله های پل رو دید توی قسمت نظرات سایت گفت این پله ها خیلی خطرناکه حسن، اما از آنجایی که کاربرای ما مثل خود ما شناخت کافی ندارن از جاذبه های این پل سر در نیاورده بودیم که به چشم دیدیم.

 

DSC_0154

از اونجایی که انزلی پر بارانترین شهر ایرانه باید تو چشم کسانی که میخوان از این پل عبور کنن نگاه کنی تا اوج لذتی که گاها موجب ترسشون هم میشه برای پایین اومدن از این پله ها رو بفهمید و درک کنید. از صد تا شهر بازی و این سوسول بازیها بیشتر جذابیت داره. اگه میشد به جای این پله های چرخشی از سرسره استفاده بشه مطمئنا میزد روی دست پارک آبی آزدگان و به جذب توریست و صنعت گردشگری شهر هم کمک میشد.

DSC_0152

 چقدر قارررر اضافی زدیم!!! به بزرگی خودتون ببخشید…

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۶ فروردین ۱۳۹۲

مراقب باش نوکتو نچینن یا بال و پرتو نبرن :-D

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۶ فروردین ۱۳۹۲

مسئول کسی است که مسئولیت تقبل میکنه و هر چه این مسئولیت سنگین تر باشد مطمئنا مطالبات هم بیشتر خواهد بود. مطمئنا استقبال مسئولین از مشارکت مردم و گام نهادن در مسیر رشد جامعه و پاسخگویی و حضور مسئولین در بین مردم منافاتی با چهارچوب اخلاقی نظام اسلامی ندارد چه بسا که مقام معظم رهبری چه در جمع دانشجویان چه در جمع رسانه ها نقد و انتقاد را سازنده و مسئولین را به پاسخگویی فراخوانده اند.
در مطلب مردم، رسانه و مسئولین هم به این موضوع اشاره شد که گاها برخورد برخی از مسئولین رسانه ها را به سمت یکطرفه قضاوت کردن میکشاند که خود ما نیز در ابتدای نقدمان به آن اشاره کرده ایم.
ضمن اینکه انشاا… به جای قیچی بدست شدن شاهد تغییر رویه و بازگشت به قانون از سوی برخی مسئولان باشیم که به پیشرفت و توسعه شهر و کشورمان هم کمکی کرده باشیم وگرنه با این همه مشغله کاری هدفی جز خدمت به وطن نداریم که بخشی از زمان خود را نیز صرف شهرمان میکنیم که کسی که به شهر و دیار خود پایبند نباشد مطمئنا به وطن و کشور خود نیز تعصبی نخواهد داشت.
نوک ما از مویی باریک تره …. ;-) ولی پارتیمون کلفته هراسی به دل نداریم، تا خدا را داریم. علی علی

پاسخ

carisma

۶ فروردین ۱۳۹۲

عالی بود کلاغ عزیز

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۶ فروردین ۱۳۹۲

دوستان خواهشا مشکلات مناطق مختلف شهر رو مطرح کنین تا سوژه آقا کلاغه بشه و به گوش مسئولین برسه هر چند با زبان طنز و کمی تند و تیز اما اگر مسئولین واقعا دلسوز باشن با گوش جان خریدار شده و مطمئنا باعث پیشرفت شهر خواهد شد. ما هم با افتخار خبررسان عملکرد و پاسخگویی مسئولین خواهیم بود. با تشکر

پاسخ

guilak

گیلک

۶ فروردین ۱۳۹۲

این پل یا به قول اقا کلاغه پل وحشت موضوع جالبیه برای برنامه های دیدنیها و یا برنامه تلویزیونی صرفا جهت اطلاع و برای پیمانکاران بسیار مفید خواهد بود.

پاسخ

۶ فروردین ۱۳۹۲

سلام. من شخصا از روی این پل وحشت رد شدم. افتضضضضضضاحه!
به سمت میله های شیب داره طوری که آدم هر آن فکر میکنه داره سقوط میکنه!
بعد این همه مدت حقش نبود چنین پل زپرتی ای نصب کنن! :-X

پاسخ

۶ فروردین ۱۳۹۲

اصلاحیه: به سمت میله های بیرونی شیب داره

پاسخ

amin

۶ فروردین ۱۳۹۲

کلید نابودی این شهر رو دو سه سالی هست که کلید زدند با شروع ساخت مج شکن جدید که فقط منافع اون به جیب دستندرکاران میره و باعث تخریب تالاب انزلی و محیط زیست اطرافش شده ، با خراب کردن میدون اصلی شهر به بهونه بازسازی و ساخت یک میدان باشکوه در خواب و قطعه قطعه کردن زمین های ساحلی پاسداران و ساخت ویلاهای کوچیک و هتل آپارتمان های که نمای زشتی هم دارن ساحل بکر رو از بین بردن ، عدم مدیریت در بلوار انزلی که هیچ خانوداده ای میل رفتن به اونجا رو هم نداره و خیانت بزرگ منطقه آزاد بندرانزلی که فقط یدک کش نامش هستیم و از دیگر فواید اون بی بهره موندیم … مگه این شهر چه چیزایی داشت که همیناش هم دارن از بین می برن ؟ اگه مسئولین انزلی چی نیستن یا دلسوز نیستن پس ما مردم چی هستیم ؟؟؟؟؟؟
تو اصفهان یه دیوار پیدا می کنن که ماله ۱۰۰ ساله پیش باشه میراث فرهنگی دست میزاره روش آیا مج شکن قدیم انزلی ، میدان اصلی انزلی ، تالاب انزلی ، کاخ شاه ، بلوار انزلی جزو هیچ چیز به حساب نمی یاد؟ بندر می خواد کشتی ببنده چرا همه چی چیو ریخته به هم

پاسخ

omid

۶ فروردین ۱۳۹۲

خواهشن یکم از این ساخت و ساز ها و ایراد گرفتن ها بیاین بیرون
بخدا انزلی داره نابود میشه
حس خشونت و دعوا و .. داره تو نسل جون خودشو نشون می ده
بیاید یه کاری بکنیم
تا کی بریم بیرون ببینیم این به اون پریده
یکی قمه کشیده
یکی داره فحش می ده
بسته دیگه

پاسخ

sarl

۶ فروردین ۱۳۹۲

اولااستان می خواست با زدن این ماکت حدود انزلی رانشان بده به احتمال زیاددر آینده بخاطر نابودی مرداب ونابودی دهنه بندر وماهی های دریا که فعلا تبدیل به استخر شده .نوشته خواهد شد به انزلی خوش آمدید.چون دیگر ماهی وجود ندارد..جز سه الی ۴ تا شرکت پره یا به زبان محلی بگویم(( آستان))

پاسخ