DSCN4195

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، شناورهای صید کیلکا در بندرانزلی مدتی است که با مشکل کم عمق شدن رودخانه مواجه شده اند و اکثرا بعد از صید ماهی به گل می نشینند و این روزها مشکلات این مردان زحمتکش که به دنبال روزی حلال هستند بیش از پیش شده است.

خبرنگار انزلی کلاب گفتگویی با چند صیاد قدیمی داشته است که در ادامه صحبتهای آنها را مطالعه خواهید نمود.

یکی از صیادان که مشخص بود سالها در این حرفه مشغول به فعالیت است، گفت: بزرگترین مشکل ما لایروبی رودخانه است، واحدهای شناور ما حتی زمانی که خالی هستند به گل می نشینند، هر وقت که پروانه های شناور گیر می کند حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان به غواص می دهیم تا مشکل را برطرف کند و آنقدر این هزینه ها را پرداخت کرده ایم که خسته شده ایم.

وی با اشاره به اینکه روزی پنج الی شش واحد نیاز به غواض دارند، افزود: اداره بندر همه امکانات را برای لایروبی این منطقه دارد اما ما نمی توانیم این کار را انجام دهیم و برای ما هزینه ای حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ میلیون در بر خواهد داشت، ما در ۱۲ ماه فقط ۲ ماه صید می کنیم و همین که ورشکست نمی شویم باید کلاهمان را به هوا پرتاب کنیم.

این صیاد قدیمی ادامه داد: حدود ۸۰۰ نفر از اینجا خرج خانواده هایشان را می دهند و از مسئولین می خواهیم رایزنی هایی داشته باشند تا مشکلات ما حل شود. ما فقط می خواهیم مسیر لایروبی شود تا بتوانیم برویم دریا و زندگیمان را بچرخانیم.

صیاد دیگری که ظاهرا پیگیری های فراوانی در این رابطه داشت، گفت: اداره کل شیلات نامه نگارهایی صورت داده است و تا استانداری نیز پیگیر بوده ایم اما هر جا می رویم می گویند بودجه نداریم. ما ۲۹ شناور هستیم که ۲۶ شناور فعال هستند و خرج خیلی از مردم این شهر از همین راه در می آید و اگر مسئولین این موضوع را پیگیری کنند بدون شک دل تعداد زیادی از اهالی شهر را شاد خواهند کرد.

در ادامه تصاویری را مشاهده می کنید که نشانگر میزان پایین آمدن آب رودخانه است.

DSCN4167 DSCN4170 DSCN4177 DSCN4197 DSCN4198

 

خبرنگار و عکاس: صادق صیاد

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

milad

۴ آبان ۱۳۹۳

خدا قوت مردان بی ادعا
خدا بهتون برکت بده
ایشالا اداره بندر که بودجه های تیلیاردی در اون رد و بدل میشه این مشکل برای خودش کوچیک و برای صیادا بزرگ رو حل میکنه.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ آبان ۴ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۰۸:

:yes:

majid

majid

۴ آبان ۱۳۹۳

یادش بخیر ۱۵ سال پیش چه رونقی به اقتصاد انزلی داده بود
امان از اون جانوری که ورودش به دریای خزر باعث کاهش ذخایر کیلکا شد و خیلی ها رو از نون خوردن انداخت و بعضی از سرمایه گزار ها رو برشکسته و راهی زندان کرد

پاسخ

انزلی شهر عشقه

۴ آبان ۱۳۹۳

به امید روزهای خوب برای مردان زحمت کش

پاسخ

نگار پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۵۵:

:yes:

علیرضا اسدی

۴ آبان ۱۳۹۳

این کیلکا رو دیگه از مردم نگیرین خیلی ها پول ندارن ماهی خوب بخرن همین کیلکا رو غنیمت میدونند مثل ما کارمنداهمیشه آخر ماه میگیم کیلکا رو عشقه

پاسخ