Image159536

یک شرکت خصوصی دریایی در نظر دارد با خرید دو اتوبوس دریایی از روسیه و یونان، بعد از سال‏ها گردشگری دریایی را در نوار ساحلی شمال کشور فعال کند.

نوار ساحلی شمال که مطالعات آن از سال ۱۳۸۷ آغاز شده؛ نقطه عطفی درصنعت گردشگری بالاخص گردشگری دریایی  محسوب می‌شود و خبرها حکایت از ورود دو فروند قایق مسافری برای تردد در این نوار ساحلی می‌دهد.

با آنکه این خط کشتیرانی از بندر آستارا شروع و تا بندر ترکمن ادامه پیدا می‏کند؛ اما در فاز اول فعالیت خود را از سه بندر فعال انزلی، نوشهر و امیرآباد آغاز می‌شود و در فاز بعدی بنادری چون چمخاله، آستارا، کیاشهر، رامسر و بابلسر نیز به بنادر تحت پوشش این خط اضافه خواهد شد.

قرار است برای پوشش بهتر شهرهای ساحلی واقع در این مسیر ۲۰ ایستگاه ساحلی نیز ایجاد شود که در ایستگاه‏های کوچک (نظیر نوشهر- چالوس)، تاکسی‎های دریایی بکار گرفته می‌شود.

مدیرعامل شرکت دریای طلایی کاسپین دراین‏باره اعلام کرد: مرکزیت و محور اصلی خط کشتیرانی آستارا ـ بندر ترکمن، استان مازندران است و فعالیت این خط گسترش یافته و به کشورهای حاشیه دریای خزر کشیده خواهد شد.

سید حسن گیتی پسند در ادامه با بیان اینکه «دو فروند قایق (اتوبوس دریایی)، برای توسعه گردشگری دریایی خریداری شده»، ادامه داد: دو فروند اتوبوس دریایی از کشورهای روسیه و یونان خریداری شده و کارشناسان فنی برای بررسی و برآورد نهایی به این کشورها سفر می‌کنند و در صورت تائید فنی به ایران وارد می‌شود.

به گفته وی، با راه‌اندازی این نوار ساحلی ۱۷ هزار شغل ایجاد شده و در حدود ۱۶ میلیون مسافر سالانه به این مقطع سفر خواهند کرد.

گیتی پسند در بخش دیگری از سخنانش به ایجاد دهکده گردشگری ساحلی و فراساحلی در خلیج گرگان اشاره کرد و افزود: دهکده ساحلی و فراساحلی گردشگری در ساحل نوکنده خلیج گرگان ایجاد می‏شود و از آنجایی که این پروژه هزینه بر است نیاز به سرمایه‏گذارانی در این حوزه داریم.

وی در پاسخ به این سؤال که «نحوه تعامل سازمان محیط زیست و ارگانهای مربوطه به چه شکلی بوده؟»، ادامه داد: محیط زیست با طرح گردشگری هیچ‌گونه مشکلی نداشت و در سطح استانی هم به مشکل جدی برنخوردیم.

این سرمایه‌گذار در ادامه به مزیت‏های این پروژه اشاره کرد و یادآور شد: دهکده ساحلی و فراساحلی خلیج گرگان شامل فراهم کردن امکانات انجام ورزش‏های ساحلی و ورزش‏های آبی، ساخت اقامتگاه‏ها و ویلاهای شناور داخل خلیج گرگان، ایجاد امکانات رفاهی گردشگری و ایجاد محل برگزاری مسابقات ملی، بین‏المللی و آسیایی می‌شود.

منبع : تین نیوز

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

ناظر

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

مازندران ؟؟!! :shutmouth: :struggle:
قابل توجه مسئولین استانی و شهری .

پاسخ

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

خبر خوشی خواندم

البته اگر همت شود و از این گونه دهکده گردشگری ساحلی در سمت گیلان و بندر انزلی هم ایجاد شود قطعا در رشد و توسعه ی این دیار تاثیر بسزایی خواهد داشت.

به گمانم حرفم کمی رویاپردازانه بود !

پاسخ

guilak

گیلک

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

شنیدم در انزلی ترمینال مسافربری دریایی ساخته اند و نیاز به کشتی و قایق دارند.کاش این دوتا قایق علی الحساب می رفتند انجا. تا ترمینال مازندران اماده بشه.

پاسخ